Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Qajë Sepse…?!

prej Fri 30 Mar 2012 - 19:48
…sepse më kanë mbuluar mëkatet!

Qajë sepse, të shumten e kohës e kam humbur kot!

Qajë sepse, më kanë mashtruar të mirat e kësaj Dunjaje!

Qajë sepse, nuk i jam bindur urdhërave të Zotit tim!

Qajë sepse, kohën më të vlefshme e kam shpenzuar në gjëra prej të cilave nuk kam pasur asnjë dobi!

Qajë sepse, më brenë ndërgjagjia ime!

Qajë sepse, më dhemb shpirti…!

Qajë sepse, të mirat e kësaj Dunjaje më kanë bërë t`a harroj Ahiretin!

Qajë, por nganjeherë nuk e di pse???

Apo ndoshta pse një ditë do të vdes dhe nga mëkatet e shumta i frikësohem vdekjës!?

Qajë…qajë…qajë…!

Sepse tani pendohem tek Zoti im!

Tani qajë, sepse jam posedues i gabimeve të mija!

Po ashtu jam robë i mëkateve të mia!

Qajë sepse, nuk e kam kryër obligimin ndaj prindërve!

Qajë sepse, në vend të përuljes kisha kryelartësinë!

Qajë sepse, e kisha harruar edhe Ditën e Kijametit!

Qajë sepse, i frikësohem kësaj Dite të trishtuar në të cilën do të jap llogari dhe i frikësohem denimit dhe ndëshkimit aty…!

Andaj kam shpejtuar dhe kam shtuar pendimin para qortimit!

I jam kthyer Namazit dhe Agjërimit…

Qajë sepse, tani jam i bindur qka do që të mbjelli në këtë Dunja do t`a korri në Ahiret!?

Qajë sepse, jam penduar tek All-llahu dhe shpesh i`a përkujtoj vetës:

“Mëshira Ime tejkalon hidhërimin Tim”(Buhariu dhe Muslimi)


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
 Qajë Sepse…?! J5zhxd
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Qajë Sepse…?!

prej Fri 30 Mar 2012 - 21:23
qaj sepse esht e vetmja menyr qe me lejon te shpreh ndjenjat...


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

 Qajë Sepse…?! Image
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi