Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Greqia shënon Ditën e Pavarësisë

prej Sun 25 Mar 2012 - 21:34
25 marsi është dita e Pavarësisë së Greqisë, ndërsa parada ushtarake në kryeqytetin grek, Athinë, u zhvillua pa probleme. Me mijëra forca policore kanë qenë në gadishmëri për të evituar incidentet. Parada zgjati rreth 30 minuta, ndërsa në vend u ruajt rendi dhe qetësia.
Mediat greke shkruajnë se ishte hartuar një plan për largimin me siguri të politikanëve, në rast se do të kishte incidente. Në fillim të paradës, një grup prej rreth 20-30 personash në sheshin "Sintagma", bërtitën "hajdutë" dhe "tradhtarë" drejtuar politikanëve, por u izoluan menjëherë nga forcat policore . Situata e vështirë ekonomike e viteve të fundit ka nxitur mjaft zemërimin e grekëve.
Më herët, presidenti i vendit Papulias shprehu nevojën për unitet dhe harmoni. 25 marsi është festa kombëtare e Greqisë, kur kujtohet fillimi i revolucionit të vitit 1821 dhe lufta kundër turqve, që çoi në njohjen e shtetit grek në vitin 1830 nga Traktati i L
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Greqia shënon Ditën e Pavarësisë

prej Sun 25 Mar 2012 - 21:40
Pse tek lajmet e shqiperise kjo....Legjenda po ti vete me kerkove te hap forumet per lajmet e huaja e te trevave shqiptare e tani te gjitha po i poston ne forumin e lajmeve te Shqiperise ore...!! scratch


Greqia shënon Ditën e Pavarësisë Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi