Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Arrestohet në Tajlandë një ndër bosët e "Cosa Nostra"

prej Sun 1 Apr 2012 - 17:54
Arrestohet në Tajlandë një ndër bosët e "Cosa Nostra" 52959BANGKOK - Policia tajlandeze arrestoi dje në mbrëmje, në aeroportin e Bangkokut, si pjesë e një operacioni të Interpolit, mafiozin Vito Roberto Palazzolo, i cili konsiderohet si një prej bosëve të mafias siciliane, ''Cosa Nostra'', njoftoi media italiane.

Vito Roberto Palazzolo, 64 vjeç, me origjinë nga Terrasini afër Palermos, në Siçili, konsiderohet nga hetuesit si financieri, i cili kishte për detyrë për të pastruar paratë e pista të ish-kreut suprem të mafias, Toto Riina, i arrestuar në vitin 1993, dhe ish-bashkëpunëtori mafioz, Bernardo Provenzano.

I dënuar përfundimisht në vitin 2009 me nëntë vite burg për lidhje mafioze, ai jetonte që nga mesi i viteve '80 nën emrin Robert von Kolbatschenko në Afrikën e Jugut, ku autoritetet kishin refuzuar për ta ekstraduar.

(er.nu/BalkanWeb)


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Arrestohet në Tajlandë një ndër bosët e "Cosa Nostra" 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi