Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Shoqëria është e domosdoshme për jetë të lumtur, si e mendoni ?

prej Thu 8 Jul 2010 - 19:01
Personat të cilët kanë miq jetojnë të lumtur dhe të shëndoshë, ndërsa jeta e tyre është më e baraspeshuar. Një studim i gjerë, i cili është realizuar te femrat, tregon se femrat të cilat kanë shokë të mirë për të biseduar janë shumë të lumtura në jetë. 76% e tyre kanë thënë se kanë qenë më të lumtura pas çdo bisede me shokët për problemet e tyre. 75% e femrave janë të lumtura edhe kur bashkëbisedojnë me shoqet e tyre, duke llogaritur edhe shakatë e përbashkëta, të cilat vetëm ato i kuptojnë. Në shoqërinë e femrave është e nevojshme të ekzistojë besimi. 55% e femrave të anketuara kanë thënë se do të dilnin në një takim me një mashkull të panjohur nëse shoqet e zgjedhin. Autorët e studimit thonë se këto të dhëna tregojnë se shoqëria kualitative është shumë e rëndësishme për mënyrën moderne dhe të shpejtë të jetesës, sepse mundëson jetë më të lumtur. Komunikimi i rregullt me miqtë, iu mundëson femrave që të ndihen të vlefshme dhe të dëshiruara.


Shoqëria është e domosdoshme për jetë të lumtur, si e mendoni ? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi