Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Kriza ekonomike...???

prej Tue 17 Apr 2012 - 18:02
Dihet qe kriza ekonomike,ka kapura shtet an e mban botes,dhe shum emigrant po kthehn ne shqiperia..
C'mendoni se do ndodh tani' Doj jet me mir apo me keq per vendin ton?
SA PER KRIZ NUK JA NDJEN FARE,SE GJITH JETEN NE KRIZ E KA KALU SHQIPRIA...

Kriza ekonomike...??? Euro-pare-copy
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Kriza ekonomike...???

prej Tue 17 Apr 2012 - 18:31
Dihet qe kriza ekonomike,ka kapura shtet an e mban botes,dhe shum emigrant po kthehn ne shqiperia..
C'mendoni se do ndodh tani' Doj jet me mir apo me keq per vendin ton?
SA PER KRIZ NUK JA NDJEN FARE,SE GJITH JETEN NE KRIZ E KA KALU SHQIPRIA...

Kush emigrant po kthehet..!? Ne fakt kishin nje besim te tille se nga kriza ekonomike shume emigrante do te kthehen ne vendin e tyre (flasim per Shqiptaret) por mesa shoh nuk ndodhi kjo edhe pse pritej te ndodh....Nuk ndodhi sepse kthimi ne Shqiperi su siguron dicka me shume nga ato cfare kane arrit ne shtetet e huaja deri tani...Te pakten une msa kam kontaktuar e kam pyetur bashke patriote ketu me kane then se situata eshte e njejte si ketu e ne Shqiperi,madje ketu kane pak shpresa se do gjejne nje dite pune te nxjerrin dicka por ne Shqiperi do humbin e ato qe kane fituar deri tani...Ky eshte opinioni i Shqiptareve ne Gr njehere...

Sa per krizen na i ndjen sidomos kur dikush ska te ushqeje familjen,te siguroje nje pune etj por vitet e veshtira qe kemi kaluar na kane bere me te forte qe te mund ta perballojme ate ne krahasim me shtete te tjera te Europes...


Kriza ekonomike...??? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Kriza ekonomike...???

prej Tue 17 Apr 2012 - 20:46
kurse un po shikoj qe shum kthehen,sepse nga munges e punes nuk kan si me e shty...
Kriza ekonomike...??? 482245
gjithsesi me vjen keq per te gjith ata qe kan nje gjendjen te keqe ekonomike...


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Kriza ekonomike...??? Image
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Kriza ekonomike...???

prej Tue 17 Apr 2012 - 21:08
Po Italia nuk eshte kaq keq sa Gr nga ekonomia,cudi kjo qe po thua vertet!!


Kriza ekonomike...??? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Kriza ekonomike...???

prej Tue 17 Apr 2012 - 21:14
Po nuk esht aq keq...ama jan mbyll te gjith punet...ngrejt taksat..rrit ushqimet...keq keq esht...
Pastaj ,shumica e te afermeve qe kam pas ne Greqi jan kthy...


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Kriza ekonomike...??? Image
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Kriza ekonomike...???

prej Tue 17 Apr 2012 - 21:17
pastaj sipas mendimit tim shum vete e mendojn keshtu...
Sa te hajm kursimet,me mir te investojm ne shqipri,se sa te rrim ketu...


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Kriza ekonomike...??? Image
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Kriza ekonomike...???

prej Tue 17 Apr 2012 - 21:23
Jo Silvana,nuk e shikoj kete gje ketej e pervec kesaj te thash se ketu kane nje fare shprese kurse kthimi ne Shqiperi as qe vihet ne pyetje fare,ska shpresa atje..te pakten keshtu e shohin shumica ketu...Se te kthehesh ne Shqiperi e tia nisesh nga e para seshte dicka e lehte as vendi ste premton dicka as shteti asgje...Ketu dy dite pune do i sigurojne po atje hic se hic edhe sikur rroga shume e ulet...


Kriza ekonomike...??? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Kriza ekonomike...???

prej Tue 17 Apr 2012 - 21:28
Aяjαиα shkruajti:Jo Silvana,nuk e shikoj kete gje ketej e pervec kesaj te thash se ketu kane nje fare shprese kurse kthimi ne Shqiperi as qe vihet ne pyetje fare,ska shpresa atje..te pakten keshtu e shohin shumica ketu...Se te kthehesh ne Shqiperi e tia nisesh nga e para seshte dicka e lehte as vendi ste premton dicka as shteti asgje...Ketu dy dite pune do i sigurojne po atje hic se hic edhe sikur rroga shume e ulet...
shiko,se nese ke mundesi te hapesh nje aktivitet tendin ja del shum mir...rrogen qe merr jasht ta han qera dhe gjith shpenzimet tjera...ne fund te mujit ngel pa gje ne xhep...te pakten pa gje se pa gje,me mir ne vendin tend...
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Kriza ekonomike...???

prej Fri 20 Apr 2012 - 13:00
Silvana shkruajti:
Aяjαиα shkruajti:Jo Silvana,nuk e shikoj kete gje ketej e pervec kesaj te thash se ketu kane nje fare shprese kurse kthimi ne Shqiperi as qe vihet ne pyetje fare,ska shpresa atje..te pakten keshtu e shohin shumica ketu...Se te kthehesh ne Shqiperi e tia nisesh nga e para seshte dicka e lehte as vendi ste premton dicka as shteti asgje...Ketu dy dite pune do i sigurojne po atje hic se hic edhe sikur rroga shume e ulet...
shiko,se nese ke mundesi te hapesh nje aktivitet tendin ja del shum mir...rrogen qe merr jasht ta han qera dhe gjith shpenzimet tjera...ne fund te mujit ngel pa gje ne xhep...te pakten pa gje se pa gje,me mir ne vendin tend...

Tronditje të madhe shkaktojnë deklaratat e emigrantëve të intervistuar sot…nga kanali televiziv SKAI,të cilët shprehin shqetësimin se në Shqipëri nuk kanë gjetur mbështetje nga qeveria dhe detyrohen të rikthehen në Greqi.Të pyetur nga gazetari i SKAI TV për riatdhesimin e shqiptarëve në Greqi,emigrantët përgjigjen se ” shumë shqiptarë janë riatdhesuar,por disa prej tyre janë rikthyer në Greqi sepse kriza ekonomike në vendin tonë nuk u jep mundësi mbijetese”.“Një pjesë e madhe e shqiptarëve riatdhesohen,por rikthehen në Greqi ,pasi Shqipëria është në krizë financiare dhe përveç kësaj,gjatë gjithë 20 viteve që janë larguar emigrantët,kanë krijuar njohuritë e tyre në Greqi,ndërsa në Shqipëri janë si të huaj,ndaj dhe preferojnë që krizën financiare greke ta kapërcejnë së bashku me grekët”shprehen shqiptarët

Silvana te solla shkrimin qe te kuptosh se ndoshta ne syrin e pare gjerat mund te duken ashtu si thua ti edhe ke shume te drejte ama po te mendosh pertej kesaj gjerat sjane kaq te thjeshta sidomos kur behet fjale per emigrante te ikur me vite ne nje vend te huaj edhe jane stabilizuar..Edhe ne Shqiperi po te shkojne thjeshte do hane ato qe kane punuar ketej se s'ka investime,gjendja atje eshte po e njejte per mos then qe ska ndryshuar fare nga vitet e meparshme..Fatkeqeisht jane shume pak individe ata qe ikin me deshire dhe shume prej tyre i largon shteti per arsye qe skane dokumenta e leje qendrimi por qe kthehen mbrapsht nga malet si ne vitet e 90-es per te nxjerr nje dite pune e te mbajne familjet...


Kriza ekonomike...??? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Sponsored content

default Re: Kriza ekonomike...???

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi