Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Kuzhina italiane humbet terren, ja 5-ja më e mirë

prej Tue 1 May 2012 - 14:41
Kuzhina italiane humbet terren, ja 5-ja më e mirë PjataRomë, 1 maj 2012, NOA- Kuzhina aq shumë e vlerësuar italiane po humbet terren, pavarësisht vlerësimeve dhe çmimeve të marra në vijimësi.

Këtë vit në World's Best Restaurants u pa një kolaps i vërtetë për kuzhinën mesdhetare.

Në këtë vlerësim spikasnin vetëm 3 restorante italiane në klasifikim, i pari i të cilëve Osteria Francescana di Bottura u rendit në vendin e pestë.

Siç raporton noa.al, nga ky klasifikim vihet re se kuzhina italiane ka zbritur një vend më poshtë në raport me 1 vit më parë.

Sakaq dy restorantet e tjerë renditeshin në vendin e 32 dhe të 46-të dhe konkretisht janë Le Calandre di Rubano dhe Il Canto di Siena.

Vendin e parë në këtë vlerësim e ka marrë restoranti danez Norma.

Vendin e dytë dhe të tretë e kanë zënë dy restorantet spanjolle El Celler de Can Roca dhe Mugaritz, ndërsa në vendin e katërt është renditur restoranti brazilian D.O.M.

a.y/noa.al


Kuzhina italiane humbet terren, ja 5-ja më e mirë Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi