Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Shprehite

prej Sat 14 Aug 2010 - 16:16
Nje pjese e madhe e levizjeve tona automatike paraqiten ne forme te shprehive.shprehite te cilat luajne nje rol te rendesishem ne rrugen e suksesit dallohen nga instiktet.shprehite dallohen prej individi ne individ madje disa here dallojne edhe ne faza te ndryshme te evoluimit jetesor te njeriut te njejte.Derisa instiktet trashegohen shprehite kryesisht mesohen me vone dhe nga rrethi I jashtem.ne te shumten e rasteve ato paraqiten si shprehje e animit apo e nevojes se posaqme.Here si imitim e here me arsye shprehite duke u perseritur vendosen dhe e humbin vetedijen keshtu qe behen automatike..


Nje proverb popullor thot ‘’shprehia eshte me e keqe se sa hutia’’prandaj sa jemi ne gjendje qe vet ne me ane te nje vetedukimi ti largojme shprehite e kqija ……sepse ndikimi ne ndryshimin e shprehive tona te keqija them se eshte ne duart tona qka mendoni ju……


 Shprehite  Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi