Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default A duhet prinderit te vazhdojne te financojne femijet e tyre edhe pasi kan ber 18 vjec

prej Wed 28 Mar 2012 - 23:15
Mendoni se eshte e drejte qe prindrit duhet te financojne femijet e tyre edhe pasi ata kan mbushur 18 vjec?

Apo femija duhet ti mar mbi vete pergjegjesite finaciare dhe te nisi duke menaxhuar vet te ardhurat dhe shpenzimet e veta?

Disa femije kan gjithcka pasi bejne 18 vjec, makine te bukur universitet privat dhe lek ne portofol sepse familja e e tyre ja ploteson te gjitha kushtet.
Mendoni se kjo eshte e drejte, nese po pse, dhe nese jo pse?


A duhet prinderit te vazhdojne te financojne femijet e tyre edhe pasi kan ber 18 vjec Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Bestt
Bestt
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 4512
<b>Hobi</b> Hobi : ......
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/05/2011
http://......

default Re: A duhet prinderit te vazhdojne te financojne femijet e tyre edhe pasi kan ber 18 vjec

prej Wed 28 Mar 2012 - 23:41
e gjitha varet nga nga pasuri qe kan prinderit ajo familja qe ka para normal qe 18 vjet do ket femija makin e gjdo gje

por aj qe ska pasuri nga familja aj sdo ket do rri financuar nga prinderi deri sa te gjej pun


Nuk m'do askush.................... M'do Allahu ♥️
Nuk m'sheh askush................ M'sheh Allahu ♥️
Nuk m'beson askush.............. M'beson Allahu ♥️
Nuk m'gjykon askush............. M'gjykon Allahu ♥️
Nuk kam afer askend.............. Kam afer Allahun ♥️
Nuk lutem te askush............... Lutem te Allahu ♥️
Nuk gjunjezohem te askush... Gjunjezohem te Allahu ♥️


Zoti na i dha te gjitha cift, dy duar, dy sy, dy vesh. Po zemren pse na dha vetem nje? Sepse te dyten ja dha dikujt tjeter dhe ne duhet ta kerkojm deri sa ta gjejm ...
InTeRiStI_vLoNjAt
InTeRiStI_vLoNjAt
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 33
<b>Postime</b> Postime : 7777
<b>Hobi</b> Hobi : Futboll
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje Ku Ti Smund Te Me Arrish..........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011
https://www.youtube.com/watch?v=2oFt0_pVZLY

default Re: A duhet prinderit te vazhdojne te financojne femijet e tyre edhe pasi kan ber 18 vjec

prej Thu 29 Mar 2012 - 12:16
Varet kjo ka aftsit e fmijes dhe ana ekonomike e famlijes ...Tani esht normale qe prindi do bente gjithcka qe fmija te ndihej sa me mir....Mirpo vjen nje moment dhe duhet te cash vet ne jet ..Vjen nje moment dhe duhet ti perballosh pasojat e jetes vet nuk mund te presesh gjithmon nga mami apo babi ....Une te paken deri em sot jam munduar me forcat e mija ti plotsoj kushtet vetes time si dhe te arrija te qe dua vet fal forcave te mija ..Sigurisht qe prindi me ka financuar deri ne nje far pike por u ben tashme 8-9 vjet qe une qe jam marr me pune gjithkohes dhe e kam vetfinancuar veten time duke dhe ndihmuar familjen time me aq mundsi sa kam pas dhe sa kam ....Me ka ber pershtypje mendimi i disa personave dhe ideja qe ata nisen sa te kem babain gjall se vras mendjen per asgje ...Por dhe sa do e kesh ate babain gjall dhe sa koh do ket aftsin te punoj babai sepse vjen nje moment dhe nuk e perballon me jeten si me par..Ado jesh ne gjendje pastaj te rinisesh jeten vet duke u mesuar gjithmon me iden se me mban babi ...


A duhet prinderit te vazhdojne te financojne femijet e tyre edhe pasi kan ber 18 vjec 517545930 Interist Forever....Vlonjat Me Zemer A duhet prinderit te vazhdojne te financojne femijet e tyre edhe pasi kan ber 18 vjec 517545930

Jeta Na Ofron Shum Surperiza Ne Te Ardhmen, Jetoje C`do Sekonde Te Sajen SIkur Te Ishte Sekondi Fundit I Jetes Tuaj.......

Gjithcka duhet nisur nga vetja:Respekti,Vleresimi,Thjeshtesia dhe Dashuria,Kur ti zotrosh keto cilesi dhe ti aplikosh mbi veten... Fillo te mendosh per dik tjeter..

Ti mund te kthehesh ne kriminel a shenjtor dhe asnjeri s'e ve re por ne te mungofte ndonje kopse kete e vene re te gjithe.Kjo eshte cudia dhe lezeti yne......M.Remark
Ermira_vlore
Ermira_vlore
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 27
<b>Postime</b> Postime : 1245
<b>Hobi</b> Hobi : piktura
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : VLORE
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: A duhet prinderit te vazhdojne te financojne femijet e tyre edhe pasi kan ber 18 vjec

prej Thu 29 Mar 2012 - 21:17
PO ..........STUDIMET E MIRFILLTA NUK LEJOJN HAPSIRA PER PUNSIM ....KOHA DO TE ISH E PA MJAFTUESHME PER TE STUDJUAR .. EDHE RROGA E PAMJAFTUESHME PER TE MBIJETUAR ( FLITET PER NE SHQIPERI )


Edituar për herë të fundit nga Ermira_vlore në Thu 29 Mar 2012 - 21:37, edituar 1 herë gjithsej
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: A duhet prinderit te vazhdojne te financojne femijet e tyre edhe pasi kan ber 18 vjec

prej Thu 29 Mar 2012 - 21:19
nuk esht se i ben 18 dhe prindrit nuk kan me pergjithsi...prind esht prind ghithmon,dhe kur femijet kan nevoj per te duhet te jen gjithmon...


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

A duhet prinderit te vazhdojne te financojne femijet e tyre edhe pasi kan ber 18 vjec Image
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: A duhet prinderit te vazhdojne te financojne femijet e tyre edhe pasi kan ber 18 vjec

prej Thu 29 Mar 2012 - 21:58
financu mbase jo ,,por ndime po deri diten para fundit te jetes
Sponsored content

default Re: A duhet prinderit te vazhdojne te financojne femijet e tyre edhe pasi kan ber 18 vjec

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi