Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë

Keni menduar ndonjehere per vetevrasje?

0 - 0%
0 - 0%
1 - 7%
10 - 71%
3 - 21%
 
Totali i votave: 14
 
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Keni menduar ndonjehere te vrisni veten?  - Faqe 2 Empty Keni menduar ndonjehere te vrisni veten?

Wed 7 Jul 2010 - 15:52
First topic message reminder :

I ka shkuar ndokujt ketu mendja per vetevrasje, ndonjehere, edhe per disa sekonda ne nje moment te caktuar?!
Si e gjykoni këtë fenomen? A ju ka shkuar juve ndonjëherë në mendje një gjë e tillë? A mendoni se vetëvrasja mund të zgjidh diçka dhe cili është mesazhi juaj për ata që mendojnë se vetëvrasja mund të jetë zgjidhje e mirë e problemeve që ata mund të kenë.


Edituar për herë të fundit nga Arjana në Wed 4 May 2011 - 18:05, edituar 1 herë gjithsej

avatar
Luna
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11704
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Iη sυηsεт
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/10/2010

Keni menduar ndonjehere te vrisni veten?  - Faqe 2 Empty Re: Keni menduar ndonjehere te vrisni veten?

Tue 24 Jan 2012 - 14:58
Arjani shkruajti:
Luna shkruajti:Ehhhe tani me shkjo mendja .. Keni menduar ndonjehere te vrisni veten?  - Faqe 2 721253


Ku te shkoj mendja ty? Keni menduar ndonjehere te vrisni veten?  - Faqe 2 472225


Te vras veten de.. Keni menduar ndonjehere te vrisni veten?  - Faqe 2 1698836746 Tani mu kujtua ...si e pah temen thash te provoji si eshte te vrasesh veten!!
Arian
Arian
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 2612
<b>Hobi</b> Hobi : Topi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne fole te djallit!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

Keni menduar ndonjehere te vrisni veten?  - Faqe 2 Empty Re: Keni menduar ndonjehere te vrisni veten?

Tue 24 Jan 2012 - 15:02
Si ishte si ndjenje? Besoj e mire apo? Keni menduar ndonjehere te vrisni veten?  - Faqe 2 1698836746 S'ka me mire u jep fund gjitha problemeve.

Une mendoj, ndoshta gaboj se s'jam as psikolog e as nuk jam marre me keto gjera asnjehere, por them se cdo njeri e mendon vetvrasjen ne nje kohe, mirepo e mira eshte se shume pak njerez lejojne qe mendimet tona te kalojne ne veprime dhe jo vetem vetvrasjen, por shume gjera te kqija. Sipas mendimit tim, i bije se ju qe thoni se nuk e keni mendu, po genjeni, por keshtu e mendoj une.
avatar
Luna
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11704
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Iη sυηsεт
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/10/2010

Keni menduar ndonjehere te vrisni veten?  - Faqe 2 Empty Re: Keni menduar ndonjehere te vrisni veten?

Tue 24 Jan 2012 - 15:08
Arjani shkruajti:Si ishte si ndjenje? Besoj e mire apo? Keni menduar ndonjehere te vrisni veten?  - Faqe 2 1698836746 S'ka me mire u jep fund gjitha problemeve.


Valla me te thon drejten disi e frikshem me i vu litarin vetes.... Keni menduar ndonjehere te vrisni veten?  - Faqe 2 1698836746 ,Po me dhimbesen mi lon pa i kry ca probleme ...ngelin pa perfundim Porblemet e jetes !!






Une mendoj, ndoshta gaboj se s'jam as psikolog e as nuk jam marre me keto gjera asnjehere, por them se cdo njeri e mendon vetvrasjen ne nje kohe, mirepo e mira eshte se shume pak njerez lejojne qe mendimet tona te kalojne ne veprime dhe jo vetem vetvrasjen, por shume gjera te kqija. Sipas mendimit tim, i bije se ju qe thoni se nuk e keni mendu, po genjeni, por keshtu e mendoj une.

Ehh tani ma shfaqe Anen e Psikologut ti. krt

Me duket sikur se kuptove Shkrimin tim larte...mendja s'me ka shku ende ndoshta se nuk jam ne shkalle aqe te keqe te jetes sa te kem i mendim per ti dhan fund jetes. Keni menduar ndonjehere te vrisni veten?  - Faqe 2 568197611
Po lexove mire kupton se jo te gjithe kan mendime te njejta dhe jo te gjithe vin ne kete shkallen e vetvrasjes.
Arian
Arian
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 2612
<b>Hobi</b> Hobi : Topi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne fole te djallit!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

Keni menduar ndonjehere te vrisni veten?  - Faqe 2 Empty Re: Keni menduar ndonjehere te vrisni veten?

Tue 24 Jan 2012 - 15:31
Kur u shpreha ashtu nuk u bazova vetem ne shkrim tendin. Mendimi im eshte ky, bile kam njefare bindje se pavaresishte ciles kategori i takojne njerezit, pra si i varfer, i pasur; i sukseshem apo i deshtum, cdo njeri ne nje pike e mendon vetvrasjen, thjeshte si mendim. Pra, mendoj se njeriu mendon gjithcka qe sheh apo ndegjon. Psh, mendon me vete: sikur te isha kryetar shteti? Sikur te isha kengetar? Sikur te isha astronaut? Sikur te isha kriminel? Sikur te vrisja veten? etj. E tani eshte dicka tjeter se sa njerezit mundohen qe mendimet e mira t'i realizojne ne veprime dhe mendimet e kqija te mbesin vetem mendime. Besoj me kupton kete here, edhe nese nuk pajtohesh me kete mendim, s'ka lidhje, une prap kete bindje do te kem si "psikolog" qe me thoni.
Fata
Fata
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 2151
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne boten time.
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 25/02/2012

Keni menduar ndonjehere te vrisni veten?  - Faqe 2 Empty Re: Keni menduar ndonjehere te vrisni veten?

Thu 12 Apr 2012 - 12:30
Jam e dobt ne kete drejtim-jo.Keni menduar ndonjehere te vrisni veten?  - Faqe 2 721253
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 47
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

Keni menduar ndonjehere te vrisni veten?  - Faqe 2 Empty Re: Keni menduar ndonjehere te vrisni veten?

Thu 12 Apr 2012 - 12:40
posa here qe pi cigare them qe po e e vras veten
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Keni menduar ndonjehere te vrisni veten?  - Faqe 2 Empty Re: Keni menduar ndonjehere te vrisni veten?

Thu 12 Apr 2012 - 13:30
Arjani shkruajti:Kur u shpreha ashtu nuk u bazova vetem ne shkrim tendin. Mendimi im eshte ky, bile kam njefare bindje se pavaresishte ciles kategori i takojne njerezit, pra si i varfer, i pasur; i sukseshem apo i deshtum, cdo njeri ne nje pike e mendon vetvrasjen, thjeshte si mendim. Pra, mendoj se njeriu mendon gjithcka qe sheh apo ndegjon. Psh, mendon me vete: sikur te isha kryetar shteti? Sikur te isha kengetar? Sikur te isha astronaut? Sikur te isha kriminel? Sikur te vrisja veten? etj. E tani eshte dicka tjeter se sa njerezit mundohen qe mendimet e mira t'i realizojne ne veprime dhe mendimet e kqija te mbesin vetem mendime. Besoj me kupton kete here, edhe nese nuk pajtohesh me kete mendim, s'ka lidhje, une prap kete bindje do te kem si "psikolog" qe me thoni.

Thjeshte si mendim e kam menduar e une por jo persa i perket vetes por kur degjoj per te tjere qe e kane bere ate...E mendoj ne kete drejtim vetem..dmth si ndihet ai person qe gjen forcen ti jap fund vetes,sa ne depresion duhet te jete dikush sa mos i dhimbset me as jeta e vete..??!

Une kur mendoj per vdekjen mme sjell frike si ide pa le te mendoj per vetvrasje....Nuk arrij ti kuptoj dot ata persona te cilet kane gjet guximin te flijojne veten........!
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

Keni menduar ndonjehere te vrisni veten?  - Faqe 2 Empty Re: Keni menduar ndonjehere te vrisni veten?

Tue 24 Apr 2012 - 11:29
zot me fal.....as bahet fjal
Sponsored content

Keni menduar ndonjehere te vrisni veten?  - Faqe 2 Empty Re: Keni menduar ndonjehere te vrisni veten?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi