Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default 93-vjeçarja, mësuesja më e vjetër e jogas

prej Thu 17 May 2012 - 17:24
93-vjeçarja, mësuesja më e vjetër e jogas Tao-porchon-lynch-93-oldest-yogiAjo mund të jetë 93 vjeç por nuk ka reshtur kurrë së pasuri një trup perfekt dhe së ushtruari joga. Rekordi botëror Guinness e ka cilësuar atë si mësuesen më të vjetër të jogas në planet dhe ajo s’ka ndër mend të ndalojë shpejt në kohë.“Unë do të jap mësime joge derisa të kem frymë, atëherë unë do të fluturoj drejt një planeti tjetër. Unë thjesht e dua jogan, ajo ndriçon jetën time dhe bën këdo të buzeqeshë”, është shprehur e moshuara.
Tao Porchon-Lynch ka provuar një sërë aktivitetesh gjatë jetës së saj, si p.sh. aktrimin, modelimin dhe vallëzimin. Ajo rrëfen se pas një operacioni mjekët i thanë se s’do të mund të bënte më joga dhe kujton se kur doktori e pa duke bërë sërish joga pas operacionit e quajti ‘gruaja mrekulli’.
Tao ka dhënë joga për 61 vjet dhe aktualisht jep mësime në qytetin e New Yorku-t. Me disiplinën e jogas ajo është ambientuar që në moshën 8-vjeçare.93-vjeçarja, mësuesja më e vjetër e jogas 6620026.bin_


93-vjeçarja, mësuesja më e vjetër e jogas Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Chiara
Chiara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
<b>Postime</b> Postime : 288
<b>Hobi</b> Hobi : kam shum se di ne cilin te specifikohem!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ku mami me lindi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 30/09/2011

default Re: 93-vjeçarja, mësuesja më e vjetër e jogas

prej Thu 17 May 2012 - 18:13
sa shum i du njerzit se kan shpirt luftarak . i lumt gjyshes
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi