Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Në Manhatan, minjtë më të mëdhenj se macet

prej Sun 8 Apr 2012 - 3:00
Në Manhatan, minjtë më të mëdhenj se macet Manhatan-minjte-noaManhatani është pushtuar nga minjtë. Nuk do të ishte gjë e re për New York-un, por ky rast është i paprecedent.

Siç informon noa.al, në zona si Washington Heights dhe Inwood, në ekstremin verior të ishullit të Manhattan, minjtë kanë pushtuar mbi 20% të zonës së banueshme.

Të dhënat e publikuara nga Ministria e Shëndetësisë për vitin 2011 kanë treguar se minjtë janë shtuar jo vetëm në numër por edhe në përmasa duke i kaluar edhe përmasat e maceve.

Autoritetet pranuan se kanë gjetur gjatë 2996 kontrolleve të ushtruara vetëm gjatë muajve të fundit, të paktën 517 hotspots (pika bartëse dhe qarkullimi) të minjve me madhësi që ia kalojnë dhe maceve, sikundër shikoni dhe këtë foto.

a.y/noa.al


Në Manhatan, minjtë më të mëdhenj se macet Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi