Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Bestt
Bestt
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 4512
<b>Hobi</b> Hobi : ......
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/05/2011
http://......

default Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Sun 27 May 2012 - 12:24
Message reputation : 100% (2 votes)
Poezi te shkruara nga e-harruara.

e -harruara ketu mund shkruash poezit tua...

uroj shenime te bukura


Nuk m'do askush.................... M'do Allahu ♥️
Nuk m'sheh askush................ M'sheh Allahu ♥️
Nuk m'beson askush.............. M'beson Allahu ♥️
Nuk m'gjykon askush............. M'gjykon Allahu ♥️
Nuk kam afer askend.............. Kam afer Allahun ♥️
Nuk lutem te askush............... Lutem te Allahu ♥️
Nuk gjunjezohem te askush... Gjunjezohem te Allahu ♥️


Zoti na i dha te gjitha cift, dy duar, dy sy, dy vesh. Po zemren pse na dha vetem nje? Sepse te dyten ja dha dikujt tjeter dhe ne duhet ta kerkojm deri sa ta gjejm ...
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Sun 27 May 2012 - 12:31
Message reputation : 100% (2 votes)
un të dua e her në ty zemrohem
se dua të jem zog i lirë
sa bukurisht nganjiher nga ti robërohem
o penda ime e mirë

të dua robërisht me kët bukuri mistere
o zot sa je ti magjike
un pas teje do të jem si nji zog vere
me cicërima kahdo poetike
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Tue 29 May 2012 - 10:19
Message reputation : 100% (1 vote)

faqe bardh kovsh more malesoree kur kendon ti ketu krejt Forumin e disponon edhe kshtu dishe ti a
Po ja nisi met Shkru dicka prej Mendjes,
Me vin Fjalt prej Loqkes Zemres,
Ti je Shpirt i bardh e Zemer Mire,
Ta plotsoft Zoti chdo Deshir,
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Tue 29 May 2012 - 10:19
Message reputation : 100% (1 vote)
Te shoqeroft gjithmon Lumturia,
Ne Zemer Gezimi e Dashuria,
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Tue 29 May 2012 - 10:22
Message reputation : 100% (1 vote)
Mbylla syte dhe buzeqeshjen ta paramendoja.
Ike si era e buzeqeshja jote me mungoj shume.
Thash me vete nga dole,nga dale mos u merzit ti-
-se te vjen ajo serisht si YLLZIM qe ta shendrrite zemren perseri ty.
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Tue 29 May 2012 - 10:30
Message reputation : 100% (1 vote)
Te deshiroj cdo te mir ne jeten tende,
lexoj keto vargjet e mija me vemendje,
mos ri i vetmuar si nje kohe qe risha un,
se koha po kalon si Endrat ne gjum.


Tash gabimin tend qe ke be,e ke kuptuar,
pa as nje shkak dhe pa as nje arsyje,
mua me tradhtove dhe nga une je larguar,
pasi te genjej ty ajo tjetra,don te une me u kthyje.
Me vjen keq qe ti them keto Fjal dhe te verteten,
por ne ate koh me ty,ti ma shkatrove jeten,
tash po te lutem mos u kthe me shiku mbrapa,
por vazhdo jeten tende dhe shiko para !!!
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Tue 29 May 2012 - 10:42
Message reputation : 100% (1 vote)
Pa pas ndjenja letra nuk shkruhet...
Pa dash zemra TE DUA nuk thuhet...
Kur merzia te kaplon...
Kur zemra te mundon...
Lexohe ket poezi dhe shikohe kush TE DON

Me fal por njeriu prandaj vuan
te dashuroje nje njeri si TI
ti thaje lotet pa kaluar qerpikun
dhe kur te prek buzet te QUHET DASHURI

Perse e braktise buzen
Qe vetem ty te qeshi
Perse e braktise zemren
Qe vetem ty te deshi


Perse e mbushe me lot
Syrin tim te zi
Te lutem, me thuaj
Perse e braktise kete dashuri ...???
_________________

e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Tue 29 May 2012 - 10:48
Message reputation : 100% (1 vote)
Te lutem o Diell,

Dy lule mos i Thaj ,

Te lutem o Zot ,

Dy zemra mos i Ndaj.....Dashuri ,Dashuri

po i tranon ,q'do te ri

q'do te ri e tranon

e ne fund po i lendon.
Juventini
Juventini
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
<b>Postime</b> Postime : 8638
<b>Hobi</b> Hobi : Sporti
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/10/2011

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Tue 29 May 2012 - 10:51
shum te bukura


Nuk kam kohe te urrej ata qe me urrejne ,sepse jam shume i zene duke dashur ata qe me duan :)))
Poezi te shkruara nga  e-harruara 5l3r52
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Tue 29 May 2012 - 13:52
bledi persh e mija per ty flm shum flm per vlersimet pozitive te poezive te mija gz qe ju kan pelqye klb me knaqsij shkruaj per ju te gjithve qe lexoni sepse jon fjalet e zemres sim qe kur shkruaj ndje qetsin time kur shkruaj edhe shpresoj qe nuk do lendoj njeri qe ne zemer kan plaget qe ju kan mbet nga dashurija edhe nir te falenderoj bledii klb
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Tue 29 May 2012 - 14:00
Urime e harruara,shume te bukura poezite e flm qe i ndani me ne.. Poezi te shkruara nga  e-harruara 1286751612


Poezi te shkruara nga  e-harruara Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Tue 29 May 2012 - 14:16
flm e nderuar me vjen mir qe ju kan peqy poezit e mija flm shum jom e re ne ket forum edhe shpresoj qe do ju pelqejn shkrimet e mija flm edhe niher se edhe ti shum thenje te bukur paske shkrua
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Tue 29 May 2012 - 14:17
Gjithcka duhet nisur nga vetja:Respekti,Vleresimi,Thjeshtesia dhe Dashuria,Kur ti zotrosh keto cilesi dhe ti aplikosh mbi veten... Fillo te mendosh per dik tjeter..
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Tue 29 May 2012 - 14:18
Kater gjera ne jete nuk kthehen mbrapa:
momentet qe ke jetuar
veprat qe ke bere
fjalet qe the
dhe shancet qe ke humbur.
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Tue 29 May 2012 - 14:20
mos kerko nga jeta ime
por jepi vetes ca shpjegime
jam e lir te bej cte dua
ti nuk ke me pun me mua
pse ste dua ska cte duhet
se me mua kollaj sluhet
Po ka shum Njerz me 2 Ftyra,
Edhe pse te Rren ati nuk i kuqet Ftyra,
Ta maron Rrenen n´kam e n´gishta,
Ta n´shon Fjalen krejt me bishta

JETA TE MASHTRON ATHER KUR TI BESON PSE NUK MUND TA HAROSH ATE QE TE HARRON.........?

Bestt
Bestt
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 4512
<b>Hobi</b> Hobi : ......
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/05/2011
http://......

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Thu 31 May 2012 - 7:19
E harruara Sije yllle ,, si ja kalonnn, ste kam pa disa dit nga humbee ??


Nuk m'do askush.................... M'do Allahu ♥️
Nuk m'sheh askush................ M'sheh Allahu ♥️
Nuk m'beson askush.............. M'beson Allahu ♥️
Nuk m'gjykon askush............. M'gjykon Allahu ♥️
Nuk kam afer askend.............. Kam afer Allahun ♥️
Nuk lutem te askush............... Lutem te Allahu ♥️
Nuk gjunjezohem te askush... Gjunjezohem te Allahu ♥️


Zoti na i dha te gjitha cift, dy duar, dy sy, dy vesh. Po zemren pse na dha vetem nje? Sepse te dyten ja dha dikujt tjeter dhe ne duhet ta kerkojm deri sa ta gjejm ...
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Thu 31 May 2012 - 8:54
bestt flm i nderuari yll flm mir jom flm per pytjet tua nuk kom hub po kaniher po postoj nganiher spo hyj fare nganjeher edhe veq po lexoj ti si kalon a je mir bestt te pershendes shum nje dit e bukur per ty te kalosh siq ke qef ti bestt tung
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Thu 31 May 2012 - 9:30
Me pas dit me Nejt,
Ne zemren teme tuj Flejt,
Kishe jetu si Pllum,
Te kisha Dasht Shum,

Qe e she për bukuri te Syrit,
E jo për Zemer qelsi Drynit,
një pik ujë ne Guri te n`zet,
Ta robron shikimin e te Terhjek,
Por ne sjellje i hup Vlera,
Si paren e vlefshme qe e merr Era
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Thu 31 May 2012 - 9:36
Zemren Tande,
Ta qes ne Zemren Time,
I fali qaste te Bukura,
Dhashuri e plot Kujtime,

një Pllum ne reht e Zeza,
Qiellin po e z`bradh,
Ty te Dashuron,
Po te pret me Ardh.
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Thu 31 May 2012 - 9:45
e-harruara shkruajti:Zemren Tande,
Ta qes ne Zemren Time,
I fali qaste te Bukura,
Dhashuri e plot Kujtime,

një Pllum ne reht e Zeza,
Qiellin po e z`bradh,
Ty te Dashuron,
Po te pret me Ardh.
.. te gjitha te mira ..po kjo me pelqenka me shume ..
Poezi te shkruara nga  e-harruara 135196 Poezi te shkruara nga  e-harruara 135196 Poezi te shkruara nga  e-harruara 135196 urime Poezi te shkruara nga  e-harruara 135196 Poezi te shkruara nga  e-harruara 135196 Poezi te shkruara nga  e-harruara 135196
Bestt
Bestt
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 4512
<b>Hobi</b> Hobi : ......
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/05/2011
http://......

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Thu 31 May 2012 - 20:58
Mir e-harruara me vie mir qe je knaqur me forumin dhe me vlersimet qe ti bejn antaret e forumit, te kam then atje ku i shenoje ato jan 1 min dhe si lexon askush kurse ketu me vite te tera do mbesin dhe lexojn gjith antaret . ket je ka e verteton edhe vet..
e-harruara vetem desha te pershendes dhe te di aje mir se as atje ste kam pa ,, as une skam hy keto dit shum por ste kam par ..

poezit i lexove dhe une gjithat shum te bukura ,, urime vetem vashdoo shkruaj ashtu si ndihesh ti .


Nuk m'do askush.................... M'do Allahu ♥️
Nuk m'sheh askush................ M'sheh Allahu ♥️
Nuk m'beson askush.............. M'beson Allahu ♥️
Nuk m'gjykon askush............. M'gjykon Allahu ♥️
Nuk kam afer askend.............. Kam afer Allahun ♥️
Nuk lutem te askush............... Lutem te Allahu ♥️
Nuk gjunjezohem te askush... Gjunjezohem te Allahu ♥️


Zoti na i dha te gjitha cift, dy duar, dy sy, dy vesh. Po zemren pse na dha vetem nje? Sepse te dyten ja dha dikujt tjeter dhe ne duhet ta kerkojm deri sa ta gjejm ...
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Fri 1 Jun 2012 - 8:00
pranoj pershendetjet e mija bestt flm shum nga ti une mir jom mir po ndihem ne ket web flm shum per ndihmen tende qe me ki ba te postoj ktu ti si kalove kto dit diq trea nga ju i nderuari bestt flm per pytjet tua flm per te gjitha nga ju bestt te uroj dit te bukur per ju edhe flm qe ki lexu poezit e mija shumflm prej te gjithve ktu qe i pelqejn shkrimet e mija tung tung gjith te mirat per ty bestt
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Fri 1 Jun 2012 - 8:03
tironci persh i nderuar edhe ty flm qe ki gjet koh per postimet e mija qe ti lexosh ktu ne ket forum gz qe ju kan pelqy po shpresoj qe nje dit te te presin edhe ty qe te kthesh e ta takosh fatin e jetes tende te uroj lumturij e shendet ty tironci flm shum shum klb
Bestt
Bestt
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 4512
<b>Hobi</b> Hobi : ......
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/05/2011
http://......

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Fri 1 Jun 2012 - 16:56
e-harruara shkruajti:pranoj pershendetjet e mija bestt flm shum nga ti une mir jom mir po ndihem ne ket web flm shum per ndihmen tende qe me ki ba te postoj ktu ti si kalove kto dit diq trea nga ju i nderuari bestt flm per pytjet tua flm per te gjitha nga ju bestt te uroj dit te bukur per ju edhe flm qe ki lexu poezit e mija shumflm prej te gjithve ktu qe i pelqejn shkrimet e mija tung tung gjith te mirat per ty bestt

Gjithsesi qe pranoj pershendetjet tua e harruara,, me vie mir qe je mir dhe ndegjoj mir gjithmon per ty , une mir ja kaloj ja ne pun shtepi pune shtepi ja kshu mir ja kaloj ,, punene e mir tamam me studime kam gjet punen .. te re asgje ,, jet e mir kaq..
vetem kaloja bukur
mund postosh dhe ne tema tjera je e lirr ,, kush te fyen kush te besdis me thuaj ok


Nuk m'do askush.................... M'do Allahu ♥️
Nuk m'sheh askush................ M'sheh Allahu ♥️
Nuk m'beson askush.............. M'beson Allahu ♥️
Nuk m'gjykon askush............. M'gjykon Allahu ♥️
Nuk kam afer askend.............. Kam afer Allahun ♥️
Nuk lutem te askush............... Lutem te Allahu ♥️
Nuk gjunjezohem te askush... Gjunjezohem te Allahu ♥️


Zoti na i dha te gjitha cift, dy duar, dy sy, dy vesh. Po zemren pse na dha vetem nje? Sepse te dyten ja dha dikujt tjeter dhe ne duhet ta kerkojm deri sa ta gjejm ...
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Fri 1 Jun 2012 - 21:32
besst flm shum nga ana juaj te uroj sukse ne pune shendet fat lumturij bestt e sa per tjerat tem sa te msohem me ket web pak bestt ahahhaah pak shaka se do merrem edhe me tema tjera e sa per ato qe me thua >>kush te fyen kush te besdis me thuaj ok>>>normal qe do te tregoj flm shum per kujdesin i nderuari bestt po te une mbretron heshtja ti me e ki vrejt ok te pershendes perzemersisht klb
Bestt
Bestt
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 4512
<b>Hobi</b> Hobi : ......
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/05/2011
http://......

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Fri 1 Jun 2012 - 21:34
edi ylle ske pse thua ma shumm

filllo donje poezi per mua hajdeeeeee na ben te lexojm


Nuk m'do askush.................... M'do Allahu ♥️
Nuk m'sheh askush................ M'sheh Allahu ♥️
Nuk m'beson askush.............. M'beson Allahu ♥️
Nuk m'gjykon askush............. M'gjykon Allahu ♥️
Nuk kam afer askend.............. Kam afer Allahun ♥️
Nuk lutem te askush............... Lutem te Allahu ♥️
Nuk gjunjezohem te askush... Gjunjezohem te Allahu ♥️


Zoti na i dha te gjitha cift, dy duar, dy sy, dy vesh. Po zemren pse na dha vetem nje? Sepse te dyten ja dha dikujt tjeter dhe ne duhet ta kerkojm deri sa ta gjejm ...
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Sat 2 Jun 2012 - 7:14
te deshta vetem ty
me shum se jeten time
si u nderrua koha
e mbes per ty vetem kujtime
isha thellur ne mendime
me kujtimet e tua
sikur vale me vjen nje ze
duke me thene se te dua
a te besoj ne fjale tash
a te besoje ne shoqeri
a te besoj ende ne fat
a te besoj ne dashuri???
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Sat 2 Jun 2012 - 7:26
nje sy me mbeti ne shikim
duke thene ti o shpirti im
duke then dashurija ime
sa te deshti kjo zemra ime

Sikur t’isha diell
]Dhe botën ta ndriçon
Aty tek ty do t’vija
Dhe shpirtin do ta ngrohja
Sikur të isha buzëqeshje
Tek ty do vija
Mbi fytyrën tënde
Aty do të rrija
Sikur të isha këngë
Për ty do të këndoja
Dhe tingujt më të bukur
Ty do ti dedikoja
Po të isha lule
Do të falja bukurin
Dhe në mëngjes kur të zgjoheshe
Do të jepja freskin
Po të isha era
Ashtu lehtë do të fryja
Dhe si një fllad pranvere
Në zemrën tënde do hyja
Sikur të isha yje
Dhe të udhëtoja nëpër net
Errësirën do ta zhdukja
Do t’lija vetëm natën e qet
Po të isha zot
Botën do t’ndryshoja
Dhe gjith parajsën
Ty do ta dhuroja
Po të isha shpirt
Do t’vija aty tek ty
Zemrat tona do ti bashkoja
Dhe atëherë do t’ishim dy


te pershendes bestt me kto vargje nje vikend te bukur per ty klb me vargjet e mijae-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Sat 2 Jun 2012 - 7:31
Me duaj per ate qe jam ne te vertete,
per momentet e mia te cmendurise per,
diskutimet e mia shume serioze,
me duaj per sinqeritetin tim,
Ndonjehere endrrat behen realitet, por me ty,
realiteti u be nje enderr.
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Sat 2 Jun 2012 - 7:40
Edhe pse te dua sot nga ti po shkoj,
Te gjitha qe ti mora ty po ti dhuroj
Mbaj si kujtim e per te mire me kujto
Mos harro se diku ne bote egziston nje vajze qe te do...
Filluam rastesisht ashtu edhefuund i dham
E une ne heshtje veq qendrova plaget qe i mora vet i sherova
Kjo stine me shiun e saj varrin do t'ma shemb e mua zemer do te me dhemb
E syri do te me lotoj qdo pike shiu do ta shoqeroj.Me lendove ndoshta dhe pa qellim por ky paska qen fati im Por plaget qe mora mua me mjaftuan
e qe kjo jet gjithmon te vuaj
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Sat 2 Jun 2012 - 7:43
Shko dhe shetite moqaleve te jetes Sepse jeta nuk eshte asgje Veq nje moqal pa dashuri qe shumica po zhgenjehen e po mallkojn ket dashurij ???!!!
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Sat 2 Jun 2012 - 8:10
Lerem te qaj ......
Hiqe shikimin tend te shkrete
Nga fytyra ime e vuajtur
Largoj gishtat tuaj te ftohte nga qafa ime dhe shko.....
Shko..... e mos u kthe me
Nese ishe i verber neper agimet e mia
Atehere behu edhe per muzgun tim
Leri thirrmat e ndergjegjes sate
Ne ndergjegjen time dhe .....
Shko -Shko pa fjale....
Duke bredhur rrugeve i vetmuar
Dhe kerko fatin e jetes
Lerem te pendohem per te gjitha
Te mirat dhe te keqijat
Ndoshta eshte fat
Leshoma doren mos mi fshi lotet
Thithe dhimbjen time.....Dhe shko pa u pershendetur........
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Sat 2 Jun 2012 - 8:24
pse kurr masken qe mbaje ne fytyre sta zbulova
pse thelle shpirtin e lendova??
pse kaq te lumtur ishim ne cdo momoendt ?
pse hyre dole ne dyert e jetes sime si spektator
dhe vujtjet qe mi le ne shpirt te duken si eveniment !!
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Wed 6 Jun 2012 - 17:57
Ti dhe unë kemi shpirtin e lulëzimit,
kemi shokë të vërtetë dhe miq shumë,
të radhitur në ecjen e shpejtë të njerëzimit
që vërshon nga të gjithë qiejt si lumë.


Këtej - humnerat e vdekjes Andej - parajsa e dashurisë E unë, kë të zgjedh? Dua vetëm te zgjedh dashurin
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Wed 6 Jun 2012 - 18:02
c’të të jap miku ime
Si kujtim nga e zeza botë!
Të jap zëmrën me kujtime
Merr dhe një gjerdan me lotë…

Me gaz e dhimbje e te vujtur në jetë
Je ëndrra më e bukur që kam parë
Liman i fundit je, ku zëmr’en e ke vrarë
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Wed 6 Jun 2012 - 18:03
Dashurisë I kam kënduar
do t`i këndoj pësëri.
Atij që kam dashur pa merituar,
Jo.
Atij kurrsesi…
Sot përsëri dielli derdhi ujvarën e artë
përsëri universi planeton në qiell,
përsëri bota ngelet e panjohur,
përsëri lindin, jetojnë, vdesin,
përsëri dashurohen…
përsëri…
Po nesër?!
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Wed 6 Jun 2012 - 18:06
Në portën e shpirtit tënd do të trokas,
pa zbardhur mirë dita
“Hapma derën!-do thërras,
jam unë, gjithësia, ajri, drita…”

I cuditur derën do t`ma hapësh
“Zgjuar, apo në ëndërr jam vallë?”
Por vetëm kaq…pastaj do buzëqeshësh
Kur të puth dhe të pushtoj me mall…

Në këtë botë të mbushur misteresh
Plot dhimbje, trishtim e lot.
S`na mbetet gjë tjetër I dashur,
vec të duhemi.
Të duhemi më fort…

Tek ti gjeta qetësinë e humbur,
unë të dhashë pakëz freski
Erdhi një cast , kur ne pohuam,
që ti je unë dhe unë jam ti…
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Wed 6 Jun 2012 - 18:13
Një ditë pa ty më duket humbje.
Me ty më merr tjetër kuptim.
E lumtur jam që ti gjen prehje,
vec në oazin e shpirtit tim…

Përse larguar rri prej meje,
Nuk e ndjen trishtimin tim?
Mos u zbeh vallë ndjenja jote,
Që harron ti dashurinë?
Sa e shkurtër është dashuria, sa i gjatë – harrimi!
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Fri 8 Jun 2012 - 8:51
Marto femer te bukur , bli nje ton aspirina po e njeta te dashurosh nje mashkull te bukur gjdo her te tradhton se e quan veten te bukur
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

prej Fri 8 Jun 2012 - 8:55
Mos iu gezo dashurise me veshtrimin e pare,se dikush tjeter mund ta kete veshtruar para teje.
Sponsored content

default Re: Poezi te shkruara nga e-harruara

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi