Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Si e gjykoni situaten financiare te ekonomise ne vend ??!

prej Thu 19 Apr 2012 - 16:23
Duke marre parasysh kemi plot shtresa te varfera, te mesme, te pasura, do te doja te dija se sa eshte lloji i tyre ne sasi, ne nivelet e caktuara qe citova me perpara...?

Persa i perket asajt cka une mendoj, eshte se nuk ka ndonje zhvillim te theksuar persa i perket ekonomise ne pergjithsi te vendit. Po veme re se mese shumeti leku eshte perqendruar ne nje rreth te vogel vicioz te disa individeve. Populli vazhdon akoma te vuaj duke pritur fundin e 15 diteshit qe mos ta gjeje me xhepa bosh. Rrogat jane skandaloze persa i perket cmimeve te tregut. Tmerresisht te paperballueshme do doja te thoja. Shteti nje gjakepires me i eger sesa privati. Taksat shume te larta. Nje shumellojshmeri menyrash per te te marre leket ne formen administrative. Nuk dihet pse i vene keto taksa as pse i mbledhin ato dhe se ku shkojne keto. Per mendimin tim aspak skam vajtur ne te mire te taksapaguesve dhe per te permbushur boshlleqet qe ata hasin dite pas dite. Persa i perket infrastruktures, mungeses se ujit, mungeses se dritave , dhe mungeses se higjenes... len shume per te deshiruar.
Mund te them qe dicka eshte e rregulluar dhe kete smund ta mohojme por ama ne qytetet kryesore apo qendra kryesore banimi, por po te flasim per zonat rurale ja kalojne edhe shkretetires se saharase nese do te ishte nevoja.
Ehh cduhet te te shtoj me shume, te gjithe e dime qe ne plan te pare per shqiperine eshte mungesa e ekonomise. Mos pasja dhe korrupsioni i niveleve drastike. E per te mos vazhduar me tutje sepse nuk ja vlen fare, do te gjeni plot e plot probleme sa per te diskutuar nete vere e dimri.
UROJ TE BEHET ME MIRE por me shpresa te pakta jane.
Respektet e mia.


Si e gjykoni situaten financiare te ekonomise ne vend ??! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi