Share
Shko poshtë
Vigani
Vigani
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 104
<b>Postime</b> Postime : 3582
<b>Hobi</b> Hobi : Muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com

Shqiperi Vargu im per TY

prej Fri 29 Jan 2010 - 0:17
Zemra me rreh per ty,
ngjaj si ne enderr
mos jam ne vegim?
Zemra me rreh per ty
e ti je larg....
Shpesh i flas heshtjes
e malli me kthehet ne varg...
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Fri 29 Jan 2010 - 13:43
NUK E KISHA PARE KURRE DHIMBJEN SI SOT NE SYTE E TU,NJE DHIMBJE QE MBESHTILLEJ NGA LOT,TE VESHUR ME TISINE ZEZE SE PADURIMIT,TE DASHURISE SE MADHE, QE NE ATO SY ,ME AQ DESHIRE DOJE TA MBESHEJE,QE UNE MOS TE VUAJA SI TI..QE UNE MOS TE VUAJA SA TY....QE UNE MOS TE VUAJA PER TY....
QE UNE AAAAA NUK ARRITA TI KUPTOJA ME PARE....QE NUK ARRITA TE ZBUTJA KETE KLITHEM TE HESHTUR QE VINTE THELLE NGA ZEMRA JOTE......NGA AJO ZEMER.QE UNE PA TROKITUR HYRA,PA TE MARR LEJE,PER TE TRONDITUR QENIEN TENDE,QETESINE E UNIVERSIT TENDE....
SI SOT....KURRE ME PARE,TE TI...TI QE KE QENE SHTYLLA IME,NE NETET E SHQETESUARA,NE NETET E GEZUARA,NE PROBLEME,NE HARE,.....NUK KAM PARE AQ SHUME LUTJE PA FJALE,LUTJE TE NJE ZEMRE ....SI AJO DHE KURRE ME NUK MUND TE ME DASHUROJ......E DI.....KURRE ME....PO QE UNE KAQ SHUME BERA TE VUAJ......
SI SOT ........E DI.....QE TE KAM HUMBUR.....
.DHE KJO DITE ESHTE DHIMBJA ME E MADHE NE SHPIRTIN TIM......DHIMBJE QE E KALON ATE QE PASH NE SYTE E TU..SOT..SEPSE BASHKE ME LOTET E NXEHETE QE TE RANE MBI FAQE..TENDE..TE.SHKUAN MBI GJOKS,DHE TE DORA IME PERFUNDUAN....NDJEVA ...NGA MALLI I TYRE.-.....SA SHUME PO VUAJE....
DHE TI...PERSERI NUK ME FOLE....THJESHT ME PE...ME PERSHENDETE.....ME FALE KENAQESI.....PO PRAPE E PASH....TI QAJE.....JO ME ZE,AS ME LOTE.....SEPSE ATO TI I FSHEH SHUME MIRE....MADJE AS UNE QE TE NJOH AQ MIRE NUK TI KUPTOJ.......I FSHEH NE THELLESINE E SHPIRTIT TEND..ATY KU UNE......AQ SHUME TE LENDOVA....AQ SHUME GUXOVA.......
PO TE LUTEM ME BESO..KURRE NUK DOJA.....TE TE SHKAKTOJA DHIMBJE,AS LOT,AS DYSHIME,DHE ANKTH.....TE TI...AS KETE DASHURI SE DUA...SEPSE KJO ESHTE E DHIMBSUR PER TY.....DHE DHIMBJA JOTE......ESHTE SHQETESIMI I DITEVE TE MIA......
DHE TANI..UNE NUK MUND TE NGREH AS CEL...DUKEPASUR FRIK TE TE PYES SI JE.....SEPSE ME TREMB AI ZE I MBYTYR NGA KJO SITUAT...ME TREMB PERGJIGJA JOTE.......
PO NESER??????NUK E DI???'
NDOSHTA NUK SHIHEMI...OSE NDOSHTA NEPER KORRIDORE NUK DO TI FLASIM NJERI-TJETRIT....NUK E DI......
TI NDOSHTA KURRE NUK DO TI LEXOSH KETO RRESHTA,AS DO TE THONE......PO UNE ...UNE I DASHUR......JA DREJTOJ ZEMRES TENDE....DHE NDOSHTA AJO ME DEGJON......
ME FAL PER ATE QE JAM...DHE PER ATE QE TE SHKAKTOVA....PO TE LUTEM ME BESO......S'JAM FRIKACAKE.......JAM THJESHT UNE.......AJO QE AQ SHUME PA DASHJE TE BERI TE VUASH......
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Wed 3 Feb 2010 - 15:07
Me mungon:

Dhembja ne gjoksin tim
me rendon shum per ty
kur malli me buzeqesh,
dhe ne zemer po me rri.

Ka zen vend dhe nuk luan dot
qe me ben syrin me lot!
qe me dridhet buza e that,
shpirti digjet flake-flake.

Shum rend qenka keshtu t'jetosh!
me dhembje, mall, e dashuri
perse zemra nuk gezohet dot,
perse shpirti rrin n'vetmi.

Kur ti lexosh keto rreshta
mendo se jam afer me ty
te tregojn shkronjat e zeza!
sa me mungon mua ti


Edituar për herë të fundit nga viola në Fri 26 Feb 2010 - 12:40, edituar 1 herë gjithsej
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Shqiperi PËR TË DASHURUARIT

prej Sun 14 Feb 2010 - 1:45
TË DUA

Malli rrjedh si gurra
që buron në krua
ti e din ι dashur
se unë shumë të dua
të dua,të dua
të desha nëpër mote
sot më shumë të dua
se është dita jote
Të dua,të dua
mallin e kam në prag
nuk mund me e kuptua
përse u ndamë kaq larg
e zemrat ruajnë dashurinë
unë në mërgim ti në Kosove
të dua si i burgosuri lirinë
si i moshuari rininë
si thatësira shiun si derenusha bjeshkën
si çdo njeri jetën
të dua si lulja pranverën
të ta dërgoj mallin
e porosis erën
për ty më djeg malli
ashtu sikur djeg vala
për ty ka mall zemra
jo vetëm fjala
të desha me zemër
ty unë nëpër mote
sa shumë sot më mungon
prania e jote.
Poezi dashurie 18447_1190981464775_1535548066_30432675_1129494_n


Poezi dashurie Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sun 14 Feb 2010 - 9:10
jam i dashuruarrr ne oooooooooooo ne violen , edhe dua soddd tja uroj ket fest se bashkkk kuuuuuuuuuuuuuuuuuu
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sun 14 Feb 2010 - 9:23
Eshte mesi i nates yjet kane dale permbi tastur E hutuar rri mundohet
mallin ta largoj mundohem heshtjen ta perpij vall ku do jesh keto Qaste
ti dua patjeter te perqafoj dua te shof ne syte e tu dua te ndjej qe
jetoj.
Me prek ne sy, ne buze, ne floke me prek ngadale, por mos me zgjo me fol ne vesh, ato qe ndjen.
Te
lutem fol, vetem fol dua te ndjej, se te kam prane dua te prek, kam
mall per ty me ler te puth, edhe pse larg na la kjo jete ne te dy.Mos
ik ti kurre nga endrra ime aty qendro me ledhato sado larg teje un do
jem.
Te lutem kurre mos me harro,ja dhe tani, e njejta enderr te
shof cdo nate me lot ne sy por ti se di,ste kam treguar sa mall qe kam
un per ty..... Poezi dashurie 482245
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sun 14 Feb 2010 - 9:25
viola shkruajti:Eshte mesi i nates yjet kane dale permbi tastur E hutuar rri mundohet
mallin ta largoj mundohem heshtjen ta perpij vall ku do jesh keto Qaste
ti dua patjeter te perqafoj dua te shof ne syte e tu dua te ndjej qe
jetoj.
Me prek ne sy, ne buze, ne floke me prek ngadale, por mos me zgjo me fol ne vesh, ato qe ndjen.
Te
lutem fol, vetem fol dua te ndjej, se te kam prane dua te prek, kam
mall per ty me ler te puth, edhe pse larg na la kjo jete ne te dy.Mos
ik ti kurre nga endrra ime aty qendro me ledhato sado larg teje un do
jem.
Te lutem kurre mos me harro,ja dhe tani, e njejta enderr te
shof cdo nate me lot ne sy por ti se di,ste kam treguar sa mall qe kam
un per ty..... Poezi dashurie 482245hynnnnnnnnnn msnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn
Nita
Nita
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 1124
<b>Hobi</b> Hobi : none
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : USA
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sun 14 Feb 2010 - 12:04
Në këtë natë të qet
hëna po rrezon
pyet zemrën time
për kë po loton
zemra i pergjigjet
i thot nuk edi
po pyet zemrën tjetër
ajo mund ta di ?!
Nita
Nita
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 1124
<b>Hobi</b> Hobi : none
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : USA
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sun 14 Feb 2010 - 12:04
SYRI IM
Syri imë mori shikimin tuaj
Unë brenda shpirtit ndjej detin
Ju jeni engjull i butësive
Koka juaj mban syze te errta
Nga lartë shikoi dhëmbjet
Digjet zemëra për bashkim
Zugu largë fluturon
Unë i humbur në përjetim
Ngjyrat më shoqronin
Ti levizje nga koka ime
Shikoja trupin tuaj
I shoqruar me kujtime
Deti ujin më nuk mbanë
Zemëra juaj fiton dashuri
Ju jeni engjulli në ngushllim
Jeta humbës i madh.
Nita
Nita
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 1124
<b>Hobi</b> Hobi : none
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : USA
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sun 14 Feb 2010 - 12:04
Nese e mban ket sms me don
nese e fshin me adhuron
po qe e lexon nuk mundesh pa mua
nese sma kthen me simpatizon
po ma kthen me dashuron
qka do te besh tani?….
Nita
Nita
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 1124
<b>Hobi</b> Hobi : none
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : USA
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sun 14 Feb 2010 - 12:04
JETA IME
Jeta ime e zbeht,
e pa shijuar dhe e erret,
planet e fundosura thell ne det.
Une nje tjeter drejtim te jetes desha,
por me rreshqiti shpejt nga duart,
ndoshta se u pyeten te tjeret,
ndoshta se ashtu ishte e shkruar!!!
Jeta qdo dite vjen e me rendohet,
kam harruar te qeshe,
kam harruar te flas…
Kujtoj jeten time,
nje jete pa shpres!
Asgje nuk ngjan ne veht-vehten,
asgje e bukur….
Nuk kam kujt ti drejtohem…
Nuk kam kujt ti tregoj…
Ne kete bote une nuk takoj…!!!
Nita
Nita
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 1124
<b>Hobi</b> Hobi : none
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : USA
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sun 14 Feb 2010 - 12:05
Leter vetem per ty…
Tani kur qdo gje ka mbaruar ne mes nesh,
i kujtoj qastet tona nga e kaluara.
Ti ike kur e kisha me se rendi,
ike duke marr me vete te gjitha gezimet e mia,duke mi lene dhimbjet dhe pikellimin e thell.
I dashur,ka mbetur ne mua vetem jehona e fjaleve tua….jehon e zbrazet.
Pas nesh mbeten vetem lotet dhe deshprimet.
Mbeti dhe shija e dashuris tende.
Asgje nuk mund ti ndihmoj vehtes,…
asgje nuk mund ti ndihmoj,….. dashuris tone te Perenduar…!!!
Nita
Nita
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 1124
<b>Hobi</b> Hobi : none
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : USA
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sun 14 Feb 2010 - 12:05
Ndoshta nje dit ne te ardhmen
ti perseri dote kthehesh
por gjall mua te mjeres
sbesoj se doteme gjesh …
mbi var ku un prehem
me keqardhje dote lotosh
dhe ikjen tende prej meje
perjet dota mallkosh
ndoshta shum i permalluar
portretin tim dota kujtosh
kur mbi pllak te gdhendur
emrin tim dota lexosh…
ndoshta per her te fundit
mua falje doteme kerkosh
por pergjigjen time nendhe
sdo mund ta degjosh
dota fal apo jo
as vet se di mire
pasi shpirti im dote jet plotsisht i shkrire.
ndoshta naten doteme presesh
ne endren tende te trokas
por edhe ne qofse vij
asnje fjal nuk dote flas
me hijen e vdekjes dote vij
dhe syt e mia mbi tuat doti fiksoj
frik ne zemer dote shti
derisa ty tete tmeroj…
ndoshta ateher i lumtur
me tjetren do te jetosh dhe shpirtin
tim nen dhe ndoshta kur nuk dotma
TRAZOSH …….
Nita
Nita
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 1124
<b>Hobi</b> Hobi : none
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : USA
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sun 14 Feb 2010 - 12:06
Nje dit te erdha pran
ti me vdekjen po luftoje
shum papritur me than
kishe muaj qe me kerkoje…
por un ste qendrova pran
kur ti per mua nevoje kishe
nuk ti perkedhela dot buzet
se larg meje ishe…
dikur u deshem shum
por nje dor mekatare na ndau
sfola un sfole as ti
fati rruget tona i percau…
un u nisa shum larg
po se duroja dot vetmin
neteve te gjata pa gjum
te kerkonte shpirti im…
zemra jote shpertheu
sduronte dot larg meje
dhe ti e dije shum mir
dhe un tretesha larg teje…
nje dit telefoni ra
dhe erdhi lajmi i keq
esht ne ditet e fundit me than
pa ty si del shpirti
dhe shum po heq…
nuk dija cte mendoja
lotet me venin varg-varg
ty po te merrte vdekja
po un isha ende larg…
i hipa avionit te mallkuar
qe do me sillte pran teje
ta jepja dhe ty mundesin
te shuheshe pran meje…
dhe ja ku gjendem
para deres se nje spitali
aty ku do takohen bashk
gjysem i vdekuri dhe i gjalli…
brenda hyra,te gjeta ne shtrat
ishte shum i zbehte, me buze te that
te fola po ti sm degjoje
me mish e me shpirt lufotoje qe te jetoje…
tani qe me kishe pran
doje ti hapje syt
por vdekja e mallkuar
ste jep mundesi te dyt…
zemra te rrihte
e ndjeje qe isha aty
se zemra ndjeu zemren
qe dikur ishte me ty…
me mundim i hape syt e brishte
dhe me mall me pe
me fole dhe dy fjal
“mos qaj”-me the…
ti po shuheshe para meje
dhe ksaj si jepja dot shpjegim
dhe jeten do ta jepja
qe te gjeje ti shpetim…
“nuk munda larg teje”-me ze te ulet me the
“per mua nuk ka jet,kur pran meje sje”
te putha embel, me puthe dhe ti
lotova un,lotuam t dy…
fryme thell more
dhe zemra te pushoi
lotet ran nga syt e tu
dhe vdekja te pushtoi…
e dija q m ndjeje
mbi trupin tend qaja
dhe lutesha
q perehje te gjeje…
duke qar mbi kraharorin tend
dicka ndjeva
zemra me rrahu fort
sikur ju afrua vdekja…
edhe zemra ime pushoi
pushoi dhe shpirti im
se kjo jet pa syt e tu
per mua sdo kishte kuptim…
…… dhe ja te gjeta
diku aty mbi re
syt e mi lotuan
“dhe ktu bashk do jemi me the”…
per dore m kape
dhe u ngjitem ne parajs
askush sdo ta besonte
ne te dy ishim prap bashk…
i thame njeri-tjetrit Te DUA ngadale
dhe u puthem leht e pa fjal
as vdekja nuk na ndau dot
se ne ishim serish bashk
u larguam te lumtur
humbem diku ne pafundesi
qeshem te dy dhe tham:
“PARAJSA PER MUA JE TI”
Nita
Nita
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 1124
<b>Hobi</b> Hobi : none
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : USA
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sun 14 Feb 2010 - 12:06
Shko se dikush tjeter po te pret
Shko se nje zemer tjeter te therret
Shko e me le vetem te vuaj …
Shko sepse Zoti keshtu e paska shkruar
Shko e me le vetem te qaj
Shko sepse ti nuk ke faj …
Shko e buzeqeshi dikuj tjeter
Une do te rri ketu te digjem e te tretem
Shko se e tille eshte kjo bote
Shko e mos derdh asnje lot…
Shko e prape me duaj
Shko por lamtumire mos me thuaj…
Nita
Nita
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 1124
<b>Hobi</b> Hobi : none
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : USA
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sun 14 Feb 2010 - 12:07
Gjithmon nga ajo dit kur te njha ty
dertha lott sikur pikonte shiii
nje nat ne net me the diqkaa
me the se do te martohemm
e lote e mij ne tastier rann
Ahh zot i madh pse me ndodh keshtu
at qe un e dua po maritohet
ee spo me pret muuu
Jeta eshte etill po si te jetoj
pa te pa me syy e nje puthje ta dhurojj
nga shikimi im kerkove takim
te me pershdeesh po jo sdo te lejoj
se pa te puthur jo nuk do t eleshojj
nje e dij o zemre tani nese ket e lexonn
mos e haroo at vajzen qe te don per jett
Kjo zemra mu eshte ber copp
e kah te shkoj te kerokjj
po ti me tejr e un me mendimet tek tij
Jeta eshte e till jeta eshte e shkrett
aa moj dashni qe shakotronn per jet
perse sna bashkove per shkak te dashuris
Por na ndave per shkall 3 vite maturiee….
Dije dhe lexojj ty po te kerkojj
kthehu e le suedinnn se asgje nuk perfitonn
do te me mer malli mua shum per tyyy
por nese 2 muaj kalojn pa te paa
nese un vdess dij kam vdekur per tyyy
Nita
Nita
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 1124
<b>Hobi</b> Hobi : none
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : USA
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sun 14 Feb 2010 - 12:07
Nese sme do me
eja dhe ma thuaj
nje shpirt qe ka vuajtur
prape do te vuaje
Do lendosh nje zemer
qe brenda te mban
do vrasesh nje shpirt
qe per ty qan
Do humbesh nje dashuri
qe te deshi pafund
do fusesh ne dhe nje njeri
qe jeten ta kushtoi ne maksimum.
Nita
Nita
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 1124
<b>Hobi</b> Hobi : none
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : USA
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sun 14 Feb 2010 - 12:07
Shpesh pranoj pyetje nga shoqeria q’eshte per ty Dashuria”
Valle e gjithe ajo dashturi shkoi ne harrese.
A thua ajo dashturi a do te kete kthese.
Nuk isha fajotre qe te desha pa kufi ty per mua ishe e vetmja dashuri.
Me mbulojne valet e vetmise duke ikujtuar ditet e dashurise.
Meshire eshte te jetojme te ndare.
Mekat eshte te jetojme duke qare.
Pse te dua as vet sedi!!!
Por kurr s’do te largohem nga jo “DASHURI”.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sun 14 Feb 2010 - 12:07
urime nga zemra te gjithe te dashuruarve Poezi dashurie 426929 ,bravo nita Poezi dashurie 671349 Poezi dashurie 671349


Poezi dashurie Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Nita
Nita
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 1124
<b>Hobi</b> Hobi : none
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : USA
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sun 14 Feb 2010 - 12:07
U ulën të dy
në pastërtinë e mendimeve
dhe ndenjën aty në vetmi.
U ulën në krahët e zogjve
për të parë ç’ka dëshironin të dy
dhe ndenjën aty përgjithnji.
Pastaj u dogjën në hijen e pemëve,
për të ngjallur të vetmen dashuri.
Nita
Nita
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 1124
<b>Hobi</b> Hobi : none
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : USA
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sun 14 Feb 2010 - 12:08
Ne jemi si hena dhe dielli
ndricojm boten mbare
jetojme ne te njejtin qiell
por mbetemi gjithmon te ndare
Dashurojme fort hapesiren
edhe njeri-tjetrin dashurojm
por dita dhe nata
s’na lene dashurin ta jetojm
une jetoj me yjet
dhe vetmin veshtir ta gjej
por je gjithmon ti dielli im
qe mungesen shume ta ndiej
ti mes reve i mbuluar
s’ndihesh vetem asnjeher
por zemra dicka te kerkon
dicka qe te te ngjaj ne form
jemi dielli dhe hena
dashurojm si dy te marre
shpresojm shpejt te takohemi
por ne fund mbetemi gjithmon te ndare.
Nita
Nita
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 1124
<b>Hobi</b> Hobi : none
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : USA
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sun 14 Feb 2010 - 12:08
ANNA shkruajti:urime nga zemra te gjithe te dashuruarve Poezi dashurie 426929 ,bravo nita Poezi dashurie 671349 Poezi dashurie 671349

URIME DHE TY ZEMRA PUCC FORTTT
Nita
Nita
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 1124
<b>Hobi</b> Hobi : none
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : USA
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sun 14 Feb 2010 - 12:09
. Jeta ime eshte nje liber i hapur ku vuajtja dhe dhimbja jane pjes te pandashme .
2.. Ajo qe ndodhi perfundoi jeta ime ketu mbaroi nuk me the lamtumire ike pa me pershendet vetem plage ne zemer dhe lote ne sy e kam kujtim nga Ty
3. E shkruaj kete Sms si engjulli ne vetmi ne oret e vona prano kete poezi heshtja dhe dhimbja shendrohet ne dashuri Zoti na ndihmofte ishalla do jemi bashke Une dhe Ti .
4. Mos dashuro ik nga kjo ndjenje mos e provo dashurin se si kembim do e maresh vuajtjen qe gjithe jeten do e kesh kujtim (Mos dashuro por lejo qe te dashurojne).
5. Sh sh sh mos bej zhurme mbaj qetesi lexo Sms dhe ndjehu me mire naten e mire te uroje gjum te embel te deshiroje Pershendetje ta dergoje me yjet e nates nje mpuch ta dhuroje .
6. Ne kete nate magjike cdo njeri ne bote festojne 24 ore .Gjithe njerzit gotat i cakrojne ne kete nate te magjishme nje urim ty ta dergoje .Urime Vitin e Ri fat shendet e lumturi ne jete te deshiroje . Cdo deshir e jotja zoti ta plotecofte cdo ender e jotja tu e realizofte nga zoti kerkoje gjithe lumturin e botes vetem ty ta dhuroje sukses ne kete vit te deshiroje.
7. Ne mengjesin e ftofte, ne diten e heshtjes , ne naten e erret , ne jeten e vetmuar un ende te dua dhe pse ti me ke harruar .
8. Cdo njeri gabon kete cdo kush edin mjaft ke gabuar deri tani . Te lutem mos gabo perseri .
9. Mendo me koke , degjo me zemer shkruaj per ate qe ka emer dhe qe jeton me zemer .
10. A ka njeri ne kete bote qe din te dashuroje . A egziton dikush zemer te ma fitoi . A po problemi qendron tek un qendron se un jam ajo qe nuk dashuroje.
11. Ne oret e vona me fal nese ju shqetesoi me fal per pengesen nese ju pengoi me fal per gjithqka qe ju shkaktoje vetem nate te mire dua t’ju uroje .
12. Sonte po tretem ne vetmi. Sonte lotet jane ber miqte te mi Sonte kjo dashuri po vdes behet shkrum e hi . Sonte po te them se fajtor i vdekjes sime je vetem ti .
13 Para disa viteve kerkova nje djal te embel, te bukur, dhe te sinqert por nuk e gjeta dote ! Sonte u njoha me nje njeri me fat ne bote qe je vetem ti O Loqk .
14. Sonte ne turmen e njerzve ty po te kerkoje po pi qe ne ty te mos mendoje por as pija nuk me beri tet harroje . Ne tollovi pa kufi kerkoje nje djal sikur ti e shoqeruar nga gjithe kjo tollovi me mungon diqka me mungon Zemer Ti …..?
15. Shiko dhe Mendo , Degjo dhe Beso nje fjal ty ta dhuroje Ti vlen mos harro.
16. Gjykatesi me i rende eshte Ndergjegjja .
17. Ti me the harrom por un aq shpejt harrova sa qe kam harruar tet harroje .
Nita
Nita
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 1124
<b>Hobi</b> Hobi : none
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : USA
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sun 14 Feb 2010 - 12:09
Dije se te dua shum
un nuk do te haroj kurr
je gjithmon ne shpiritin tim
je drit e gezim
do te kalojne edhe shum vite
do te kujtoje zemra ime
shum shpejt do te kalojne edhe 3 vite
ndoshta der atehr martohesh tij
ndoshta me haron e me st kujtohem
por un sdo te harohe se me zemer te dashuroje,
shpiri ime dije se kush jam
nje vajze qe shkollen
zdon me lan,
noshta po te kujtona
ose edhe nje persjkrime
kur te hoja mos me thua fjale qe me lendoje shum
nje poezi qe ndoshta pa rima e kam bo
por e shpreha dashurin se sa shuum te dashuroje
Nita
Nita
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 1124
<b>Hobi</b> Hobi : none
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : USA
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sun 14 Feb 2010 - 12:09
Sikur nje pik shi te perfaqesonte dashurin time ndaj teje..
dhe sikur ti te me pyesje se sa shum te dua?!…
Me beso se vetem shi do te binte.
Prit prit, mos bjer ne gjum,
Se dua te them te dua shum,
Naten e mir e gjum te embel,
Me jep nje puthje e me shih ne enderr.
Perse sonte edhe yjet nuk shkelqejn?
A thua edhe ato mungesen tende e ndjejn.
Te lutem mendo pak ne mua, dhe ne zemren
tende ruaje nje vend per mua.
Atehere do te te DUA VERTET.
Nita
Nita
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 1124
<b>Hobi</b> Hobi : none
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : USA
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sun 14 Feb 2010 - 12:09
Dora ime sdo te ndalet
vetem per ty do te shkruaj
nje dite te vone do ta kuptosh
se per ty me zemer vuaj
Mergimtare je ne kete bote
shum larg je pa mua
syte per ty me pikojne lot
mos harro kudo qe je “Te Dua”
Te lutem kur te lexosh keto fjale
kupto se ketu eshte nje gje e vertete
kupto se per ty vuan shum nje djale
qe jeton i vetem pa dashuri ne jete
Shum larg te kam me kilometra,
Por ne zemer as me milimetra,
Asgje nuk dua prej teje,
Vetem te kem afer shum afer meje
Deshiroj te shof me sy
te mos digjem mall per ty
sikur te isha rreze hane
do te hy ne dhomen tende,
vetem ta dish se sa te DUA
sdo te jetojsh as 1 orë pa mua!
Dashuri e vertete ishe ti per mua
por asnjehere ne jete e shijuar
edhe pse kurr nuk te takova
ta dish se me zemer te kam dashurua …
Deri kur per ty do te mendoj
deri kur shpirti ty do te kujtoj
deri kur une i mjeri te duroj
deri ne fund te jetes zemra
ty do te dashuroj…
Mos e kupto kete si nje fjale te thjeshte
mos e kupto kete sikur tjeret thone
se kur te njoha menjehere te kam deshte
dhe do te vazhdoj te dua pergjithmone!!!
Nita
Nita
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 1124
<b>Hobi</b> Hobi : none
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : USA
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sun 14 Feb 2010 - 12:09
Jam pa dashuri, si gjepi pa pare
kur sjam afer me ty, digem si cigare
eja po te lutlem, mos me le ne vetmi
se zemra nuk don tjeter por vetem TY
****************************************
Nje fat shum te veshtir,
nje fat vetem nje fat qe te dua,
e jo vetem per nje nat
****************************************
Sa yje ka qielli,
nuk mundem mi numru,
sa te don zemra ime…
smundesh me besu!
****************************************
Nese e do tjetren,
shko un nuk te ndal,
nese te kam penguar, te lutem ma fal.
Nita
Nita
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 1124
<b>Hobi</b> Hobi : none
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : USA
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sun 14 Feb 2010 - 12:10
Ta kisha dite
se ti nuk ke zemer
kurr nuk do te lusja
te me behesh frajer…
ta kisha dite
se ti nuk ke shpirt
dashurin ndaj teje
kurr se kisha rrite
ta kisha dite
se ti je tradhtar
sdo t’lejoja kurr
ta ndysh kombsin shqiptar
mirpo keto ndodhin
kur njeriu se din
se ne zemren e huaj
djalli mallkuar rrin
ta kisha dite
se e ke nje tjeter
sdo t’lejoja dashuria jone
te mbetet e shkruar ne leter
Nita
Nita
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 1124
<b>Hobi</b> Hobi : none
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : USA
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sun 14 Feb 2010 - 12:10
Me dhemb zemra ku te shkoj
s’ka doktor qe ta sheroj
humba shpirtin s’di ku shkoi
s’ka polic qe ta zbuloi
syri qan per nje person
se ka kohe qe se shikon
buza dridhet si e marre
per buzet e tua malli e ka mare
trupi vuan nje fjale s’thote
pa ty i dashur trupi im ka ftohte
shpirti iku s’di ku shkoi
shpirtin e tij ka dal te kerkoj
une ne heshtje rri e qaj
se te dua nuk kam faj
****************************************
Hape zemrën dhe vajto
hape dritarën dhe shiqo
hape letrën dhe lexo
të kamë në zemër mos harro
****************************************
Malli për ty zemrën ma kalli
eja te unë një puthje ta fali
puthja ime e ëmbël si qershi
kur të më puthish mua
e kupton fjalën dashuri
****************************************
Larg Larg meje po jeton
zemra ime te kerkon
qaj me lot pa pushim, se te dua shpirti im.
me dor po shkruaj me zemer po vuaj
pse je larg meje, me le te vetmuar.
Sa dit te vetmuar sa nata te qeta
te shkrun shpirti im se te don per jete
****************************************
TE DUA…
MOS I THUAJ ASNJERIUT QE TE THASHE TE DUA
POR THUAJ ZEMRES TE ME DOJE DHE AJO MUA.
TE DUA NE MENGJES TE DUA NE DARKE,
DO TE DOJA TE TE PUTHJA POR…..
TE KAM SHUM LARG…..
Nita
Nita
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 1124
<b>Hobi</b> Hobi : none
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : USA
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sun 14 Feb 2010 - 12:11
Pse mu ktheve perseri?
ndenjat te mi trazosh
dhe plaget ne zemer
ende te mi shtosh
pse mu ktheve tash?
kur gati te harrova
edhe numrin tend
nga teli..e largova
pse mu ktheve me thuaj?
a borgjin don me la ?
apo me shum zemren?
po don me ma vra !
Kot tash me je kthyer
se kurr me ste pranoj
nuk ka harruar syri
sa shum per ty lotoj
kot tash me je kthyer
se kthim me mbrapa ska
nuk ka harruar zemra
sa shum e pate vra
vazhdoje tash rrugen
qe e ke filluar
nese ajo ende
ste ka perfunduar…!
mos me lut aspak
se lutje nuk pranoj
por veq lute zotin
ndoshta do te ndihmoj…
nje gje dua ta di
para se te shkosh
pse u ktheve perseri?
kur dite te me lendosh
qka ndodhi me tjetrin?
qe aq shum e deshte
tash i kthehesh zemres
qe e le si lule vjeshte…
Nita
Nita
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 1124
<b>Hobi</b> Hobi : none
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : USA
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sun 14 Feb 2010 - 12:11
Sa i bukur filimi
sma ka mar menja qe ki me ndrzshu
po Zoti pe bojka
at qka ësht më e mir për mu.
Shpejt ditët e lumtura përfundun
krejt fjalt e mira për një moment u harun.
Naten e fundit sdi a muj me haru
ata fjal ende smuj mi besu
ato ndjenja nuk di mi përshkru
atë ngjarje askujt nuk du me ja tregu
ata sy nuk du mi haru
atë takim në mendje e kam shkru.
Se di a fundi na ka ardh
se di a muj kto fjal mi nal
se di pse kshtu kum vepru
po gabim të madh kum bo tkum tradhtu.
Këto fjal dashta pak mi përpunu
prej atynve pergjigjen
e pyetjes pse me kuptu!
Shum shpejt isha hutu
loti në faqe mkishte piku
qe ku gjindem kisha haru
me ke po flas isha bllokunë atë moment dora jote e ftoht
ne faqen time me turbulloj
e ndjeva që at qka e thae ajo dor e vertetoj.
Po sdi pse e for si çdo her nuk munda të të kundershtoj
Nuk e di pse dy fjal nuk ti kum than
por kryn e ulur të vetëm te kam lan.
Jam mundu mu largu
vajtimi jot mendjen ma hutoj
ki bo diqka me vetdëshir e tani loti të pikoj?
Aka kuptim kjo që je te vepru?
Mendova shtu kot………..
U ktheva per her të fundit me ta fshi at lot.
Ne sy më ke shiku
e pash që je pendu
po fjala tradhti
falje kur ska meritu.
100 pyetje dashta me ti parashtru
po nga inati qe mke nenvlersu
nga xhelozija që me tjetër mke zavensu
shumë shpejt jam largu.
Shum kohë mas jam mendu
a mës jam un fajtore për arë tradhëti?
Apo ndoshta ti je i atill
që smunësh me nej me nja pa i pas dy!!!!!!!!!!!
Nita
Nita
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 1124
<b>Hobi</b> Hobi : none
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : USA
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sun 14 Feb 2010 - 12:11
”TE DUA”
Keto fjale u degjuan nga buza e saj
ato fjale te dashurise
qe ajo i kujton me mall
Ne buzen qe digjet nga malli per te
ndjen dhimbjen qe fshihet ne te
ajo me ze te ulet nje poezi po e thote
ne qetesine qe mbreteronte rreth saj
fjalet qe dilnin nga buza plot mall
thyenin ate qetesi qe ate e mundonte
e shpirtin e gjakosur fort ja lendonte
Poezia qe ajo recitoi
dikush ja kish dedikuar
nga buza qe digjej nga malli per te
dolen keto fjale pt dhimbje:
” Nese nje dite ti zemer do te qash
dil ne dritare e henen veshtro
nese hena ne qiell do te jete e plote
dije se nga larg o zemer po te perqafoj
nese hena ne qiell gjysem do te jete
dije o shpirt se me ata lotet e tu
kete zemer qe te do
me lotet e tu po e vret
nese hena ne qiell nuk do te jete
dije se shpirti im
per ty perseri do te vdes
te dua qe nga larg
tashme po te them
me henen prane dritares tende do te ri
qe sa here mall per mua do te kesh
ne endrrat e tua une do te vi
te ta shuaj mallin te pakten ne endrra
e te te them te dua jeta ime
edhe pse prane teje nuk jam
dije se shpirti im qe endet neteve
qan pa pushim per dashurin
e shpreson me mall
te te perqafoj perseri
te te shohi ne sy
e te te thote perseri si dikur
ti je shpirti im
”TE DUA”
Kjo qe poezia qe ai i kish derguar
por kur ajo shkoi e kerkoi
sa keq per te
por qe shume vone
ai tashme nuk ishte me
shkoi prane henes sic thosh edhe poezia
e qe nga larg ate e veshtronte
i fshinte lotet
e ne heshtje per te vajtonte.
Nita
Nita
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 1124
<b>Hobi</b> Hobi : none
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : USA
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sun 14 Feb 2010 - 12:11
Me dhemb zemra ku te shkoj
s’ka doktor qe ta sheroj
humba shpirtin s’di ku shkoi
s’ka polic qe ta zbuloi
syri qan per nje person
se ka kohe qe se shikon
buza dridhet si e marre
per buzet e tua malli e ka mare
trupi vuan nje fjale s’thote
pa ty i dashur trupi im ka ftohte
shpirti iku s’di ku shkoi
shpirtin e tij ka dal te kerkoj
une ne heshtje rri e qaj
se te dua nuk kam faj
Nita
Nita
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 1124
<b>Hobi</b> Hobi : none
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : USA
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sun 14 Feb 2010 - 12:12
Mbyll syte…
Dy lot ne fytyre me pikojne
jane lotet e shpirtit tim
qe ngadal po shterojn
Kam frike…
Nuk dua perjete te vuaj
nuk dua qe shpresa per dashurine
brenda ne shpirt te vdes
Ti me mohove dashurine
e zemren ma coptove
tani jam vetem
perball pasqyres
shoh veten dhe veten s’njoh
ne ate pasqyre nuk shoh nje njeri
shoh vec nje shpirt te humbur
te humbur ne labirintet e dashurise
si nje shpell e erret e pafund
ku ne te vrapoj si e cmendur
kerkoj rrugen per tek ti
kerkoj rrugen e lumturise.
Vrapon shpirti tek tretet ngadal
nuk do te dorezohet
luften nuk do qe ta humbas
se pa ty i dashur
asgje nuk ka kuptim.
E ndiej qe jam lodhur
por nuk kam per tu dorezuar
kam nevoj shpresen mos ta humbas
kam nevoj dashurise ti besoj
qe kete betej te fitoj.
Ne erresiren e tmereve
vrapoj pa pushim
kerkoj vec nje drite
driten per tek ti
Ndalem…
Nje drite e zbehte para syve te mi
mbledh forcat dhe mar guxim
vrapoj drejte drites se zbehte
qe sa vinte e forcohej me shume
sa vinte dhe behej me verbuese
Me ne fund…
jam prane daljes
fuqit e mbetura mbledh
mbushem me fryme
mar guxim dhe drejt drites shkoj
para meje shfaqet dikush
e shoh, e shoh…
dhe smund ta besoj
personi perball meje sje ti
ai me veshtron e doren me zgjat
Mbyll syte…
O zot pse jo ai???
me thuaj te lutem
cfare te bej tani?????????
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Fri 26 Feb 2010 - 12:40
LULET TUA
Pranvera po kalon
Un� gjithnj� n� pritje
Lulet tua t�
bukura
Dashuria ime
Mos m� k�put
Mos m� l�r t� vuaj m�
Eja me lulet
tua t� bukura
�do dit�
Minut� p�r minut�
T� kujtoj
Ty duke
ardhur
Me lulet e bukura
M� g�zon p�rgjithmon�...


GJITHNJ�E P�ER SHIJEN E DASHURIS�
Mos m� gjyko
Edhe n�se i ha fjal�t e mia
E b�j gjithnj� e
p�rgjithmon�
Vet�m p�r shijen e dashuris

VAZHDOJM�...
Kemi filluar
Gjith�ka me vullnetin ton�
T� sh�tisim n�p�r marr�zin�
ton�
T� zhytur n� dredhit� e veprimit njer�zor
Vazhdojm�...
Me
p�rpjekje t� m�dha
Gjith�ka brenda njer�zis�
T� v�jm� n� l�vizje harmonit�
e brendshme
Me reshjen e nevojshme n�n diell
T� japim impulset tona
Me
fuqin� e mrekullis�
T� vler�sojm� gjithnj� e m� shum�
Dashurin� ton� te�
amshuar!
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Fri 26 Feb 2010 - 12:50
Me ke munguar!


Kasolle e vjeter, e lodhur, ne brinje
Balluket shkujdesur, mbi balle
shpupurisur

Pas vitesh me stres, dhe nete pa
gjume

Do kthehem tek ty, atje nga jam
nisur


A valle e kujton, ate nate
Shtatori

Kur me njeri tjetrin ofshanim me
vaje

Kur une lotoja, dhe ti me
pushtoje

Une doja te ikja, ti prane me
mbaje


Dhe vitet kaluan, e thinjat mu
shtuan

Ne netet pa gjume, ne mendje te
kisha

A kishe mbulese, a kishe te
ftohte

Ti me doje prane, se biri yt
isha


Tani qe te shoh, te lodhur, te
vetme

Me malin mbi krye, kecat
perkarshi

Me ferrat e dendur, si shenje e
braktisjes

Sec e kam nje ndjenje, nje shtyse te
vij


Dhe dera e vjeter, pergjysme e
hapur

Mallin ma ndez shume, trishtimin ma
shton

E kecat e bukur, me koken
teposhte

Duket sikur thone, dhe ti na
mungon


Jam nisur te vij, ndaj mbahu dhe
pak

Ngriji lart balluket, shkund supet e
zbardhur

Ferrave e shkembit, aty rreth e
qark

U thuaj te sprapsen, se jam duke
ardhur


Ndoshta s’me beson, thua se jane
fjale

Percartje e mallit, lote
gjithashtu

Kaq vite kaluan, qe kur s’jemi
pare

Do te vij prane teje, iki prej
ketu


Ndaj dil e me prit, ashtu e
shkujdesur

Por mos u nxito, fshatit per t’i
thene

Dua te jem vetem, te te puth
pareshtur

Si dikur me zjarr, ne netet pa
hene….
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Fri 26 Feb 2010 - 12:58
gjysem zemre jam pa ty ,s'po shikoj dot me kta dy sy -vec per ty po
mendoj edhe pse s'te shikoj, per ty shum jam merzit per ty mendoj nat e
dit , afer me zemer e larg nga syt ,afer ne shpirt pa ty spo ka drit,
per ty gjithmon do te mendoj ,kurr nga zemra sdo te largoj ,edhe pse
larg nga ti un jam ,gjithmon ne zemer ty te kam -------------♥️
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Fri 9 Jul 2010 - 17:00
Për juve që keni humbur më të dashurit tuaj, për juve që ia keni frikën vdekjes, apo për juve që ia keni frikën jetës – në vazhdim një poezi nga Mary Elizabeth Frye.

Te varri im kur të vish mos qajë,
Nuk jam aty,
Unë gjumë nuk mbajë
Unë jam në puhitë që fërfëllojnë,
Jam në diamantet e fluskave të dëborës që verbojnë.
Më gjenë në shkëlqimin e artë të grurit,
Jam në piklat e shiut të shtatorit,
Kur mengjeset I nisë me nxitim,
Më gjenë në vrapin që këndshëm përfshinë,
Zogjtë që melodinë e cicërrojnë,
Jam në qarqafin e yjeve që natën të mbulojnë
Te varri im vajit pse i je rrekur.
Unë nuk jam aty.
Unë nuk kam vdekur.


Edituar për herë të fundit nga Arjana në Sat 14 May 2011 - 13:03, edituar 1 herë gjithsej


Poezi dashurie Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sun 11 Jul 2010 - 12:52
:::::::::THUAJ KESHTU :::::::

Një zemer e paster por e vrare,
do sherohet nga një Shpirti bardhë
një sy i trembur që derdhë lotë,
një zemer plagosjen që se duron dot.

Një buzeqeshje të bukur
një perqafim të ëmbel,fluturues
një fjalë e mirë dhë ledhatuese,
një gjest i qetë dhë engjellues ,

Një shpirtë i shejtë që më beson mua,
një zemer kristal që më thot të dua,
një gjë e di dhë është e vertet,
që duhet të jetoj një Jetë të qetë.

Anonymous
Vizitor
Vizitor

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sun 11 Jul 2010 - 20:15
Shendet shpirti im!

bekoje shpirtin tim,o ti zemra ime,
o begatia ime oh ti dhimbja ime.
ti je bota ime ku un jetoj.
ti je qielli im ku un strehohem
ti je deti im ku un duhet notuar,
ti je shpresa qe sme le kurr te pikelluar.
ti je pjesa ime ti je paqja ime,
ti je dilli qe me ngroh zemren time,
kur me doni mua me beni te lumtur,
eshte trasmetuar tek mua veshtrimi juaj i bukur,
me dashurin tende me ke ngritur mua lart,
shpirti im i mir ,dhe shpirti jot i arte.
Sponsored content

Shqiperi Re: Poezi dashurie

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi