Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Kur Vdes Zemra Jote !!?

prej Wed 28 Mar 2012 - 18:06
Zemra jote vdes kur ti e harron Allahun e Lartëmadhëruar.

Vdes zemra jote kur e humb besimin nga ata që ke afër.

Vdes zemra jote kur dëshpërohesh nga mëshira e Allahut të Lartëmadhëruar.

Vdes zemra jote kur nuk gjen zgjidhje logjike për problemet e tua.

Zemra jote vdes kur ndien se të tjerët të urrejnë.

Vdes zemra jote kur tallesh me aftësitë dhe mendimet e të tjerëve.

Vdes zemra jote kur pakon, përton gjatë kryerjes dhe vonon adhurimet e tua.

Vdes zemra jote atëherë kur nuk je i sinqertë me veten tënde për mëkatet e bëra.

Vdes zemra jote kur nuk gjen shokë të sinqertë.

Vdes zemra jote kur beson se nuk ka vend për ty në këtë botë.

Vdes zemra jote kur nuk lexon Kuran dhe harron atë që ke mësuar nga ai.

Vdes zemra jote atëherë kur nuk ankohesh tek Allahu për paaftësinë tënde.

Zemra jote vdes kur të keqen e kthen me të keqe!
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Kur Vdes Zemra Jote !!?

prej Wed 28 Mar 2012 - 18:28
Message reputation : 100% (1 vote)
zemra jeme vdes....kur te jap sinjalin ne aparatin dhe doktori thot...ora e vdekjes kaq


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Kur Vdes Zemra Jote !!? N
ArjOl
ArjOl
n'Progres
n'Progres
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 76
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : pa vendbanim
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Kur Vdes Zemra Jote !!?

prej Wed 28 Mar 2012 - 19:05
Princo shkruajti:Zemra jote vdes kur ti e harron Allahun e Lartëmadhëruar.

Thua? Kur Vdes Zemra Jote !!? 389163
Saraa
Saraa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 1065
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : everywhere ;)
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 06/02/2012

default Re: Kur Vdes Zemra Jote !!?

prej Wed 28 Mar 2012 - 19:11
Princo shkruajti:Zemra jote vdes kur ti e harron Allahun e Lartëmadhëruar.

Vdes zemra jote kur e humb besimin nga ata që ke afër.

Vdes zemra jote kur dëshpërohesh nga mëshira e Allahut të Lartëmadhëruar.

Vdes zemra jote kur nuk gjen zgjidhje logjike për problemet e tua.

Zemra jote vdes kur ndien se të tjerët të urrejnë.

Vdes zemra jote kur tallesh me aftësitë dhe mendimet e të tjerëve.

Vdes zemra jote kur pakon, përton gjatë kryerjes dhe vonon adhurimet e tua.

Vdes zemra jote atëherë kur nuk je i sinqertë me veten tënde për mëkatet e bëra.

Vdes zemra jote kur nuk gjen shokë të sinqertë.

Vdes zemra jote kur beson se nuk ka vend për ty në këtë botë.

Vdes zemra jote kur nuk lexon Kuran dhe harron atë që ke mësuar nga ai.

Vdes zemra jote atëherë kur nuk ankohesh tek Allahu për paaftësinë tënde.

Zemra jote vdes kur të keqen e kthen me të keqe!

Me pelqen shum kjo qe ke shkruar Princo Kur Vdes Zemra Jote !!? 568197611


Kur Vdes Zemra Jote !!? Music-desi-glitters-8Emri: Femer
Mbiemri: E pamposhtur
Profesioni: Thurse endrrash
Gjendja civile: Enderr ne vazhdim
Gjatesia: Mjaftueshem per te arritur mollen e ndaluar nje dit
Pesha: Sa vetja, sa ndjenja, sa fjala e dhen dhe e shkrua
Shenja te vecanta: Nje pentagram rudhash me nota trishtimi ne mendje dhe melodia e krijuar nga dashuria e zemres
Syt: kafe me nuanca te turbullta pasionesh te djegura
Ngjyra: E erret per fshehjen e skuqjes nga fajet e lehta
Antipati: Loja egoiste e meshkujve
Simpati: Cdo gje q me fal lumturi
Frika: ZOTI!
Pasuria: Drita e zemres me te cilen fitoj dashurin
Synimi: Te sfidoj boten e cila synon te vras cdo enderr timen...!
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Kur Vdes Zemra Jote !!?

prej Wed 28 Mar 2012 - 19:11
pese minuta para trurit


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Kur Vdes Zemra Jote !!? 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Kur Vdes Zemra Jote !!?

prej Wed 28 Mar 2012 - 21:46
Keto fjal vlejn per Njerzit qe kan njohuri dhe informata se pervec Zemres Biologjike ekzizton edhe nji ZEMER TJETER......!!?


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Kur Vdes Zemra Jote !!? J5zhxd
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Kur Vdes Zemra Jote !!?

prej Wed 28 Mar 2012 - 22:06
Message reputation : 100% (1 vote)
zemra ime vdes,ateher kur do vdes gjysma tjeter...


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Kur Vdes Zemra Jote !!? Image
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Kur Vdes Zemra Jote !!?

prej Thu 29 Mar 2012 - 9:38
Message reputation : 100% (1 vote)
thon qe zemra des ....per dike tjeter
menimi jem asht se zemra nuk vdes per kerken mun te kesh dhimje ...mun te qash ...mun te vush por jo vdekje ...vdekja vjen vec ne kohen e ikjes se njeriut nga kjo jete


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Kur Vdes Zemra Jote !!? N
Unknown
Unknown
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : Gjerat e veshtira ...
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : grecce
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Kur Vdes Zemra Jote !!?

prej Thu 29 Mar 2012 - 9:45
Zemra jote vdes kur ti e harron Allahun e Lartëmadhëruar.
Vdes zemra jote kur e humb besimin nga ata që ke afër.
Vdes zemra jote kur dëshpërohesh nga mëshira e Allahut të Lartëmadhëruar.
Vdes zemra jote kur nuk gjen zgjidhje logjike për problemet e tua.
Zemra jote vdes kur ndien se të tjerët të urrejnë.
Vdes zemra jote kur tallesh me aftësitë dhe mendimet e të tjerëve.
Vdes zemra jote kur pakon, përton gjatë kryerjes dhe vonon adhurimet e tua.
Vdes zemra jote atëherë kur nuk je i sinqertë me veten tënde për mëkatet e bëra.
Vdes zemra jote kur nuk gjen shokë të sinqertë.
Vdes zemra jote kur beson se nuk ka vend për ty në këtë botë.
Vdes zemra jote kur nuk lexon Kuran dhe harron atë që ke mësuar nga ai.
Vdes zemra jote atëherë kur nuk ankohesh tek Allahu për paaftësinë tënde.
Zemra jote vdes kur të keqen e kthen me të keqe!


Leximi për mendjen është si gjimnastika për trupin ...
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Kur Vdes Zemra Jote !!?

prej Thu 29 Mar 2012 - 11:21
kur ta lejne .....kur pushon kur ti vin sahati


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Kur Vdes Zemra Jote !!? N
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Kur Vdes Zemra Jote !!?

prej Thu 29 Mar 2012 - 11:29
sma ndjen me fare


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Kur Vdes Zemra Jote !!? 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Kur Vdes Zemra Jote !!?

prej Fri 30 Mar 2012 - 17:57
Njeriu duhet te ket dallim nga krijesat e tjera..


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Kur Vdes Zemra Jote !!? J5zhxd
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Kur Vdes Zemra Jote !!?

prej Fri 30 Mar 2012 - 18:06
Message reputation : 100% (1 vote)
Tema e hapur nga Princi ka te bej me shume me religjionin fetar ate Islamik e jo per chit chat..Ju lutem respektojeni temen e anetarin qe e ka hapur ate duke komentuar rreth temes e per ate qe ajo ben fjale si dhe shprehni mendimet tuaja pa i personalizuar gjerat...flm per mirekuptimin


Kur Vdes Zemra Jote !!? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
rajmonda
rajmonda
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 25
<b>Postime</b> Postime : 168
<b>Hobi</b> Hobi : muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/04/2012

default Re: Kur Vdes Zemra Jote !!?

prej Thu 5 Apr 2012 - 19:21
Kur Vdes Zemra Jote !!? 2550940759
rajmonda
rajmonda
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 25
<b>Postime</b> Postime : 168
<b>Hobi</b> Hobi : muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/04/2012

default Re: Kur Vdes Zemra Jote !!?

prej Thu 5 Apr 2012 - 19:22
grrrr

grrrr
rajmonda
rajmonda
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 25
<b>Postime</b> Postime : 168
<b>Hobi</b> Hobi : muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/04/2012

default Re: Kur Vdes Zemra Jote !!?

prej Thu 5 Apr 2012 - 19:22
abulancarajmonda
rajmonda
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 25
<b>Postime</b> Postime : 168
<b>Hobi</b> Hobi : muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/04/2012

default Re: Kur Vdes Zemra Jote !!?

prej Thu 5 Apr 2012 - 19:22
Kur Vdes Zemra Jote !!? 472225
rajmonda
rajmonda
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 25
<b>Postime</b> Postime : 168
<b>Hobi</b> Hobi : muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/04/2012

default Re: Kur Vdes Zemra Jote !!?

prej Thu 5 Apr 2012 - 19:24
zemra ime nuk vdes asnjehere
Sponsored content

default Re: Kur Vdes Zemra Jote !!?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi