Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Ndërthurja e pazakontë, realiteti i sfiduar nga... Empty Ndërthurja e pazakontë, realiteti i sfiduar nga...

Sun 6 May 2012 - 16:14
Londër, 6 maj 2012, NOA- Një krijim gjenial, kur realja
ndërthuret me imagjinatën e njeriut krijohem pamje që të lënë pa fjalë.Ben Heine u frymëzua për të krijuar copa të realitetit, me vizatime dhe krijoi koleksionin “Lapsi vs kamera”.Aktualisht të ekspozuara në Galerinë e Arteve në Londër deri në 17 qershor, siç informon noa.al, Ben u shpreh se, “Ideja më erdhi teksa po lexoja një letër dhepërtej saj pashë transparencën, televizori më shfaqej edhe përmes letrës. Kështu unë nisa punën bashkova realen me vizatimin. Rreth një e katërta e pamjes është e përfaqësuar në letër, ndërsa pjesa tjetër është në fotografi”.Ai e cilëson punën e tij si një mënyrë të ëndërruari, ku çdokush mund të largohet nga realiteti.a.ymeraj/noa.al

Ndërthurja e pazakontë, realiteti i sfiduar nga... GomarNdërthurja e pazakontë, realiteti i sfiduar nga... KaliNdërthurja e pazakontë, realiteti i sfiduar nga... KarrikjaNdërthurja e pazakontë, realiteti i sfiduar nga... LuaniNdërthurja e pazakontë, realiteti i sfiduar nga... Mace1Ndërthurja e pazakontë, realiteti i sfiduar nga... MajmunNdërthurja e pazakontë, realiteti i sfiduar nga... PeshkuNdërthurja e pazakontë, realiteti i sfiduar nga... PikturaNdërthurja e pazakontë, realiteti i sfiduar nga... QeniNdërthurja e pazakontë, realiteti i sfiduar nga... RrugeNdërthurja e pazakontë, realiteti i sfiduar nga... TrenNdërthurja e pazakontë, realiteti i sfiduar nga... ShahNdërthurja e pazakontë, realiteti i sfiduar nga... TvNdërthurja e pazakontë, realiteti i sfiduar nga... VullkaniNdërthurja e pazakontë, realiteti i sfiduar nga... EvoluimiNdërthurja e pazakontë, realiteti i sfiduar nga... DinozauriNdërthurja e pazakontë, realiteti i sfiduar nga... Bicikleta
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi