Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

default Natyra na mrekullon përsëri, flutura hap flatrat për herë të parë…

prej Tue 24 Apr 2012 - 20:03
Natyra na mrekullon përsëri, flutura hap flatrat për herë të parë… 3210-300x187Fotografitë e mëposhtme do t’ju mrekullojnë. Aty paraqiten momente unike të jetës së një fluture. Lindjen e saj dhe daljen pak nga pak nga fshikëza e saj.
“Çlirimin” e fluturës ka fotografuar Jimmy Hoffman në Girona të Spanjës. Artisti e ka fotografuar atë që nga koha që ishte vemje e priti derisa u bë një flutur e plotë.
Në momentin që flutura ishte e gatshme për të hapur krahët e saj për të fluturuar, fotografi ishte i gatshëm për ta bërë të pavdekshëm këtë metamorfozë të saj.
Kjo lloj fluture ndodhet në Afrikë dhe Mesdhe.
Fotografitë e mëposhtme na bëjnë edhe një herë tjetër të kuptojmë se natyra është e mrekullueshme! /albobserver.com/
Natyra na mrekullon përsëri, flutura hap flatrat për herë të parë… 248


Natyra na mrekullon përsëri, flutura hap flatrat për herë të parë… 248


Natyra na mrekullon përsëri, flutura hap flatrat për herë të parë… 337


Natyra na mrekullon përsëri, flutura hap flatrat për herë të parë… 431


Natyra na mrekullon përsëri, flutura hap flatrat për herë të parë… 530Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi