Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Sa e heshtur sonte kjo nate!...

prej Mon 3 Jan 2011 - 10:45
First topic message reminder :


Sa e heshtur sonte kjo nate! Vetem tik-taket e ores degjohen ne kete dhome te erret. C'do gje eshte sketerr,zi! C'do gje dhemb! Ashtu si dhe zemra ime... Per nje cast humbas nder kujtimet tona. Sa e bukur ishte jeta atehere?! Sa e bukur... Vazhdoj te enderroj per te ardhmen time me TY!...Kam frik te zgjohem nga kujtimet dhe keto endrra. Kam frik te perbadhem me realitetin e eger ku me ndjek hap pas hapi kudo qe shkoj! Trishtohem kur mendoj se dita do te agoj serish dhe do te me gjaj pa TY. Sa shume qe trishtohem! Trishtohem kur mendoj se ne rruget e jetes do jem udhetari i nje dhimbjeje pa fund. Trishtohem... Trishtohem kur mendoj qe s'do te jesh me pjes e perqafimeve te mia... Ku nje tjetres do i dhurosh gjithcka qe me pate PREMTUAR mua... O Zot sa dhemb i gjith ky trishtim...sa shume qe dhemb! Pse c'do gjeje te bukur duhet ti vinte fundi kur ne te DY duheshim aq shume?! Jan tik-taket e ores atio qe me shper qendruanngaketokujtime...enderrime... Me duhet te zgjohem,te ngrihem serish... Ndoshta se pa ty asgje nuk eshte e mundur! Do ilutem...Zotit do ti lutem te me ndihmoj. Por ne lutjet e mia te BETOHEM qe do jet dhe emry YTE! Do i lutem...te Betohem...

Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Sonte...

prej Fri 16 Aug 2013 - 19:10
Une sot jam e bindur se nuk humbet askush,perderisa nuk zoterohet askush. Kjo eshte pervoja e vertete e lirise: ta kesh gjene me te shtrenjte ne bote,por te mos e zoterosh kurre...


Sonte... - Faqe 5 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Sonte...

prej Wed 21 Aug 2013 - 22:30
Sonte doja te shkruaja per ty qe te mungon zeri i dikujt ne telefon !
Per ty qe te ka marre malli te perqafosh dike,qofte edhe per pak sekonda !
Per ty qe sonte ndihesh i thyer perbrenda,por vazhdon te buzeqeshesh !
Per ty qe akoma guxon te enderrosh,te luftosh per idealet e tua ne keto kohe maskaSh,e njerEzish te shtirur !
Per Tyyy qe je HeRooo i heshtur i TrishTiimitt,Vuajttjessss!


Sonte... - Faqe 5 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Sonte...

prej Sat 31 Aug 2013 - 16:12
Sot kam imunitet ndaj cdo gjeje qe mund te me merzise kyyyy  Very Happy 


Sonte... - Faqe 5 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
neon
neon
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
 <b>Mosha</b> Mosha : 106
<b>Postime</b> Postime : 417
<b>Hobi</b> Hobi : Te ze peshk me fill spanje
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/08/2013

default Re: Sonte...

prej Sat 31 Aug 2013 - 16:20
AnGeLiC shkruajti:Sot kam imunitet ndaj cdo gjeje qe mund te me merzise kyyyy  Very Happy 
Cka bere vaki teta?? cyc 
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Sonte...

prej Fri 20 Sep 2013 - 21:49
Sot me kishte kapur nje deshire idiote per te ardhur aty te ti. Sot me kishte kapur nje nga ato krizat e mija te euforise. Sot me shkrepi ideja per te harruar cdo arsye pse nuk mund te jemi bashke dhe te te therras. Sot doja ti ulerija botes emrin tend. Sot nuk ekzistonte asnje shperqendrim tjeter i parendesishem. Por nuk bera asgje. Une rralle e leshoj veten. Ti e di... Ti me njeh.


Sonte... - Faqe 5 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Sonte...

prej Fri 20 Sep 2013 - 21:50
sonde hajde mos u bej pishman
do kalojme mire grrrr 
neon
neon
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
 <b>Mosha</b> Mosha : 106
<b>Postime</b> Postime : 417
<b>Hobi</b> Hobi : Te ze peshk me fill spanje
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/08/2013

default Re: Sonte...

prej Sat 21 Sep 2013 - 0:55
AnGeLiC shkruajti:Sot me kishte kapur nje deshire idiote per te ardhur aty te ti. Sot me kishte kapur nje nga ato krizat e mija te euforise. Sot me shkrepi ideja per te harruar cdo arsye pse nuk mund te jemi bashke dhe te te therras. Sot doja ti ulerija botes emrin tend. Sot nuk ekzistonte asnje shperqendrim tjeter i parendesishem. Por nuk bera asgje. Une rralle e leshoj veten. Ti e di... Ti me njeh.
Merr fryme thelle...leshoje avash avash..perserite kete ushtrim nja 100 here edhe bej nje dush me uje te ftohte.
Do ndihesh me mire grrrr 
Marin
Marin
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 80
<b>Postime</b> Postime : 23043
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku neper bote
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2010

default Re: Sonte...

prej Sat 21 Sep 2013 - 13:12
sonte na lejohet cik jete nate


MENYRA ME E MIRE PER TE MOS U ZHGENJYER ESHTE TE MOS PRESESH ASGJE NGA ASKUSH
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Sonte...

prej Mon 18 Nov 2013 - 23:47
Sot bera muhabet me nje djal , mund ta quaj vetem kaq sepse nk eshte se e kam shok , thjesht mik ne facebook.
Eshte 22 vjec dhe eshte i martuar , e pyeta cne dhe tha , po jam i martuar por jo zyrtarisht , njoh nje vajze prej 3 javesh , u dashuruam dhe u martuam.
Pra ideja eshte se ata jan martuar vete pa patur nevojen e shikuesve apo bekimit te priftit apo per pelqimet e prinderve te njeri tjetrit , apo per nje leter ku ti hedh firmen dhe deklarohesh i martuar zyrtarisht.
Mendoj se eshte gjeja me e bukur ne bote!
Do doja shume qe te ndihesha kaq e dashuruar nga pala tjeter , te me dashuronte kaq shume , sa te vinte tek un dhe te thoshte : Do te martohesh me mua ?
Ahh , vertet e enderroj dicka te tille , normalisht qe nuk do martoheshim prej verteti sic permenda me siper me firma , me dasma etj , por nje martesen tone personale qe do kurorezonte dashurine tone , qe do na lidhte pergjithmone shpirterisht , nje martese e cila simbolizon sesa duhemi ne te dy , sesa nuk jetojme pa njeri tjetrin , qe jemi dashuria e njeri tjetrit..
Dhe kjo pyetje do me tregonte te gjitha keto , do fliste shume per dashurine e tij ndaj meje , se cfare vlere kam un per ate dhe qe nuk i intereson mendimi i te tjereve mbi ne , askush mbi ne..
Sa bukur eshte te martohesh keshtu

PS: Tironc,Neo zgerdhyeshem ju pafsha gjithmone! Very Happy 


Sonte... - Faqe 5 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Alex
Alex
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 44
<b>Postime</b> Postime : 167
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/11/2013
http://www.zeriyt.net/

default Re: Sonte...

prej Tue 19 Nov 2013 - 2:35
sonte ska gjume
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Sonte...

prej Sun 5 Jan 2014 - 23:02
Sot eshte e rralle te ndeshesh me njerez qe besojne se posedojne te verteten..., ne fakt ndeshemi me njerez qe jane te sigurte se kane te drejte ..


Sonte... - Faqe 5 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Alex
Alex
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 44
<b>Postime</b> Postime : 167
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/11/2013
http://www.zeriyt.net/

default Re: Sonte...

prej Mon 6 Jan 2014 - 1:13
varet nga kendveshtrimi
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Sonte...

prej Mon 6 Jan 2014 - 19:49
Ndihem e merzitur.
Geri
Geri
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
<b>Postime</b> Postime : 927
<b>Hobi</b> Hobi : Te Gjuj peshk :P
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tiron
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/11/2010

default Re: Sonte...

prej Wed 12 Mar 2014 - 23:06
Duke degjuar muzike keq faree .


Sonte... - Faqe 5 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Albo
Albo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4141
<b>Hobi</b> Hobi : bisede
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : alb
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/11/2010

default Re: Sonte...

prej Thu 3 Apr 2014 - 0:11
,,,,,,,,lexoj 
B M,,,,!

ME ZORRËT E TUA ATA BËNË LIDHËSE KËPUCËSH...
1./
-Merre lexoje, lexoje këtë letër malaka! E shkruajta gjithë natën. Pa gjumë mbeta duke vrarë mendjen sesi tu vras edhe ju të gjithëve. T'ju zhduk se më zhdukët çdo qelizë njerëzore, çdo ind në trup ma tkurrët e ma tretët. Më mbyllët këtu në këtë qeli të qelbur qysh në '97-n e m'i flakët çelsat në det. Kujtoni se unë jam i vetmi grabitës, i vetmi kriminel shqiptar në këtë tokë?
-Sa prej jush vidhni e vrisni çdo ditë në tokën tuaj, në tokën e Zeusit. Ju dëshpëroheni pse një shqiptar grabit atdheun e grekërve dhe mbyllni sytë e zinj pse grekër të poshtër si ju nxini një tokë kaq të bekuar e nuk nxiheni e as zverdheni prej mëkateve? Ju e degjeneruat vendin tuaj por ka faj ajo Gjermania që ju dha bukë e para se do kishit ngordhur si qenër. Andej nga ne do vinit si në '45-ën e do shkërdheheshit në bythë për një kothere misri. Ndaj do t'u vras të gjithëve siç vrau Zerva çamët e Parathinisë!-bërtita i zgajdur nga monologu dhe me grushtin mbeshtjellë letrën time godita derën e hekurt të qelisë.
Gardiani i turnit që rinte më vëzhgonte përmes dritares së vogël të derës, zgjati fytyrën e skuqur dhe më bëri me shenjë t'i afrohesha.
-Çfarë do o pusht i fëlliqur?-e pyeta me hakmarrjen që më kishte tjetërsuar 17 vjet rresht
-Ta çaj gojën, shqiptar i qelbur! Ta çaj gojën barktharë!-pëshpëriti vjedhurazi gardiani tek sytë e të cilit mbeti e u stampos urrejtja ime finale.
Nënqesha plot ironi, thirra në qiellëzë sekrecionet e mushkërive dhe stomakut, i rrumbullakosa si një top lecke brenda gojës të gjitha bashkë dhe mes dritares katrore ku kishim puthitur fytyrat ia përplasa i ekzaltuar mbi surratin e zi pa ngjyrë.
Pëlltaq!-kërcitën gëlbazat e mia e iu varën nga vetullat e trasha drejt hundës deri poshtë në mjekër.
-Hahahahahahaha, qeshja i ngopur nga poshtërimi ndërsa i ziu gardian i dhjerë nga akti, pastronte me shpejtësi fytyrën.
-Nuk ngopem, nuk ngopem me ju o plehëra. Po dola një ditë jashtë këtij burgu, Promete do të bëhem dhe me zjarrin që do u vjedh pyjeve tuaja nuk do u ndriçoj por do u djeg të gjallë. Dua t'ju shfarros!!!
Ndërsa i vija vërdallë qelisë i gëzuar, ndjeva që dera e hekurt kërciti e u hap. Gardiani me fytyrën tashmë të pastruar u turr drejt meje si korbi kufomës dhe gjuante mbi kokën time me tufën e çelsave të rëndë lidhur pas dore. Për momentin e humba por plani i përgatitur një natë më parë më feksi në kokë si rrufetë e gushtit. Goditja e rradhës që më dha gardiani më shtriu mbi krevatin e vetëm të qelisë e më ndihmoi njëkohësisht. I shtrirë shakull mbi dyshekun kokallë prej mykjes, zgjata dorën poshtë tij dhe rëmbeva me dorë thikën e mprehur enkas për këtë ditë. Vërtik kërceva nga krevati e me këmbët hapur i qëndroja si Gjigandi i Rodosit gardianit të tkurrur.
-Mossssss, mos gjuaj-klithi i trembur greku i vrenjtur e s'mundtte të lëvizte nga mpirja e frikës. 
-Mossss, klithi së dyti dhe tufa me çelsa i ra në tokë. 
Zhurma e tyre më shpërtheu brenda trurit dhe tek mendoja se ata çelsa më kishin kyçur nga ajri, nga familja, nga shokët, nga qejfet, nga e ardhmja u ndeza dyfish e u lëshova mbi prenë time pa më të voglin pishmanllëk. Gardiani nuk lëvizte por zgurdullonte sytë. Unë si shigjetar iu vërsula atij plot mllef, inat, urrejtje... Nuk ishte më gardiani që më ironizonte gjatë turnit, gardiani që më shante racën. Ai u tjetërsua para syve të mi në grekun që s'më dha rrogën, në grekun që s'ma dha vajzën për nuse, në grekun që më shante origjinën, në grekun që më zinte në gojë bukën, në grekun që më etiketonte si turk musliman, në grekun që më tjetërsonte Skënderbeun, në grekun që natën e palloja dhe ditën më spiunonte në polici, në grekun që më shkelte pasaportën...
Thikën e parë ia ngula në zemër dhe pa iu shterur currilat e gjakut të parë, goditjet e tjera ia dhashë lart e poshtë, majtas e djathtas në formën e kryqit tek i cili bëjnë sikur besojnë plot hipokrizi materialiste.
Gjaku iu plas i pari mbi dysheme e mbi pellgun e kuq që zmadhohej u palos edhe gardiani. Dola jashtë qelisë në korridorin e heshtur të sektorit dhe me duart hapur anash ecja dhe bërtisja:
-E vrava! E vrava me duart e mia, e vrava me thikën që shokët e tij ma futën fshehurazi në qeli. E vrava! Një grek më pak, një kënaqësi më shumë për mua fukarian shqiptar të mykur e të tharë nga izolimi i vetmuar. E vravaaaaaaaaaaa...

2./
-Dua pak ujë!-kërkova sa hapa sytë. Një tavan tjetër vizatohej sipër fytyrës time.
-Ku jam? Di greqisht ti? Ka ardh plaka ime në takim?-pyesja pa rreshtur fytyrën që vinte vërdallë meje. Mesoburri nuk reagonte por herë-herë më ngultte sytë e shikonte plot fodullëk e ankth në pritje të diçkaje.
-Ku jam, më jep pak ujë?-pyesja por heshtja përplaste zërin tim nëpër katër muret e bardhë.
-Grek je, ku jam unë?-pyeta sërish dhe bëra të çohem.
-Ooooo, ooooo-klithmat që dolën nga shpirti kërcitën kafazin e kraharorit dhe ndjeva që mushkëritë m'u ngushtuan si hinkë.
-Ooo...-klithma e tretë u përgjysmua. Nëpër kapërcyellin e fytit ndjeva të kullonte një pelte e rëndë, e nxehtë e teksa i afrohej gojës një pjesë tjetër prej saj nxitoi drejt mukozave të hundës. U mpiks aty dhe nuk linte që ajri i plogësht i marsit të depërtonte. Të njëjtën gjë bëri dhe masa e kuqe në gojë. Sytë donin të zëvendësonin gojën për të folur e po më çapleheshin duke kërkuar ndihmë. Fytyra e atij burri ashtu si tavani që më rrinin mbi kokë folën njëkohësisht:
-Paske shpirt maceje o shqiptar i ndyrë kokëgdhë!
Qepallat e syve mu rënduan por nuk mundesha dot ti komandoja. Qafa mu var nga krahu i kundërt i grekut të fundit që po shikoja. E ndjeja që po vdisja. Po vdisja i nxirë nga dhimbja, i nxirë dhe nga turpi. I nxirë nga turpi se po vdisja në syrin e një greku...

3./
Në përfundim të eleminatoreve të Kampionatit Ballkanik të allisheverisheve nacionaliste, ndeshja e rradhës Greqi-Shqipëri përfundoi me rezultatin e barabartë 1-1 (një me një). Faleminderit për vëmendjen tifozëve të të dy kampeve kundërshtare. Mirutakofshim në duelet e rradhës. Kali nihta zonja dhe zotërinj!
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Sonte...

prej Fri 4 Apr 2014 - 23:14
Ndihem shum e merzitur...
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Sonte...

prej Fri 4 Apr 2014 - 23:22
kam gjumAlbo
Albo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4141
<b>Hobi</b> Hobi : bisede
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : alb
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/11/2010

default Re: Sonte...

prej Fri 4 Apr 2014 - 23:24


Qeras shampanje,por e pijne,,,,,,,, Sonte... - Faqe 5 1540093706  kkk
Ariol11
Ariol11
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 40
<b>Postime</b> Postime : 2251
<b>Hobi</b> Hobi : Sporti
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Lushnje
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/10/2012

default Re: Sonte...

prej Sat 5 Apr 2014 - 0:11
Sikur nuk po me vjen gjumi


. . Kur nje Dashuri mbaron Nje nga te Dy vuan' , Nqs nuk vuan asnje , Nuk ka filluar kurre , Nese vuajn te dy nuk ka Mbaruar...
Sonte... - Faqe 5 357poci
Sponsored content

default Re: Sonte...

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi