Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
anna sweety
anna sweety
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 33
<b>Postime</b> Postime : 829
<b>Hobi</b> Hobi : sporti
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : atje ku me pershtatet
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/06/2012
http://ndjenja.tk

default Poezi te nje nxeneseje nga shkolla e mesme "Hasan Tahsini"Sarande.

prej Tue 12 Jun 2012 - 14:23
DITURIA SKA KUFIJ
Zeri i jetes ju ka folur
Zeri i jetes ju ka zgjuar
Mencurine tuaj ka perdorur
Ne per te na mesuar.

Jeni mbrekullia e jetes
Sepse jepni dituri
per ne jeni nena e te vertetes
Sepse menconi cdo njeri

Jeni vullkani ne Antarktide
Jeni uji ne shkretetire
Duke na mesuar cdo dite
Jeni tretur ,jeni shkrire

Abetaren na mesuat
Ne jete na dhate nje ndricim
Per ne shume kujdes treguat
Na dhuruat edukim

Te gjithe i ngjitemi nje mali
perdorim ligje si xhaxhi Paskali
dijet i kemi ne gryke te thesit
perdorim teorema si ajo e Talesit

Dijet e Mendelejevit
Per ne po i harxhoni
Nga viti ne vit
Me shume po punoni

Ne erresiren pa mbarim
Ju vet drite jeni
Se bashku me kete urim
Ju them ''faleminderit''

Si harte gjeografike
per ne do te jetoni
si date historike
7-marsin e meritoni

Si nxenese ne mature
prej ketej kur te largohem
nuk ju harroj kurre
per kete ju betohem


♣️ ne gocat e sarandese kemi nje zakon i japim ♥️djalit qe e meriton nuk jemi te pabesa, aspak te merzitshme por ne dashuri jemi te rrezikshme :love:
anna sweety
anna sweety
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 33
<b>Postime</b> Postime : 829
<b>Hobi</b> Hobi : sporti
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : atje ku me pershtatet
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/06/2012
http://ndjenja.tk

default Re: Poezi te nje nxeneseje nga shkolla e mesme "Hasan Tahsini"Sarande.

prej Tue 12 Jun 2012 - 14:23
CDO HAP I HEDHUR TE THOTE NDAL
Jeton krenarine se degjon nje zemer
Dhe shpall ditezine per vetem nje emer
Bllokon lirine e tkurr ti nje femer
S'te thote ty ndal cdo hap i hedhur

Kerkova tek ty te lumturin cast
Mendoj per te dy,nje mendim "fast"
Kalon momenti prap per ty vuaj
Sic une te dua ,ashtu ti me duaj

Por zemra po cahet nga vuajtje pa fund
Erresira e zeze driten e mund
Mundohet shkendija te shndrije,por jo!
Reja e nxire perhapet kudo...

Si sot dite e bukur nje vit me par'
Sot nje thike e ngulur,ne zemer te vrar
O sa shume gjera ndodhin cudi
Jete e verber ne sy te zi...

Kjo nate e erret per mua eshte nje varr
Helmosje e gjalle,neper vena te ther
Cdo hap i ndalur te hap nje dere
Me eshte bere cdo cast nje ferr...

Me ndergjegje te paster po them
E dua gjthmon vellain tim
''Une si qiriri do shkrij per ty
do jap drite e jete ne kete dashuri...


♣️ ne gocat e sarandese kemi nje zakon i japim ♥️djalit qe e meriton nuk jemi te pabesa, aspak te merzitshme por ne dashuri jemi te rrezikshme :love:
anna sweety
anna sweety
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 33
<b>Postime</b> Postime : 829
<b>Hobi</b> Hobi : sporti
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : atje ku me pershtatet
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/06/2012
http://ndjenja.tk

default Re: Poezi te nje nxeneseje nga shkolla e mesme "Hasan Tahsini"Sarande.

prej Tue 12 Jun 2012 - 14:23
ANTONIMI'
O urrejte e dashuruar
o dashuri me sherrin e bashkuar
o cfardo gje nga hici e krijuar
o lehtesi e rende
pende plumbi
kaos i deformuar,shume i hijshem
kotesi madheshtore
tym i ndritshem, shendet i semure
zjarr i ftohte e gjum i zgjur
nje marrezi e mencur qe gjykon
nje helm qe mbyt ,nje mjalt qe sheron..


♣️ ne gocat e sarandese kemi nje zakon i japim ♥️djalit qe e meriton nuk jemi te pabesa, aspak te merzitshme por ne dashuri jemi te rrezikshme :love:
anna sweety
anna sweety
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 33
<b>Postime</b> Postime : 829
<b>Hobi</b> Hobi : sporti
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : atje ku me pershtatet
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/06/2012
http://ndjenja.tk

default Re: Poezi te nje nxeneseje nga shkolla e mesme "Hasan Tahsini"Sarande.

prej Tue 12 Jun 2012 - 14:25
Nena ime
shume te dua,
ti gjithçka ne ketë jetë
je per mua.


Deshira jote me e madhe
eshte te shkoj ne rruge te drejt,
dhe per hater tendin
do ta bejë kete gje.


Kudo qe te jesh gjithmone
me mua do te jetosh,
Nena ime e dashur
kurre sdo te harroj.


♣️ ne gocat e sarandese kemi nje zakon i japim ♥️djalit qe e meriton nuk jemi te pabesa, aspak te merzitshme por ne dashuri jemi te rrezikshme :love:
anna sweety
anna sweety
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 33
<b>Postime</b> Postime : 829
<b>Hobi</b> Hobi : sporti
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : atje ku me pershtatet
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/06/2012
http://ndjenja.tk

default Re: Poezi te nje nxeneseje nga shkolla e mesme "Hasan Tahsini"Sarande.

prej Tue 12 Jun 2012 - 14:25
emigrantet kur emigrojne
Shqiperine nuk e harrojne
kudo qe shkuan e vane
Shqiperine ne mendje e kane.

Shqiperi o atdheu im
per ty ndiej shume dashuri
ne zemer kam mallengjim
per ty i dashur atdheu im.

Çdo dite larg teje
me sjell shume mall
dhe brenda meje dashuri te fal
shqiptaret kudo qe jane
te duan dhe te mbajne.
Shqiperi o vend i bukur
ke bijte e tu te lumtur.


♣️ ne gocat e sarandese kemi nje zakon i japim ♥️djalit qe e meriton nuk jemi te pabesa, aspak te merzitshme por ne dashuri jemi te rrezikshme :love:
Sponsored content

default Re: Poezi te nje nxeneseje nga shkolla e mesme "Hasan Tahsini"Sarande.

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi