Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Pamjet të mahnitshme të eklipsit unazor diellor nga Azia në SHBA

prej Tue 22 May 2012 - 3:21
Pamjet të mahnitshme të eklipsit unazor diellor nga Azia në SHBA 71471-300x201I ashtuquajturi “eklipsi unazë” është parë dje nga miliona njerëz në botë duke u shtrirë në gjithë Paqësorin.

Miliona dëshmitarë tregojnë se eklipsi dukej si një unazë zjarri.

Eklipsi u pa i plotë dhe shumë i qartë në Tokio duke “zbarkuar” më pas në perëndim të SHBA-së.

Në Japoni miliona vetë shijuan mrekullinë e rrallë duke u mbledhur në shkolla, parqe, varka madje dhe në avionë privatë.

Në Tokio u duk sikur po binte “shi drite”.

Në disa shkolla japoneze nxënësit organizuan dhe festime me këtë rast.

Gjiganti elektronik japonez Panasonic dërgoi një ekspeditë në malin Fuji për të xhiruar eklipsin duke përdorur pajisje të fuqishme diellore.Pamjet të mahnitshme të eklipsit unazor diellor nga Azia në SHBA 52421Pamjet të mahnitshme të eklipsit unazor diellor nga Azia në SHBA 714710Pamjet të mahnitshme të eklipsit unazor diellor nga Azia në SHBA 71474Pamjet të mahnitshme të eklipsit unazor diellor nga Azia në SHBA 71478Pamjet të mahnitshme të eklipsit unazor diellor nga Azia në SHBA 71477Pamjet të mahnitshme të eklipsit unazor diellor nga Azia në SHBA 71473


Pamjet të mahnitshme të eklipsit unazor diellor nga Azia në SHBA Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi