Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Zbuloni “martesat e pamundura”, nga Nënë Tereza te Angela Merkel

prej Sun 8 Apr 2012 - 2:58
Zbuloni “martesat e pamundura”, nga Nënë Tereza te Angela Merkel  Cifte-1Zbuloni “martesat e pamundura”, nga Nënë Tereza te Angela Merkel  Cifte-2
Romë, 6 prill 2012, NOA- Pietro Pacciani, i akuzuar si monstra i Firenzes në Itali së bashku me shenjtoren Nënë Tereza të Kalkutës, komandanti i anijes krocierë Costa Concordia Francesco Schettino me Presidenten e Gjermanisë Angela Merkel, Presidenti i Iranit Mahmud Ahmadinejad me sekretaren amerikane të shtetit Hillary Clinton dhe futbollisti argjentinas Diego Armando Maradona së bashku me Mbretëreshën Elisabetta II janë “martesat e pamundura” të vendosura në qendër të një argjendarie në Itali.

Siç raporton agjencia e lajmeve noa.al, ekspozita e veçantë ka rrëmbyer buzëqeshjet e kalimtarëve, turistëve si dhe të titullarit të aktivitetit, Gianfranco Pampaloni.

Ai tregon se ka zgjedhur këtë mënyrë për të shitur punimet e tij në ar dhe argjend, duke shpjeguar dhe nënthënien e idesë së tij. Ai pohon se vetëm çiftet e ekspozuara në fotografitë janë të pamundur për tërfunduar në martesë, ndërsa gjithë të tjerët janë të lirë të zgjedhin unazat për t’ia vendosur partnerëve të tyre me të cilët duan të lidhin jetën.

a.y/noa.al


Zbuloni “martesat e pamundura”, nga Nënë Tereza te Angela Merkel  Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi