Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Piktorja profesioniste 5-vjeçare

prej Thu 17 May 2012 - 17:26
Piktorja profesioniste 5-vjeçare Aelita-Andre-abstract-painting-11337160206_thumb_baza2237_150Një 5-vjeçare australiane, e cila ka fituar tashmë mbi 100 mijë dollarë nga pikturat e saj, është cilësuar si artistja më re në botë.Aelita Andre ka filluar të pikturojë që kur ishte 2 vjeç dhe ka hapur ekspozita pikture në Australi dhe Amerikë.
Pikturat e saj më të lira janë shitur për më shumë se 3 mijë euro secila, para që janë vënë në një fond të besuar.
Nëna e saj, me origjinë ruse Nikka Kalashnikova e kuptoi që herët talentin e Aelitës dhe e përkrahu pasi kuptoi se kompozimi, ngjyrat dhe përqendrimi i vajzës ishin të dallueshme nga fëmijët e tjerë.
‘Zakonisht fëmijët vizatojnë për disa minuta por Aelita rrinte me orë të tëra e përqendruar duke pikturuar’- tha nëna e vogëlushes. Shtëpia periferike e familjes së Aelitës në Melbourne është e mbushur me ngjyra, piktura dhe Aelita e vogël ka edhe një studio të saj.
Kritiku i artit, Robert Nelson thotë se pikturat kanë disa merita dhe se vajza duhet përkrahur për të ardhmen e saj që padyshim do të jetë shumë e suksesshme.


Piktorja profesioniste 5-vjeçare Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Chiara
Chiara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
<b>Postime</b> Postime : 288
<b>Hobi</b> Hobi : kam shum se di ne cilin te specifikohem!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ku mami me lindi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 30/09/2011

default Re: Piktorja profesioniste 5-vjeçare

prej Thu 17 May 2012 - 17:56
po kjo qenka edhe bukur moj weee. Piktorja profesioniste 5-vjeçare 1286751612
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi