Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default pa titull

prej Thu 8 Jul 2010 - 16:05
Te dashur miq,po Ju tregoj nje histori
Dhe pse e kam te veshtire,dhe po Jua tregoj me lot ne sy
E cila percjell,dashurin e femres per burrin,dhe te Nenes per femijen.

Nje cift i martuar,20vjet i dashuruar
Kishin 2 femije,qe ishin si 2 yje,qe shnderrisin ne erresire

Nje dite ishin shume te gezuar
Por burri mori vesh,qe kishte nje semundje te pasheruar
Dhe pse ishte vertete nje merzi,nga dashuria e madhe gruaja
I kerkoj burrit dhe nje te trete femije

Me mirekuptim ne dashuri,erdhi ne jete dhe i treti femije

Ditet kaluan dhe oret u afruan
Babai duke perqafuar femijet e tij nga kjo Bote u largua

Vitet kaloni,dhe femijet te lumtur me Nenen e Tyre jetoni
Derisa nje dite Nena tha ejani ketu te dashur femije:

Se ckam nje dhimbje ne shpirte qe nuk me len dot te marr fryme
Dhe oret per tu larguar,jane dhe mua duke mu afruar

Por Ju,jeten para e keni dhe ta duani shume njeri-tjetrin
Mbi te gjitha kur te dashuroni te mendoheni shume gjate
Ta duani njeriun e Zemres,sic e dashe une Babane


pa titull Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi