Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Romela Begaj shpallet kampione e Evropës

prej Wed 11 Apr 2012 - 19:40
Romela Begaj shpallet kampione e Evropës Romela-Begaj-300x213Peshëngritësja shqiptare Romela Begaj është shpallur kampione e Evropës për femra në peshën 58 kg stili i shkëputjes dhe nën kampione e kontinentit në dy garësh. Diferenca në peshë trupore me 360 g më shumë se Boyanka Kostova i ka mohuar asaj medaljen e artë.

Beqaj ka rezultuar e sukseshme në të tre provat në stilt ë lirë duke ngritur 93, 98 dhe 102 kg duke zënë vendin e parë

Kurse në stilin e shtyjes ajo ka ngritur 113 kg kurse në dy provat e tjera nuk ia ka dalë mbanë të ngrejë 116 dhe 118 kg, gjë që e pozicionoi në vendin e gjashtë.

Ndërsa në dygarësh, rezultoi se bullgarja Boyanka Kostova dhe Romela Begaj, ngritën 215 kg, ndërsa vendi i parë i takoi Kostovës për shkak të diferencës në peshë trupore. Me këtë rezultat Begaj ka siguruar pjesëmarrjen në Lojërat Olimpike “Londër 2012”. Kampionati Evropian i peshëngritjes po mbahet në Turqi. /F.S/


Romela Begaj shpallet kampione e Evropës Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi