Shko poshtë
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Nje dite nje djale shkoi tek

prej Sun 29 Apr 2012 - 0:13
Nje dite nje djale shkoi tek Resulullahu "sal-lall-llahu alejhi ve sel-lem" dhe i tha:
-O Resulullah! Me jep leje te bej zina!

Es'habet kiram u çuditen shume nga fjalet e te riut dhe filluan te flasin. Resulullahu iu drejtua djalit te ri dhe i tha:
-Mu afro prane!
-Djali u afrua dhe i'u ul prane. Pejgamberi "sal-lall-llahu alejhi ve sel-lem" e pyeti:
-"A je dakort qe te tjeret te bejne zina me nenen tende?"
-Jo.
-Ashtu si ty asnje nuk e pranon nje gje te tille. A je dakort qe te tjeret te bejne zina me vajzen tende?
-Jo.
-A je dakort qe te tjeret te bejne zina me motren tende?
-Jo.
-Pastaj Resulullahu i beri te njejten pyetje per vajzat e xhaxhallareve, dajallareve, hallave dhe tezeve.
Pergjigja ishte gjithmone e njejte, "JO".
Me pas Resulullahu e vuri doren ne gjoksin e djalit dhe beri kete dua:
"O Allah fali gjynahet e ketij! Pastroja zemren dhe mbroje nga zinaja!"
Djali qe nga ajo kohe as nuk i'u afrua me harameve.


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
lorina88
lorina88
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 36
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Prishtine
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Nje dite nje djale shkoi tek

prej Sun 29 Apr 2012 - 0:38
Mos ja beje dikujt diqka, qe nuk deshiron te ta bejne te tjeret ty !

Tregim domethenes . Flm DasaNje dite nje djale shkoi tek 671349
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi