Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Luna
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11704
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Iη sυηsεт
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/10/2010

default Dardhe ne formen e njeriut !!!

prej Fri 18 May 2012 - 0:55
Fermeri kinez Gao Xianzhang kultivon dardhë, të cilat duke u rritur, marrin formën e një njeriu (fotografia na kujton Budën)


Ai thotë se iu deshën më shumë se 6 vjet për të përsosur konceptin e tij, ku përfshihet edhe zhvillimi i çdo frute për një periudhë të përcaktuar brenda një kallupi, që do t’i japë formën e dëshiruar.

Gjithsesi… përshtypjet e bashkëfshatarëve të tij janë shumë pozitive dhe thonë se do t’i sjellin fat. Edhe pse dardhët do të kushtojnë 5 euro secila.

Dardhe ne formen e njeriut !!! Dardhe-ne-formen-e-njeriut-
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi