Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Malwina
Malwina
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 2624
<b>Hobi</b> Hobi : nthg
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/07/2011

default Gjëra, për të cilat nuk do të pyes Allahu

prej Sun 1 Apr 2012 - 15:59
Gjëra, për të cilat nuk do të pyes Allahu
Gjëra, për të cilat nuk do të pyes Allahu Njeri.-300x199 - Allahu nuk të pyet çfarë makine ke vozitur, por sa veta që nuk kanë patur mjet udhëtimi ke bartur me të.
- Allahu nuk të pyet sa metra katrorë ke patur shtëpinë, por sa veta ke pranuar në atë.
- Allahu nuk të pyet për rrobat e tua të shumta në orman, por sa veta i ke veshëmbathur.
- Allahu nuk të pyet sa e ke patur rrogën mujore, por si e ke shfrytëzuar atë.
- Allahu nuk të pyet çfarë punë ke patur, por si e ke kryer atë punë sipas mundësive që ke pasë.
- Allahu nuk të pyet sa shokë ke patur, por me sa prej tyre ke qenë i sinqert.
- Allahu nuk të pyet në cilën lagje ke jetuar, por çfarë fqiu kë qenë me ata.
- Allahu nuk të pyet çfarë ngjyre të lekurës ke patur, por çfarë sekrete dhe mendime ke patur për të tjerët.


Prayer is an open line to ALLAH..

No cards to use,
No low battery problem,
No network error,

No charging,
always good signal and all messages sent.

▓▓▓▓█░▓█░░░▓█░░░▓▓▓▓█░▓█░▓█
▓█░▓█░▓█░░░▓█░░░▓█░▓█░▓█░▓█
▓▓▓▓█░▓█░░░▓█░░░▓▓▓▓█░▓▓▓▓█
▓█░▓█░▓█░░░▓█░░░▓█░▓█░▓█░▓█
▓█░▓█░▓▓▓█░▓▓▓█░▓█░▓█░▓█░▓█

──────────██
─────────█▒▒█
─────────█▒▒█
─────────█▒▒█
──────██▒█▒▒█
────██▒▒██▒▒█
──██▒▒█▒█████
─█▒▒█▒▒█▒▒▒▒▒█
█▒█▒▒█▒▒███▒▒▒█
─█▒█▒▒█▒▒█▒█▒▒█
─█▒█▒▒███▒▒▒▒█
──█▒██▒▒▒▒▒▒█
───█▒▒▒▒▒▒▒█
────█▒▒▒▒▒▒█
[/b]
my Gjëra, për të cilat nuk do të pyes Allahu Zemer beats for ALLAH
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Gjëra, për të cilat nuk do të pyes Allahu

prej Sun 1 Apr 2012 - 16:03
All-llahu te shperbleft moter per kete Postim shuum te bukur..

por para se me i njohur keto gjera do te ishte mire qe gjith kush prej nesh te mendojm dhe te besojm se kush eshte ZOTI ..


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Gjëra, për të cilat nuk do të pyes Allahu J5zhxd
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Gjëra, për të cilat nuk do të pyes Allahu

prej Sun 1 Apr 2012 - 16:23
selam alejkum te gjithe atyre si besojn se ka zot dhe allahu i madhrishum na ka kriju neve dhe te gjitha qka egztiton ne hapsir zoti esht krijusi i gjithqka qka ke ne tok dhe ne hapsir.

du ti pergjigjem asaj motre si e hapi ket tem moter e nderuar ne diten e gjukimit ZOTI do te pyt robin e vet prej kur ka lind dhe deri diten e fundit te jets do te them do te pyt gjithqka qka kemi kriju ne jeten ton kujna i kem ndimu sa njerz i kem vizitu motrat dhe vellazrit prindit ton sa i kem rrespektu dhe shum qka.Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Gjëra, për të cilat nuk do të pyes Allahu

prej Sun 1 Apr 2012 - 16:24
Kushtrimi4 shkruajti:selam alejkum te gjithe atyre si besojn se ka zot dhe allahu i madhrishum na ka kriju neve dhe te gjitha qka egztiton ne hapsir zoti esht krijusi i gjithqka qka ke ne tok dhe ne hapsir.

du ti pergjigjem asaj motre si e hapi ket tem moter e nderuar ne diten e gjukimit ZOTI do te pyt robin e vet prej kur ka lind dhe deri diten e fundit te jets do te them do te pyt gjithqka qka kemi kriju ne jeten ton kujna i kem ndimu sa njerz i kem vizitu motrat dhe vellazrit prindit ton sa i kem rrespektu dhe shum qka.
pse do te na pyes? se ka pasur mendjen aty? apo sna ka pare se ckemi bere?


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Gjëra, për të cilat nuk do të pyes Allahu 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Sponsored content

default Re: Gjëra, për të cilat nuk do të pyes Allahu

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi