Share
Shko poshtë
Vigani
Vigani
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 104
<b>Postime</b> Postime : 3582
<b>Hobi</b> Hobi : Muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com

Shqiperi Vargu im per TY

prej Fri 29 Jan 2010 - 0:17
First topic message reminder :

Zemra me rreh per ty,
ngjaj si ne enderr
mos jam ne vegim?
Zemra me rreh per ty
e ti je larg....
Shpesh i flas heshtjes
e malli me kthehet ne varg...

Anonymous
Vizitor
Vizitor

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Fri 29 Oct 2010 - 21:58
Poezi dashurie - Faqe 2 69382_1315129018280_1832355035_614283_6622561_n
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Fri 5 Nov 2010 - 13:22
Poezi dashurie - Faqe 2 149473_1321462176605_1832355035_624223_2516483_n
Romeo
Romeo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 1676
<b>Hobi</b> Hobi : gjithcka qe ka ne kete bote..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : i larguar ne nje rruge pa kthim..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/10/2010

Shqiperi Poezi dashurie

prej Wed 17 Nov 2010 - 17:25
te dua,per ty vuaj!
te dua,per ty shkruaj!
te dua,per ty enderroj!
deri ne vdekje ty s'te harroj!
Romeo
Romeo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 1676
<b>Hobi</b> Hobi : gjithcka qe ka ne kete bote..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : i larguar ne nje rruge pa kthim..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/10/2010

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Wed 17 Nov 2010 - 17:31
te bera dhurate zemren
ti ma lendove
te bera dhurate dashurine
ti se pranove
te bera dhurate syrin
ti ma verbove
te bera dhurate jeten
ti ike bashke me te u largove!


nese jeta nuk te buzeqesh, atehere lere menjane Krenarine dhe buzeqeshi ti asaj..!
Romeo
Romeo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 1676
<b>Hobi</b> Hobi : gjithcka qe ka ne kete bote..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : i larguar ne nje rruge pa kthim..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/10/2010

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Wed 17 Nov 2010 - 17:50
/per ty zemer/

e dua syrin tend
te me shikoj vetem mua
e dua zemren tende
te rrahi vetem per mua
e dua trupim tend
te bjere vetem mbi mua
i dua buzet e tua
te me puthin vetem mua
i dua fjalet e tua te flasin
vetem per mua
i dua te gjithe pjeset
e trupit tend te me perkasin vetem mua
por mbi te gjitha vetem ty "TE DUA"


nese jeta nuk te buzeqesh, atehere lere menjane Krenarine dhe buzeqeshi ti asaj..!
Romeo
Romeo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 1676
<b>Hobi</b> Hobi : gjithcka qe ka ne kete bote..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : i larguar ne nje rruge pa kthim..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/10/2010

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Fri 19 Nov 2010 - 15:56
te lutem tregom a te lendova un
qe ti erdhe dhe me lendove aq shume
lendove shpirtin tim ,zemren time
pse e tera kjo
e nesermja do te vij,
edhe me largimin tim,
vet me veten them
pse te kam dashur ty
cfare te mire gjeta aty
nese i thashe keto fjale i thashe se kisha mall
se me te vertete te kisha ,dhe te kam te dashur
tregome te lutem
a do te kthehesh ndo njehere
a do me duash dhe nje here?


nese jeta nuk te buzeqesh, atehere lere menjane Krenarine dhe buzeqeshi ti asaj..!
Romeo
Romeo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 1676
<b>Hobi</b> Hobi : gjithcka qe ka ne kete bote..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : i larguar ne nje rruge pa kthim..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/10/2010

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Fri 19 Nov 2010 - 16:02
me pyete ate nate;ke do me shume
mua apo jeten
dhe un pa u menduar
tu pergjigja jeten
dhe ti ike duke qare
pa e ditur
se jeta ime je ti.?


nese jeta nuk te buzeqesh, atehere lere menjane Krenarine dhe buzeqeshi ti asaj..!
Karamelica
Karamelica
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3517
<b>Hobi</b> Hobi : Noti!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne hene me yjet !!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Mon 22 Nov 2010 - 19:48
Pablo Neruda -

Humbem edhe kete mbremje


E humbem edhe kete mbremje
Askush nuk na pa te zene per dore,
kur muzgu i kalter binte mbi bote.

Nga dritarja une pash’
lodrimin e perendimit mbi kodrat e largta.

E pastaj, si nje monedhe,
nje copez dielli u perndez ne duart e mia.

Te kujtova ty me shpirtin e ndrydhur,
me ate trishtimin qe ti ke njohur tek une.

Ku ishe ti ne ate kohe?
Me c’njerez?
Cfare fjalesh u thoshe?
Oh, pse me ndodh keshtu: dashuria shperthen pernjeheresh,
kur jam i trishtuar dhe kur ti je larg?

Libri qe marr te lexoj mbremjeve, me ra nga duart,
dhe te kembet e mia, si nje qen i plagosur u rrotullua perendia.

Gjithnje, gjithnje sapo vjen mbremja ti iken,
Deri ku muzgu bredh duke tretur statujat.
Poezi dashurie - Faqe 2 6f6cf5e0c1e05093f0a71e6


Në qoftë se njerëzit flasin prapa krahëve të mi, atëherë kjo do të thotë që unë jam një hap përpara tyre...!!
Karamelica
Karamelica
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3517
<b>Hobi</b> Hobi : Noti!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne hene me yjet !!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Mon 22 Nov 2010 - 19:52
Ne flaken qe vdesNe flaken qe vdes te mbeshtjell drita,
Zbehtesi e pikelluar kredhur ne te ti qendron
Balle spiraleve te lashte te muzgut
Qe sillet rreth teje.

E heshtur, mikja ime
E vetme ne vetmine e kesaj ere te vdekjes,
Dhe mbushur me jete te zjarrit
Trashegimtare e dlire e dites se rrenuar.

Pak diell te ulet ne fustanin e erret
Dhe rrenjet e medha te nates
Pernjheresh rriten ne shpirtin tend
E dalin perjashta gjerat e fshehura ne ty,
Sikur nje popull i zbehte e i kalter
Qe sapo ka lindur, prej teje ushqehet.

O madheshtorja dhe pjellorja dhe joshesja,
Skllave e qarkut qe prej t'errti ne t'arte shendrrohet
Krenare kerkon e krijon nje bote aq te gjalle,
Sa lulet i vyshken dhe eshte plot trishtim.


Ne hemisferen e flokeve te tu -

Charles BaudelairePoezi dashurie - Faqe 2 42d47a39aef2cc230473701

.Lermë t'u marr erë,
të thith thellë, pafundësisht,
aromën e flokëve të tu,
të zhys në to krejt fytyren
si në ujin e një burimi të kristalte e, pastaj,
me gishtat e mi t'i shushpuris ato
si një shami erëmirë që shperndan
kujtime të embla në eter.
Ah, sikur ti të mund të imagjinoje
gjith'ato që unë shoh,
gjith'ato që ndjej,
gjith'ato që degjoj në flokët e tu!
Shpirti im lundron mbi parfume
si shpirti i të tjereve në muzikë...
I zhytur mes flokëve të tu,
shoh një endërr plot anije,
vela e direke të cilët musonet
i shtyjnë drejt klimash të mrekullueshme,
mes detrash pafund,
aty ku qielli është tepër blu e deti shumë i thellë,
aty ku thithet ajër i parfumuar nga aroma e frutave,
barit e lëkurës njerëzore.
Ja, në oqeanin e flokëve të tu
shoh një port plot dallgë kengësh melankolike,
me njerëz të fortë racash të ndryshme
e plot anije lloj-llojesh të cilat lartojnë
arkitekturat e tyre të përkryera
nen një qiell të pafund
ku prehët një ngrohtësi e përjetëshme.
Duke ledhatuar flokët e tu,
ndjej ofshamat e lengatat e dikurëshme,
të përjetuara shtirë mbi një divan,
në dhomëzen e një anije të bukur
përkundur nga valët e lehta ;
aty mes vazo lulesh e amforash freskuese.
Mes vatrës së zjarrtë të flokëve të tu,
tani thith aromë duhani egzotik
përzier me opium e kallam sheqeri e,
ndërkohë, në natën e flokëve të tu,
më shfaqet shkëlqimi i pafund i kaltërsive tropikale;
mbi brigjet e kadifejta të flokëve të tu
mbushem plot aroma ku ndjej përzier bashkë:
gudron, myshk e vaj kokoje.
Ah, lermë të kafshoj floket e tu !
Kur fus gojen mes masës së tyre elastike e rebele,
më duket se shijoj kujtimet më të embla!..


Në qoftë se njerëzit flasin prapa krahëve të mi, atëherë kjo do të thotë që unë jam një hap përpara tyre...!!
Vigani
Vigani
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 104
<b>Postime</b> Postime : 3582
<b>Hobi</b> Hobi : Muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Mon 22 Nov 2010 - 20:27
Per ty sot mbulova frymen time te mekur
As mengjesin se shijova,bashke me diellin e murrosur,
Emer as mbiemer nuk e dija dites
Sepse dashuria me verbeoi mbas shpirtit tend.Malvina
Malvina
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 76
<b>Postime</b> Postime : 3690
<b>Hobi</b> Hobi : wow
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ketu
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 11/12/2010

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Thu 6 Jan 2011 - 15:28
Ne dark kur je ne gjume
ndjen se nje aktine e henes
hyn ne dhomen tende
lere te hyj dhe te puth
se une nuk mund ta bej dot.


https://www.youtube.com/v/D6rBP4euSUM[/flash]
Karamelica
Karamelica
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3517
<b>Hobi</b> Hobi : Noti!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne hene me yjet !!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Fri 21 Jan 2011 - 16:39
Enigma

Ne nje mbremje kur muzgua ra,
Nje te puthur ai i dha,
E me ze te ulet i tha:
“Cdo besh ti e dashur sikur une te mos jetoj”?
Atehere do vij ne varr qe me ty une te rroj.
“Po sikur e dashur nje tjeter te marr”?
Atehere do qaj me lot per dashurine e pare.
Kaluan shume kohe dhe dashuria u harrua,
Ai e la ate e me tjeter u martua.
Qau ajo vajze dhe qielli qau,
Shkrepi nje rrufe e ne mes 2 zemra ndau.
Ajo per ta harruar ate,iku u largua,
Shkoi diku larg e atje u martua.
Nje dite tek qendiste televizori njoftoi
Nje aksident kish ndodhur dhe foton tregoi.
Ajo e njohu ate,nga ankthi gishtin shpoi,
Thirri e bertiti koken me se coi.
Rrinte ne shtrat as hante e as pinte,
Trupi i tha gjumi me se zinte.
I shoqi i rrinte prane,doren i ledhatonte,
Ajo e shtynte tutje dot se duronte.
Askush nuk e dinte shkakun e vertete,
As i shoqi,as e vjehrra,vetem ajo vete.
Nenen atje larg ajo prane e donte,
Donte qe dicka asaj ti tregonte.
Pas 2 dite udhetimi nene e dhimbsur erdhi,
U ul ne mes te shtratit lotet lumi i derdhi.
E bija i zgjati doren e me pas i ka thene:
“Nene,nje amanet kam per te te lene”.
Atje ne qytet nje muaj me pare,
Nga nje aksident ka vdekur nje djale.
Prane tij te me varrosni,
I kam dhene fjalen 4 vjet me pare.
Te lutem nene…e me s’foli dot,
Dora iu var nga syte i dolen lot!
Pastaj nene e shkrete me vete e ka marre,
Me ceremoni te madhe e coi ne varr.
Dy varre te rinj,me vone u vjetersuan,
U mbuluan nga bari,me token u rrafshuan.
Histoia e tyre ne libra eshte shkruar,
Ta lexojne te gjithe ata qe jane te dashuruar!…


Në qoftë se njerëzit flasin prapa krahëve të mi, atëherë kjo do të thotë që unë jam një hap përpara tyre...!!
Karamelica
Karamelica
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3517
<b>Hobi</b> Hobi : Noti!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne hene me yjet !!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Fri 21 Jan 2011 - 16:40
Molle e ndaluar

Si bari qe mbin mbi nje varr
e thahet kur koha i shkon
E ndaluar eshte per ne ajo dashuri
qe sot kurre emocione ste krijon.
“MOLLE E NDALUAR”:tha dikur nje poet
qe dhimbja e frymezoi.
Ashtu e quajtem edhe ne
rinia qe iku,e kurre sna gezoi.
Na fali shume endra,por te trishtueshme.
Na ngjalli shume shpresa,por te vdekura.
Na dhuroi nje dashuri
qe iku si flake kashte.
Na fali muajin e mjaltit
por hijen e xhelozise s`na e ndahu.
STOP-MOLLE E NDALUAR.
Smund te quhet gezim nje rini
qe s`ka gjalleri ne dashuri.


Në qoftë se njerëzit flasin prapa krahëve të mi, atëherë kjo do të thotë që unë jam një hap përpara tyre...!!
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sun 1 May 2011 - 18:38
Ku je qe nuk te shoh me?
je vdekur apo gjalle?
a e kujtion tash zemren?
qe rende e pate kalle
Ku je qe skam lajme per ty
a je ende me tjeter?
pse te qaj ende me lot ne sy
kur ti harrove dashurine e vjeter
ku je qe me je zhdukur
a je valle ne kete bote
kujtoj pak syte e mi
qe dikur i le me lot
pse ike kur shum te deshta ?
a je tash i gezuar
a e kujton tash zemren
qe dikur e pate tradhetuar?
mendo se pa ty jeta
me eshte shum e veshtire
kurr nuk gjeta forcen
qe te them lamtumire
e di qe per mua me smendon
dhe keto poezi nuk i lexon
e di qe tash je bere dikush tjeter
e mua perjete anash me ke lene...
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sat 14 May 2011 - 13:08
Per (V)...Poezi dashurie - Faqe 2 Love34

Jam pa ty ktu tani
e po mundohem te krijoj nje poezi
ti e di qe ne kete fush skam shum fantazi
po dashuria qe kam per ty do me ndihmoj te krijoj ca fjali

Kur nata vjen dhe pa ty me gjen
kete shpirt te mjere trishtimi ma rremben
ti cdo nat mbreteron ne endrrat e mia
jam une,ti,dhe Dashuria!

Cdo mengjes kur zgjohem
fytyren tende kam ne sy
me jep forc te vazhdoj diten
me mbush cdo sekond me lumturi

Erdhe ne jeten time si dhurata me e bukur
as vet se kam kuptuar
e kush do e kishte menduar
qe me feministin e haramin e forumit do perfundoja e dashuruar

Ndjej se sa her mar frym
jam e varur ne mendime,e zhytur ne kujtime
ndjej qe jam e dashuruar
dhe te dua ty o jeta ime

Te dua V.....cdo qeliz e imja te dashuron
e nese nuk beson pyet zemren se ajo ta tregon
emrin tend e kam shkruar ne dritaren e jetes
S'do ndahem kurr nga ty deri ne castin e vdekjes!!!Poezi dashurie - Faqe 2 Faccina_194 Poezi dashurie - Faqe 2 Wub


Poezi dashurie - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sat 14 May 2011 - 13:55
Ndjej se sa her mar frym
jam e varur ne mendime,e zhytur ne kujtime
ndjej qe jam e dashuruar
dhe te dua ty o jeta ime

Te dua V.....cdo qeliz e imja te dashuron
e nese nuk beson pyet zemren se ajo ta tregon
emrin tend e kam shkruar ne dritaren e jetes
S'do ndahem kurr nga ty deri ne castin e vdekjes!!! Poezi dashurie - Faqe 2 482245 Poezi dashurie - Faqe 2 482245 Poezi dashurie - Faqe 2 482245
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Shqiperi Zemra ime nuk rrah me pa ty

prej Sun 29 May 2011 - 20:22
Zemra ime nuk rrah me
pa ty

Eshte nate.Jam ulur ne shtratin ton ku tash i vetmuar shkruaj
rreshtat per ty.Askush nuk me kupton me shume sa ditari im,ne te cilin tash e
nente muaj shkruaj dhimbjet qe kam per ty.Shpesh dal ne ballkonin e shtepis,aty
ku ne te dy ,bashke,here-here deri ne mengjes qendronim pran njeri tjetrit duke
biseduar per te ardhmen tone.Por,tash vendi jot ne ballkon eshte i zbrazet .Ku je
ti?Pse u zhduke ne erresire pa fund?U bere engjull e shkove ne qiell kurse mua
me le te perballem i vetme me jeten.Ti me mesove c'eshte jeta ,c'eshte
dashuria.Te gjitha keto i mesova dhe i perjetova me ty.Por,tash ti i more te
gjitha me vete.M'i more gezimet dhe endrrat e mia!Edhe zemra ime u varros se
bashku me tenden.Me ajo nuk ka force te rrah per askend tjeter.Ti ishe dhe do te
mbetesh e vetmia per mua...Tash jam i humbur diku ne erresire ,sepse ylli i vetem
u shua per mua dhe s'ka kush ta shkelqej me jeten time!Sa i trishtuar jam ne
keto qaste qe po shkruaj ne ditarin tim per dhembjet e mia!Sa shume me mungon ti
qe te desha shume!Sa shume me mungojne fjalet e tua...Dhjet vjet bashke ishin
vitet me te lumtura te jetes sime,sepse te desha ashtu siq ishe...Sa e sa gjera
i tejkaluam bashk...Tash jetoj me kujtimet qe me shpalosen qdo nate para se t'me
ze gjumi.Dhe jetoj me to...Zemra me dhemb kur shoh femijet tane kah flen pa
ty.Pse jeta u tregua aq mizore ndaj tyre?Pse ua mori maman ne kohen kur
kishin nevoj per ty me se shumti?! Por,nje rreze drite me ngroh shpirtin,kur
shoh tre engjujt tane,fryte te dashurise sone dhe,me japin force qe te jetoj...
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sun 29 May 2011 - 20:25
Berti shkruajti:Zemra ime nuk rrah me
pa ty

Eshte nate.Jam ulur ne shtratin ton ku tash i vetmuar shkruaj
rreshtat per ty.Askush nuk me kupton me shume sa ditari im,ne te cilin tash e
nente muaj shkruaj dhimbjet qe kam per ty.Shpesh dal ne ballkonin e shtepis,aty
ku ne te dy ,bashke,here-here deri ne mengjes qendronim pran njeri tjetrit duke
biseduar per te ardhmen tone.Por,tash vendi jot ne ballkon eshte i zbrazet .Ku je
ti?Pse u zhduke ne erresire pa fund?U bere engjull e shkove ne qiell kurse mua
me le te perballem i vetme me jeten.Ti me mesove c'eshte jeta ,c'eshte
dashuria.Te gjitha keto i mesova dhe i perjetova me ty.Por,tash ti i more te
gjitha me vete.M'i more gezimet dhe endrrat e mia!Edhe zemra ime u varros se
bashku me tenden.Me ajo nuk ka force te rrah per askend tjeter.Ti ishe dhe do te
mbetesh e vetmia per mua...Tash jam i humbur diku ne erresire ,sepse ylli i vetem
u shua per mua dhe s'ka kush ta shkelqej me jeten time!Sa i trishtuar jam ne
keto qaste qe po shkruaj ne ditarin tim per dhembjet e mia!Sa shume me mungon ti
qe te desha shume!Sa shume me mungojne fjalet e tua...Dhjet vjet bashke ishin
vitet me te lumtura te jetes sime,sepse te desha ashtu siq ishe...Sa e sa gjera
i tejkaluam bashk...Tash jetoj me kujtimet qe me shpalosen qdo nate para se t'me
ze gjumi.Dhe jetoj me to...Zemra me dhemb kur shoh femijet tane kah flen pa
ty.Pse jeta u tregua aq mizore ndaj tyre?Pse ua mori maman ne kohen kur
kishin nevoj per ty me se shumti?! Por,nje rreze drite me ngroh shpirtin,kur
shoh tre engjujt tane,fryte te dashurise sone dhe,me japin force qe te jetoj...
Poezi dashurie - Faqe 2 482245 Poezi dashurie - Faqe 2 482245 Poezi dashurie - Faqe 2 482245 Poezi dashurie - Faqe 2 482245 Poezi dashurie - Faqe 2 482245
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sun 29 May 2011 - 20:26
Letër me rastin e
ndarjes!

Më thanë se ke shkuar në një qytet atje larg,
Thanë se je
martuar, të kanë parë me vello të bardhë dhe në kraharorin tënd njeriun që s’e
do...
Dikush më tha se ke pasur buzëqeshjen në fytyrë,
Tjetër kush më tha
ta kanë parë buzën duke u dridhur,
Lotin në sy dhe e strukur rrinte në një
qosh, më tha miku im
E puthte, e përqafonte, i derdhej trupi i njomë në
kraharor,më tha armiku im, ai armiku i dashurisë sonë..!
U ula nën hijen e
blirit, aty ku jemi puthur për të parën herë,
i mbulova me dushk shkronjat
tona të gdhendura në cung
Ika drejt fundit, askujt pa i thënë gjë, pa e
ngushëlluar vetën..!
Blirit, pranë të cilit u prekëm për herë të parë,ia lash
unazën, kujtimin tënd pas puthjes dhe i premtova se në datëlindjen e ndarjes do
të vi sërish
që të lë dy pika të lotit mbi myshqet pranë,
Kujtimet ia fala
harresës dhe i thash ik nga lëkura ime, edhe ti je ajo,
merre flokun e
bardhë, fytyrën e shkruar të saj, s'i dua më,
Le të mbesin në fotografinë e
jetës, të varura në shpirtin e saj
Le ta dergjin deri në mplakje, deri në
vdekje!
Lamtumirë! As unë tanimë s'të dua! Zemra nuk flet me ty më,
asnjëherë, kurrë! Të lutëm mos e kërko kthimin, se vella e bardhë s'veshet dy
herë...
E dashur lamtumirë!
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sun 29 May 2011 - 20:27
E dhimbshme

S'e
besoj tani, se në teatrin tonë të dashurisë, s'do të ketë shfaqje, s'besoj se
kanë marrë fund provat e lojës. Ti ende ke buzën në gaz, për buzën time të jetë
në vaj, s'them se ka ndonjë rëndësi të madhe, kuptohet si far emocioni...
Nuk
e di ku ndalet treni i ikjes, matanë kujtimeve apo në teh të dhembjes, s'di,
s'besoj se i ka ndodhur kujt historia ime... Në pritje, takimi merr fund, qyteti
nuk e mbyll syrin, drojë kam se me sheh fati...
Shfaqja e paralajmëruar ka
mbledhur njerëz, ata presin, ne fjalosemi për fajin, gjykata e mbyll fletën, unë
dhe ti serish fjalosemi, thonjtë i rrjepim me dhemb.
Netët i plas malli,
pastaj në tavolinën e preferuar, lëngu behet akull, shkrihet, avullon, pastaj
behet akull prapë, unë s'di nëse nata na kupton, s'besoj.
Hijerëza s'mban
vapën më, fytyrës se djersitur ia shprish vizatimin..!
Po fotografia në
dhomë, c'faje ka, pse e kërkon ta kthej, ke drojë qe të njeh takimi yt me të,
jo! jo!
E dhimbshme le të mbetët historia jonë, pastaj, le të thuhet ndër oda
grash secila fjalë e keqe, unë do e mbaj mbi supe, pastaj le të thuhet se s'u
pajtuan të ndajnë rolet, unë prape do të them se kjo nuk qëndron mbi ujin e
fjalës..!
S'di pse e marr kaq të dhimbshme mungesën tënde në ketë rol,
ndoshta kam frikë se tjetër kush nuk e di, me duhet kohë që ta mësoj, e plakjen
e kam në lëkurë, mund të me mund para mësimit, jo, s'besoj se mund të jetë
kjo...
E di, ti ke parë një shfaqje tjetër, ke parë aktor tjetër, andaj mund
të të pëlqej roli me të në filmat e animuar, të mbetesh e virgjër dhe pa prekje
të besh shumëzimin, mirë pajtohem: e dhimbshme, por e merituar të behet si
thuash ti;
lamtumire, aktorja ime..!
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sun 29 May 2011 - 20:31
Ti nuk mund te Urresh....

Ti nuk mund te me
urresh kurr,sepse Engjejt nuk urrrejne,ato vetem mbrojne.Do ishte e kote te
provosh te me urresh mua sepse urrejtja jote do te kthehet ne dashuri dhe
dashuria jote ne mbrojtje per mua...
Ti nuk mund te me urresh sepse tashme
un jam pjese e jetes tende,jam cope e zemres tende.Te me urresh mua do te thote
te urresh vetveten.
Sa here qe ti vuan une vuaj bashke me ty,sa here qe merr
fryme un marr fryme bashke me ty,sa here qe ti qesh un qesh bashke me ty.Sa here
qe ti me urren un te adhuroj.
Te dhashe zemren time qe te jete me ty ne cdo
hap te jetes tende.
Te solla prane engjejt e mi per te qendruar perjetesisht
me ty ne ditet bukura e te veshtira.
E di qe nuk mund te me urresh edhe pse
ke deshire edhe pse do te me harrosh nuk mundesh sepse un jam gjithmon me ty
jashte dhe brenda teje.
Edhe pse nuk te kam prekur kurre e ndjej qe jam
Brenda teje,ne nje vend te vogel ne fund te zemres tende.
Sa here qe ti me
kujton mua ti vuan,ti do qe te flesh por nuk mundesh sepse imazhi im te
mundon,do te me kesh prane dhe sa here ti e kerkon kete un jam aty me ty....

Une vuaj njesoj si ty vetem se nuk qaj,ne keto momente po degjoj te njejten
kenge qe po degjon ti por vetem me nje ndryshim,ti tani po qan kurse un
jo.Brenda ne lotet e tu jam une.Ti je nje pike loti dhe prandaj une nuk qaj
sepse kam frike se mos te te humbas.Dhe keshtu mbaj gjithcka Brenda meje.Dhe kjo
me ben te vuaj akoma me shum.Une linda per ty edhe pse kete e kuptova pas shum
kohesh.
Linda per te te bere te lumtur,kurse ti per te me bere te vuaj.Jam i
bindur qe ne keto momente po qan,po Brenda ketyre loteve jam une,ti me sheh ne
enderr ndersa un s`do te enderroj kurre sepse endrra ime fillon kur flas me
ty.
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sun 29 May 2011 - 20:34
Sme za gjumi. Syte te e rraskapitur por prap nuk
kane deshire te mbyllen kur perpara tyre je ti. Nuk lodhen kurre duke te
veshtruar.Gjithnje me kujtohet dita kur te pash per her te pare. Shiu binte ,
era frynte dhe qielli i nxirre nga rete u hap dhe lejoi nje rreze dielli qe me
verboi. Nuk e ndjeja ma as shiun, as eren. Floket e tu te zez, te njomur nga
shiu kishin shkuar menjane nga era qe frynte. Ne ate çast gjithçka u ndal dhe un
kisha nje deshire te vetme, te isha nje pike shiu. Nje pike e vogel shiu, te bie
nga lart mbi floket e tu, te rreshket mbi ballin tend te shndritshem, te behem
nje me syrin e zez, te perkedhel fytyren dhe te vdes mbi buzet e tua flak. Qe
nga ai moment skam reshtur se menduari per ty, kur ste kisha pran dhe tani qe te
kam prane. Sdo te doja kurre te lija. Do doja te shtrengoja fort nen krahet e
mi, te burgosja aty ne perjetsi. Gjithnje kam dashur te te them por skam mundur.
TE DUA zemer, tani dhe pergjithmone
shpresim
shpresim
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 45
<b>Postime</b> Postime : 35
<b>Hobi</b> Hobi : sportist
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : prishtin po jetojn ne franc
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/05/2012
http://www.llapi.clubme.net     kjo esht faqj e jem

Shqiperi Poezi dashurie te bukura shqip

prej Sat 19 May 2012 - 11:48
Message reputation : 100% (1 vote)
Ka kohë që s'shihemi dhe ndjej
si të harroj une dalëngadal
si vdes tek une kujtimi yt
si vdesin flokët dhe gjithçka.Tani kërkoj poshtë e lartë
një vend ku ty të të lëshoj
nje strofë a notë, a një brilant
ku të të lë, të puth, të shkoj.Në s'të pranoftë asnjë varr
asnjë mermer, a morg kristal
mos duhet vallë prapë të të mbart
gjysëm të vdekur, gjysëm të gjallë.Në s'gjetsha hon ku të të hedh
do gjej një fushë a një lulnajë
ku butësisht porsi polen
gjithkund, gjithkund të të shpërndajë.Të të mashtroj ndoshta kështu
dhe të të puth të ik pa kthim
dhe nuk do dine as ne askush
harim ish ky a s'ish harim.
shpresim
shpresim
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 45
<b>Postime</b> Postime : 35
<b>Hobi</b> Hobi : sportist
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : prishtin po jetojn ne franc
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/05/2012
http://www.llapi.clubme.net     kjo esht faqj e jem

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sat 19 May 2012 - 11:50
Message reputation : 100% (1 vote)
Ti je shpres ti je gezim
ti je loqk e shpirtit tim
te kam hen te kam drit
te kam zemer e te kam shpirt
mbes me shpers edhe padurim
qe ti je fati im


Kur udhetoj me tren ne mendime
kur ndjej te rrahurat e zemres sime
kur te shoh dhe veshtroj me sy
mendoj vetem per ty
ne emer te JETES,DASHURIS
kur te kalojm ditet e rinis
do te ndalem......
edhe prap do te veshtroj me sy
sepse te DUA VETEM TY
shpresim
shpresim
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 45
<b>Postime</b> Postime : 35
<b>Hobi</b> Hobi : sportist
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : prishtin po jetojn ne franc
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/05/2012
http://www.llapi.clubme.net     kjo esht faqj e jem

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sat 19 May 2012 - 11:54
Message reputation : 100% (1 vote)

Quhet Dashuri !

Me fal qe te dua kaq shume
Me fal qe ne zemer te lendoj
Me fal por eshte teper vone
Nuk mundem un ty te harroj

Me fal qe te bera padashur
Per mua pa qellim te mendosh
Me fal qe te bera per mua
Poezi me dhimbje te krijosh

Me fal por njeriu prandaj vuan
Te dashuroj nje njeri si ti
Ti thaje lotet pa kaluar qerrpikun
Dhe kur te prek buzet te quhet (dashuri)

Me fal por nuk te them te dua
Nuk dua me puthje nga ty
Ato jane vec dhimbje per zemren
Ato me bejne te ndihem njeri

Por un njeri nuk dua me te jem
Nuk dua un me te flas per dashurin
Sepse ti me nxore nga zemra
Pa ty jeta ime s'ka kuptim

Me fal qe prap po te lendoj
Me fal qe perjete do te dua
Me fal por nuk e di si behet
Me nje njeri te cmendur si mua

I cmendur se tregoj te verteten
I cmendur se jam i sinqerte
Se ty te dua me shume se nje jete

Me fal per te metat e mia
Me fal qe te dhash nje shekull dashuri
Por jeta I ka keto padrejtesi
Jeta me solli tek ti

Dhe ti si nje qenie e pafaj
Si nje engjell me zemer te vrare
Ti ke dicka te vecante
Ti ke shume lote te pathare

Me ne fund arrita
Te te kthej buzeqeshjen perseri
Ashtu sic ti ma ktheve mua
Dhe me bere te ndihem njeri
shpresim
shpresim
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 45
<b>Postime</b> Postime : 35
<b>Hobi</b> Hobi : sportist
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : prishtin po jetojn ne franc
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/05/2012
http://www.llapi.clubme.net     kjo esht faqj e jem

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sat 19 May 2012 - 11:55
Message reputation : 100% (1 vote)
Quhet Dashuri !

Me fal qe te dua kaq shume
Me fal qe ne zemer te lendoj
Me fal por eshte teper vone
Nuk mundem un ty te harroj

Me fal qe te bera padashur
Per mua pa qellim te mendosh
Me fal qe te bera per mua
Poezi me dhimbje te krijosh

Me fal por njeriu prandaj vuan
Te dashuroj nje njeri si ti
Ti thaje lotet pa kaluar qerrpikun
Dhe kur te prek buzet te quhet (dashuri)

Me fal por nuk te them te dua
Nuk dua me puthje nga ty
Ato jane vec dhimbje per zemren
Ato me bejne te ndihem njeri

Por un njeri nuk dua me te jem
Nuk dua un me te flas per dashurin
Sepse ti me nxore nga zemra
Pa ty jeta ime s'ka kuptim

Me fal qe prap po te lendoj
Me fal qe perjete do te dua
Me fal por nuk e di si behet
Me nje njeri te cmendur si mua

I cmendur se tregoj te verteten
I cmendur se jam i sinqerte
Se ty te dua me shume se nje jete

Me fal per te metat e mia
Me fal qe te dhash nje shekull dashuri
Por jeta I ka keto padrejtesi
Jeta me solli tek ti

Dhe ti si nje qenie e pafaj
Si nje engjell me zemer te vrare
Ti ke dicka te vecante
Ti ke shume lote te pathare

Me ne fund arrita
Te te kthej buzeqeshjen perseri
Ashtu sic ti ma ktheve mua
Dhe me bere te ndihem njeri
shpresim
shpresim
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 45
<b>Postime</b> Postime : 35
<b>Hobi</b> Hobi : sportist
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : prishtin po jetojn ne franc
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/05/2012
http://www.llapi.clubme.net     kjo esht faqj e jem

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sat 19 May 2012 - 11:56

Dashuria e humbur


Sikujt Dielli i Shendrit
Sikujt Lulet i Qelin
Vetem Une Ne Kete Bote
Jetoj Pa Fat
Ajo Femer Me Ka Kerkuar
Ajo Femer Me Ka Rejt
Ne Secilen Ane
Dashurin Ma Ka Vjedhur
Dhe Tjetrit Ja Ka Dhuruar
Secili Don Dike
Renat ia Kap, Dhe i Tregon
Vetem Zemra Ime
Dhimbjet i Duron Dhe Nuk I Tregon
Une Ditet i Kaloj
Ne Vetmi Dhe i Mberzitur
Por Ajo Me Tjetrin
Ditet i Kalon e Gezuar


shpresim
shpresim
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 45
<b>Postime</b> Postime : 35
<b>Hobi</b> Hobi : sportist
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : prishtin po jetojn ne franc
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/05/2012
http://www.llapi.clubme.net     kjo esht faqj e jem

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sat 19 May 2012 - 12:04
Message reputation : 100% (1 vote)
______________________________________________$$$$$_$$$$$
____________________________________________
$$$$$_$$$__$$$$
____________________________________________$$$$$$_$$$___$$$$
________________________________________$$$$$$$$
______(&)__$$$$
____________________________________$$$$$$$$$$
_____________
$$$$
_________________________________$$$$$$$$$$$$$$$$$ ____§§§§______’>…
_____________________________$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$§ §§§_§§§
_____
$
___________________________$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ §§§§§_§____$
_________________________$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_$$$$__§§§__§
_
$
_______________________$$$$$$$$$$$$$$_$$$$$$$$_$_____§
_____________________$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$__$
___________________$$$$$$$$$$
_
$$$$$$$$$$$$$$$$_$
__________________$$$$$$$$$_§$$$$$$$$$§$$$$$$$$_$..
Këndo mor zog i malit
_________________$$$$$$$_$$§§§$$$§$$§§$$$§$_$$$….këngnë mos endal________________$$$$$$_§§§$$§§$$§§§§$§§$§$_$$$$……këndoe nji këngë
_______________$$$$$_§§$$$§§$$§§§§§§$$_$$$$$….si më shuan kët mall
______________$$$$$_§§§§§§$§§$$§§§§§§§§_$$$$$………
_____________$$$$
_
§§0§§§§|§§§§§§§§§§§|§§§_$$$$$…….Këndo zogu imë
____________$$$
_
000§§§00§§§§§000§0_$$$$$……..sonte veq për mua
___________$$$
_
000§§§00§§§§§000§0_$$$$$……..më qetso kët zëmre
__________$$$_0000§§0000§§§00§_$$$$$$………..se më ësht lëndua
_________$0_000§§00000§0000_$$$$$$$$$…………….
________§§_00000§000§00_$$$$$$$$$$$……………Këndojma nji këng
_______§§_00000§000§0000_$$$$$$$$………….cilën të duash vet
______§_00000§0000000_$$$$$$$$$$.…………këndoj kësaj zëmre
______000§0000_§§§§$$$$$$$$$$$$$___……se nuk më len të qet
___0000§00§_§§§§§§$$$$$$$$__$$$$$$$$§§§§§
_000_____§§§§§§$$$$$$$_§000_$$$§§§_0000000000000
00________§§§§§$$$$$$$_§§00000_$§§§_00000000000000
__________§§§§$$$$$$$_§§§_’’______§§§__.
_________§§§$$$$$$$………………..Të lutem zogu imë
________§§$$$$$$$$……………….eja afrohu më ngat
________$$$$$$$$$………………kndoma nji këng
_______$$$$$$$$$……………..dhe qetsoum pak
______$$$$$$$$$…………..
_____$$$$$$$$$……………Dëshiroj kënga yte
____$$$$$$$$……………mos të ket pushuar
___$$$$$$$$…………..dhe asnji zëmëre njeriu
__$$$$$$$$…………..mos të jet lënduar
_$$$$$$$$…………..
$$$$$$$$………….Këndonja këngën atyre
$$$$$$$…………si jan të dashuruar
$$$$$$………..porë mos e harro
$$$$$……….dhe ata sijan te tradhtuar
$$$$……………..
$$$………Këndo zog me at melodin
$$……..këndo dhe për njata
$$…….që humbnë dashurin
$$…..thuaja pra këngës
$….dhe malkoje tradhtin
shpresim
shpresim
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 45
<b>Postime</b> Postime : 35
<b>Hobi</b> Hobi : sportist
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : prishtin po jetojn ne franc
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/05/2012
http://www.llapi.clubme.net     kjo esht faqj e jem

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sat 19 May 2012 - 12:05
Message reputation : 100% (1 vote)
______________________________________________$$$$$_$$$$$
____________________________________________
$$$$$_$$$__$$$$
____________________________________________$$$$$$_$$$___$$$$
________________________________________$$$$$$$$
______(&)__$$$$
____________________________________$$$$$$$$$$
_____________
$$$$
_________________________________$$$$$$$$$$$$$$$$$ ____§§§§______’>…
_____________________________$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$§ §§§_§§§
_____
$
___________________________$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ §§§§§_§____$
_________________________$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_$$$$__§§§__§
_
$
_______________________$$$$$$$$$$$$$$_$$$$$$$$_$_____§
_____________________$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$__$
___________________$$$$$$$$$$
_
$$$$$$$$$$$$$$$$_$
__________________$$$$$$$$$_§$$$$$$$$$§$$$$$$$$_$..
Këndo mor zog i malit
_________________$$$$$$$_$$§§§$$$§$$§§$$$§$_$$$….këngnë mos ________________$$$$$$_§§§$$§§$$§§§§$§§$§$_$$$$……këndoe nji këngë
_______________$$$$$_§§$$$§§$$§§§§§§$$_$$$$$….si më shuan kët mall
______________$$$$$_§§§§§§$§§$$§§§§§§§§_$$$$$………
_____________$$$$
_
§§0§§§§|§§§§§§§§§§§|§§§_$$$$$…….Këndo zogu imë
____________$$$
_
000§§§00§§§§§000§0_$$$$$……..sonte veq për mua
___________$$$
_
000§§§00§§§§§000§0_$$$$$……..më qetso kët zëmre
__________$$$_0000§§0000§§§00§_$$$$$$………..se më ësht lëndua
_________$0_000§§00000§0000_$$$$$$$$$…………….
________§§_00000§000§00_$$$$$$$$$$$……………Këndojma nji këng
_______§§_00000§000§0000_$$$$$$$$………….cilën të duash vet
______§_00000§0000000_$$$$$$$$$$.…………këndoj kësaj zëmre
______000§0000_§§§§$$$$$$$$$$$$$___……se nuk më len të qet
___0000§00§_§§§§§§$$$$$$$$__$$$$$$$$§§§§§
_000_____§§§§§§$$$$$$$_§000_$$$§§§_0000000000000
00________§§§§§$$$$$$$_§§00000_$§§§_00000000000000
__________§§§§$$$$$$$_§§§_’’______§§§__.
_________§§§$$$$$$$………………..Të lutem zogu imë
________§§$$$$$$$$……………….eja afrohu më ngat
________$$$$$$$$$………………kndoma nji këng
_______$$$$$$$$$……………..dhe qetsoum pak
______$$$$$$$$$…………..
_____$$$$$$$$$……………Dëshiroj kënga yte
____$$$$$$$$……………mos të ket pushuar
___$$$$$$$$…………..dhe asnji zëmëre njeriu
__$$$$$$$$…………..mos të jet lënduar
_$$$$$$$$…………..
$$$$$$$$………….Këndonja këngën atyre
$$$$$$$…………si jan të dashuruar
$$$$$$………..porë mos e harro
$$$$$……….dhe ata sijan te tradhtuar
$$$$……………..
$$$………Këndo zog me at melodin
$$……..këndo dhe për njata
$$…….që humbnë dashurin
$$…..thuaja pra këngës
$….dhe malkoje tradhtin
shpresim
shpresim
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 45
<b>Postime</b> Postime : 35
<b>Hobi</b> Hobi : sportist
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : prishtin po jetojn ne franc
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/05/2012
http://www.llapi.clubme.net     kjo esht faqj e jem

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sat 19 May 2012 - 12:07
Message reputation : 100% (1 vote)
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´*. . . . . .** *.**
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´** . . * . *****.
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´** . . **. . . ..*.
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´ ´***. . . *.*. ..*…. *
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´****. . . .** . . ******* .
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´ ***** . . . .**.*. . . . ..** .
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´*****. . . . . **. . . . . ..*.** .
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´*****. . . . . .*. . . . …. *. .
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´******. . . . .*. . …… *..–
´´´´´´´´*´´´´´´´´´´´******* . . .*. . . . .* ..–
´´´´´´´**´´´´´´´´´´´´*********. . . . ..*..–
´´´´´´****´´´´´´´´´´´´******* . ****..–
´´´´´*******´´´´´´´´´´´´´**¨¨¨¨¨¨.*.-
´´´´´*******´´´´´´´´´´´´´ **¨¨¨¨.*..– O lule e bukur
´´´´´ ******´´´´´´´´´´´´´´´**¨.*..– dhe me plot arom
´´´´´´´´***´´´*´´´´´´´´´´´´**..– gjdo gjë mori fund
´´´´´´´´´´´´´´´´´*´´´´´´´**..– dhe dashuria jon
´´´´´´´´´´******.*.´´´´´´**.-
´´´´´´´´ *******´´*´´´´** ..– Ishe lule freskët
´´´´´´´´*******´´´´´ ´** ..– por ke fillu em utha
´´´´´´´´*****´´´´´´´ * *..– asgjë mes mua dhe ty
´´´´´´´´**´´´´´´´´´´**..– jo tani nuk ka
´´´´´´´´´*´´´´´´´´ ´**.-
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´ **..– O lule e bukur
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´*..– ndiej dhimbje Për_Ty
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´*..– ke rën ndor gabuar
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´*..– që vlerën nuk po di
´´´´´´´´´´´´*´´´´´´ *.-
´´´´´´´´´´´´´´*´´´´ *..– Ke rën ndor të gabuar
´´´´´´´´´´´´´´´*´´ *..– padit se qësht vlera
´´´´´´´´´´´´´´´´*´*..– sësht i mësuar me lule
´´´´´´´´´´´´´´´´´**..– por i mësuar me ferra
.¸.•*¨)¸.•*(¸.•´…¸.•´¸.•*´¨)’
shpresim
shpresim
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 45
<b>Postime</b> Postime : 35
<b>Hobi</b> Hobi : sportist
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : prishtin po jetojn ne franc
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/05/2012
http://www.llapi.clubme.net     kjo esht faqj e jem

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sat 19 May 2012 - 12:07
Message reputation : 100% (1 vote)
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´*. . . . . .** *.**
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´** . . * . *****.
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´** . . **. . . ..*.
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´ ´***. . . *.*. ..*…. *
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´****. . . .** . . ******* .
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´ ***** . . . .**.*. . . . ..** .
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´*****. . . . . **. . . . . ..*.** .
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´*****. . . . . .*. . . . …. *. .
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´******. . . . .*. . …… *..–
´´´´´´´´*´´´´´´´´´´´******* . . .*. . . . .* ..–
´´´´´´´**´´´´´´´´´´´´*********. . . . ..*..–
´´´´´´****´´´´´´´´´´´´******* . ****..–
´´´´´*******´´´´´´´´´´´´´**¨¨¨¨¨¨.*.-
´´´´´*******´´´´´´´´´´´´´ **¨¨¨¨.*..– O lule e bukur
´´´´´ ******´´´´´´´´´´´´´´´**¨.*..– dhe me plot arom
´´´´´´´´***´´´*´´´´´´´´´´´´**..– gjdo gjë mori fund
´´´´´´´´´´´´´´´´´*´´´´´´´**..– dhe dashuria jon
´´´´´´´´´´******.*.´´´´´´**.-
´´´´´´´´ *******´´*´´´´** ..– Ishe lule freskët
´´´´´´´´*******´´´´´ ´** ..– por ke fillu em utha
´´´´´´´´*****´´´´´´´ * *..– asgjë mes mua dhe ty
´´´´´´´´**´´´´´´´´´´**..– jo tani nuk ka
´´´´´´´´´*´´´´´´´´ ´**.-
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´ **..– O lule e bukur
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´*..– ndiej dhimbje Për_Ty
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´*..– ke rën ndor gabuar
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´*..– që vlerën nuk po di
´´´´´´´´´´´´*´´´´´´ *.-
´´´´´´´´´´´´´´*´´´´ *..– Ke rën ndor të gabuar
´´´´´´´´´´´´´´´*´´ *..– padit se qësht vlera
´´´´´´´´´´´´´´´´*´*..– sësht i mësuar me lule
´´´´´´´´´´´´´´´´´**..– por i mësuar me ferra


.¸.•*¨)¸.•*(¸.•´…¸.•´¸.•*´¨)’
shpresim
shpresim
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 45
<b>Postime</b> Postime : 35
<b>Hobi</b> Hobi : sportist
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : prishtin po jetojn ne franc
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/05/2012
http://www.llapi.clubme.net     kjo esht faqj e jem

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sat 19 May 2012 - 12:09
Message reputation : 100% (1 vote)
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´*. . . . . .** *.**
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´** . . * . *****.
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´** . . **. . . ..*.
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´ ´***. . . *.*. ..*…. *
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´****. . . .** . . ******* .
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´ ***** . . . .**.*. . . . ..** .
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´*****. . . . . **. . . . . ..*.** .
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´*****. . . . . .*. . . . …. *. .
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´******. . . . .*. . …… *..–
´´´´´´´´*´´´´´´´´´´´******* . . .*. . . . .* ..–
´´´´´´´**´´´´´´´´´´´´*********. . . . ..*..–
´´´´´´****´´´´´´´´´´´´******* . ****..–
´´´´´*******´´´´´´´´´´´´´**¨¨¨¨¨¨.*.-
´´´´´*******´´´´´´´´´´´´´ **¨¨¨¨.*..– O lule e bukur
´´´´´ ******´´´´´´´´´´´´´´´**¨.*..– dhe me plot arom
´´´´´´´´***´´´*´´´´´´´´´´´´**..– gjdo gjë mori fund
´´´´´´´´´´´´´´´´´*´´´´´´´**..– dhe dashuria jon
´´´´´´´´´´******.*.´´´´´´**.-
´´´´´´´´ *******´´*´´´´** ..– Ishe lule freskët
´´´´´´´´*******´´´´´ ´** ..– por ke fillu em utha
´´´´´´´´*****´´´´´´´ * *..– asgjë mes mua dhe ty
´´´´´´´´**´´´´´´´´´´**..– jo tani nuk ka
´´´´´´´´´*´´´´´´´´ ´**.-
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´ **..– O lule e bukur
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´*..– ndiej dhimbje Për_Ty
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´*..– ke rën ndor gabuar
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´*..– që vlerën nuk po di
´´´´´´´´´´´´*´´´´´´ *.-
´´´´´´´´´´´´´´*´´´´ *..– Ke rën ndor të gabuar
´´´´´´´´´´´´´´´*´´ *..– padit se qësht vlera
´´´´´´´´´´´´´´´´*´*..– sësht i mësuar me lule
´´´´´´´´´´´´´´´´´**..– por i mësuar me ferra
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sat 19 May 2012 - 12:31
Te bukura poezite Shpresim por keto poezite qe jane te perpuanuara ndryshe me e mira ishte te hapnim nje teme te vecante ku mund te postonim vetem poezi te tilla,pra te perpunuara si keto te fundit qe keni vene...Gjithsesi flm qe i ndani me ne 8-d-


Poezi dashurie - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
shpresim
shpresim
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 45
<b>Postime</b> Postime : 35
<b>Hobi</b> Hobi : sportist
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : prishtin po jetojn ne franc
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/05/2012
http://www.llapi.clubme.net     kjo esht faqj e jem

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sun 20 May 2012 - 12:22
ok ska prblem munesh me mbyll hape nje tem pra per poezi

jy pershendes
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sun 27 May 2012 - 12:20
eh jeta me shum sakrific
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sun 27 May 2012 - 12:23
e duam njëri tjetrin të dy jemi të beses
e di se e mbajmë të dy fjalen
sa he më ke shëndrruar lot bardhë të veses
kur thellsisht ta kam ndje poetike valen
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sun 27 May 2012 - 12:24
ti pas fjales më tërheq më dirigjon
më tregon me gisht gjithqkajat
dhe kah menquria e kërkimet më dikton
Bestt
Bestt
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 4512
<b>Hobi</b> Hobi : ......
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/05/2011
http://......

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sun 27 May 2012 - 12:30
ta hapa temen tende e harruara shikoje gjeje


Nuk m'do askush.................... M'do Allahu ♥️
Nuk m'sheh askush................ M'sheh Allahu ♥️
Nuk m'beson askush.............. M'beson Allahu ♥️
Nuk m'gjykon askush............. M'gjykon Allahu ♥️
Nuk kam afer askend.............. Kam afer Allahun ♥️
Nuk lutem te askush............... Lutem te Allahu ♥️
Nuk gjunjezohem te askush... Gjunjezohem te Allahu ♥️


Zoti na i dha te gjitha cift, dy duar, dy sy, dy vesh. Po zemren pse na dha vetem nje? Sepse te dyten ja dha dikujt tjeter dhe ne duhet ta kerkojm deri sa ta gjejm ...
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Mon 2 Jul 2012 - 20:26
shpresimi te pergzoj per poezit i nderuar suksese ne jet e fat e lumturij i nderuar me fal qe kom hyj ne faqen tende me poezit e mija flm per mirkuptim po kom qe e re ktu ne ket forum edhe nuk kom dit ne fillim ciao
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

Shqiperi Re: Poezi dashurie

prej Sat 24 Nov 2012 - 17:57
E pse qan? Pse mbyllesh në atë sferën tënde të dhimbjes? Një dashuri e humbur nuk është asgjë. Ti mos u rrëno! Ka njerëz të tjerë që jetojnë me buzëqeshjen tënde. Ata vetëm duke të parë ty të përlotur, vuajnë me shpirt.
Ti vazhdon të qash dhe lotët përplasen me zhurmë në sipërfaqen e liqenit.
Po pse nuk ngrihesh të ecësh më e fortë përpara? Ah po. Mendoje se të dy ushqenit ndjenja të pastra për njëri - tjetrin, dhe u zhgënjeve? Po kush tha që jeta është e lehtë? I ka dhe ajo kurthet e saj, nga të cilat duhet të dalësh përherë triumfuese.
Ndaj ngrihu! Jeto! Trego që je dhe më e fortë se vetë jeta!
Ti mund t'ia dalësh!
Dhe kur të arrish ta bësh këtë, më kujto përherë, gjatë kohës që do të kesh në krah dikë që do të dojë sinqerisht; dikë që do të jetë i gatshëm të japë dhe jetën e tij për ty.
Lufto në betejën me jetën dhe fito! Vetëm ai që ka vullnet të hekurt se mund t'ia dalë mbanë, arrin të triumfojë. Lëre pas të shkuarën dhe projekto të ardhmen!


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Poezi dashurie - Faqe 2 N
Sponsored content

Shqiperi Re: Poezi dashurie

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi