Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Nju Jorku sërish në shënjestrën e terroristëve

prej Tue 3 Apr 2012 - 11:32
Nju Jorku sërish në shënjestrën e terroristëve 53016SHBA - Nju Jorku duket se është sërish nën shënjestrën e Al Kaedës.

Autoritetet amerikane kanë nisur hetimet lidhur me një imazh të përhapur në internet, ku shfaqen gradacelat e Manhatanit me mbishkrimin “Al Kaeda rikthehet së shpejti në Nju Jork”.

Policia e Nju Jorkut ka konfirmuar se Departamenti i Policisë së Nju Jorkut po heton mbi origjinën dhe domethënien e këtij imazhi që është shfaqur në disa forume të Al Kaedës në gjuhën arabe.

(er.nu/news24/BalkanWeb)
Nju Jorku sërish në shënjestrën e terroristëve Spacer


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Nju Jorku sërish në shënjestrën e terroristëve 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Nju Jorku sërish në shënjestrën e terroristëve

prej Tue 3 Apr 2012 - 11:45
Vec nji mashrim dhe nji genjeshter e radhes e medave. me i frigu njerzit dhe me ja humb imazhin Islamit dhe muslimanve qe jetojn ne SHBA..


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Nju Jorku sërish në shënjestrën e terroristëve J5zhxd
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Nju Jorku sërish në shënjestrën e terroristëve

prej Tue 3 Apr 2012 - 12:06
Princo shkruajti:Vec nji mashrim dhe nji genjeshter e radhes e medave. me i frigu njerzit dhe me ja humb imazhin Islamit dhe muslimanve qe jetojn ne SHBA..
nuk akuzon njeri myslimanet shoku ok thjesht jane gjera qe kane ndodhur dhe mund te ndodhin. a ndodhi 11 shtatori? nuk ishte mashtrim por akt terrorist dhe nuk vuri gisht njeri te myslimanet por tek ato terroriste qe abuzojne me emrin e myslimaneve


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Nju Jorku sërish në shënjestrën e terroristëve 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Nju Jorku sërish në shënjestrën e terroristëve

prej Tue 3 Apr 2012 - 12:23
PO miko krejt OK . por edhe 11 shtatori do te mbetet nj enigm...por edhe alkaida enjet , vec nji pretekst per te sulmuar, Afganistanin, eme pastaj Irakun , sidhe me hap burgje te llojit te Goantanames. e keshtu me radh.. POR populli shum shpejt ka me i kuptuar Komplotet Botrore. dha kan me u bind...se cila ishte e verteta..


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Nju Jorku sërish në shënjestrën e terroristëve J5zhxd
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Nju Jorku sërish në shënjestrën e terroristëve

prej Tue 3 Apr 2012 - 12:30
prap do e bajne naj gja ......nuk thojne kot kur japin lajmet rujna zot duhet me than


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Nju Jorku sërish në shënjestrën e terroristëve N
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Nju Jorku sërish në shënjestrën e terroristëve

prej Tue 3 Apr 2012 - 12:35
Princo shkruajti:PO miko krejt OK . por edhe 11 shtatori do te mbetet nj enigm...por edhe alkaida enjet , vec nji pretekst per te sulmuar, Afganistanin, eme pastaj Irakun , sidhe me hap burgje te llojit te Goantanames. e keshtu me radh.. POR populli shum shpejt ka me i kuptuar Komplotet Botrore. dha kan me u bind...se cila ishte e verteta..
e di mire historine boterore qe USA ndihmoj afganet me perzene ruset, qe USA hyri ne irak per te vjedhur naften e irakut por keto nuk justifikojne as vrajset e sadam huseinit kundrejt popullit te vet dhe as opiumin dhe heroinen qe rritet ne arat e afganistanit dhe po helmojne te rinjte ne tere boten ok te pakten ketu mos e fusim fene se eshte politike dhe mos harro POLITIKANET BEJEN LUFTEN POR ASNJE PREJ TYRE NUK VRITET POR THJESHT POPUJT


Edituar për herë të fundit nga Durrsaku në Tue 3 Apr 2012 - 12:38, edituar 1 herë gjithsej


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Nju Jorku sërish në shënjestrën e terroristëve 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Nju Jorku sërish në shënjestrën e terroristëve

prej Tue 3 Apr 2012 - 12:37
Durrsaku shkruajti:
Princo shkruajti:PO miko krejt OK . por edhe 11 shtatori do te mbetet nj enigm...por edhe alkaida enjet , vec nji pretekst per te sulmuar, Afganistanin, eme pastaj Irakun , sidhe me hap burgje te llojit te Goantanames. e keshtu me radh.. POR populli shum shpejt ka me i kuptuar Komplotet Botrore. dha kan me u bind...se cila ishte e verteta..
e di mire historine boterore qe USA ndihmoj afganet me perzene ruset, qe USA hyri ne irak per te vjedhur naften e irakut por keto nuk justifikojne as vrajset e sadam huseinit kundrejt popullit te vet dhe as opiumin dhe heroinen qe rritet ne arat e afganistanit dhe po helmojne te rinjte ne tere boten ok te paktenketu mos e fusim fene se eshte politike dhe mos harro POLITIKANET BEJEN LUFTEN POR ASNJE PREJ TYRE NUK VDES POR THJESHT POPUJT
PO pra pikrisht cajo NAFTA dhe Droga eshte ne fjale...


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Nju Jorku sërish në shënjestrën e terroristëve J5zhxd
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Nju Jorku sërish në shënjestrën e terroristëve

prej Tue 3 Apr 2012 - 12:44
Princo shkruajti:
Durrsaku shkruajti:
Princo shkruajti:PO miko krejt OK . por edhe 11 shtatori do te mbetet nj enigm...por edhe alkaida enjet , vec nji pretekst per te sulmuar, Afganistanin, eme pastaj Irakun , sidhe me hap burgje te llojit te Goantanames. e keshtu me radh.. POR populli shum shpejt ka me i kuptuar Komplotet Botrore. dha kan me u bind...se cila ishte e verteta..
e di mire historine boterore qe USA ndihmoj afganet me perzene ruset, qe USA hyri ne irak per te vjedhur naften e irakut por keto nuk justifikojne as vrajset e sadam huseinit kundrejt popullit te vet dhe as opiumin dhe heroinen qe rritet ne arat e afganistanit dhe po helmojne te rinjte ne tere boten ok te paktenketu mos e fusim fene se eshte politike dhe mos harro POLITIKANET BEJEN LUFTEN POR ASNJE PREJ TYRE NUK VDES POR THJESHT POPUJT
PO pra pikrisht cajo NAFTA dhe Droga eshte ne fjale...
rame dakort per kete pra dhe tema quhet qe al qaeda sulmon jo myslimanet dhe mos te them dhe dicka tjeter qe alqaeda mund te jete krijese amerikane dyshoj shume per kete nga tere dokumentaret qe kam pare dyshoj dhe ne vdekjen e BIN LADENIT POPUJT JANE DELE BEJNE SEC I THOJNE SIDOMOS ATO QE JETOJNE ANDEJ QE SKANE AS SHKOLLE DHE ASGJE


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Nju Jorku sërish në shënjestrën e terroristëve 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Nju Jorku sërish në shënjestrën e terroristëve

prej Tue 3 Apr 2012 - 15:26
Durrsaku shkruajti:
Princo shkruajti:
Durrsaku shkruajti:
Princo shkruajti:PO miko krejt OK . por edhe 11 shtatori do te mbetet nj enigm...por edhe alkaida enjet , vec nji pretekst per te sulmuar, Afganistanin, eme pastaj Irakun , sidhe me hap burgje te llojit te Goantanames. e keshtu me radh.. POR populli shum shpejt ka me i kuptuar Komplotet Botrore. dha kan me u bind...se cila ishte e verteta..
e di mire historine boterore qe USA ndihmoj afganet me perzene ruset, qe USA hyri ne irak per te vjedhur naften e irakut por keto nuk justifikojne as vrajset e sadam huseinit kundrejt popullit te vet dhe as opiumin dhe heroinen qe rritet ne arat e afganistanit dhe po helmojne te rinjte ne tere boten ok te paktenketu mos e fusim fene se eshte politike dhe mos harro POLITIKANET BEJEN LUFTEN POR ASNJE PREJ TYRE NUK VDES POR THJESHT POPUJT
PO pra pikrisht cajo NAFTA dhe Droga eshte ne fjale...
rame dakort per kete pra dhe tema quhet qe al qaeda sulmon jo myslimanet dhe mos te them dhe dicka tjeter qe alqaeda mund te jete krijese amerikane dyshoj shume per kete nga tere dokumentaret qe kam pare dyshoj dhe ne vdekjen e BIN LADENIT POPUJT JANE DELE BEJNE SEC I THOJNE SIDOMOS ATO QE JETOJNE ANDEJ QE SKANE AS SHKOLLE DHE ASGJE
PO pra gjithashtu te gjitha keto dyshime jan edhe ne mendjen tim mik i nderuar..??


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Nju Jorku sërish në shënjestrën e terroristëve J5zhxd
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Nju Jorku sërish në shënjestrën e terroristëve

prej Tue 3 Apr 2012 - 15:29
Princo shkruajti:
Durrsaku shkruajti:
Princo shkruajti:
Durrsaku shkruajti:
Princo shkruajti:PO miko krejt OK . por edhe 11 shtatori do te mbetet nj enigm...por edhe alkaida enjet , vec nji pretekst per te sulmuar, Afganistanin, eme pastaj Irakun , sidhe me hap burgje te llojit te Goantanames. e keshtu me radh.. POR populli shum shpejt ka me i kuptuar Komplotet Botrore. dha kan me u bind...se cila ishte e verteta..
e di mire historine boterore qe USA ndihmoj afganet me perzene ruset, qe USA hyri ne irak per te vjedhur naften e irakut por keto nuk justifikojne as vrajset e sadam huseinit kundrejt popullit te vet dhe as opiumin dhe heroinen qe rritet ne arat e afganistanit dhe po helmojne te rinjte ne tere boten ok te paktenketu mos e fusim fene se eshte politike dhe mos harro POLITIKANET BEJEN LUFTEN POR ASNJE PREJ TYRE NUK VDES POR THJESHT POPUJT
PO pra pikrisht cajo NAFTA dhe Droga eshte ne fjale...
rame dakort per kete pra dhe tema quhet qe al qaeda sulmon jo myslimanet dhe mos te them dhe dicka tjeter qe alqaeda mund te jete krijese amerikane dyshoj shume per kete nga tere dokumentaret qe kam pare dyshoj dhe ne vdekjen e BIN LADENIT POPUJT JANE DELE BEJNE SEC I THOJNE SIDOMOS ATO QE JETOJNE ANDEJ QE SKANE AS SHKOLLE DHE ASGJE
PO pra gjithashtu te gjitha keto dyshime jan edhe ne mendjen tim mik i nderuar..??
Nju Jorku sërish në shënjestrën e terroristëve 884628


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Nju Jorku sërish në shënjestrën e terroristëve 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Sponsored content

default Re: Nju Jorku sërish në shënjestrën e terroristëve

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi