Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Efekti 20-40, nënat vishen si vajzat e tyre

prej Tue 12 Jun 2012 - 16:10
Më parë vajzat adoleshente kontrollonin në garderobën e nënës për diçka për të veshur. Por këto kohë duket sikur po ndodh e kundërta. Një brez nënash janë duke i trajtuar vajzat e tyre si një model për tu marrë shembull, sipas një studimi.

"Nënat 20-40" - një shprehje e shpikur nga vajzat adoleshente për të përshkruar nënat që janë në moshën 40 vjeçare (dhe më lart) dhe që vishen si të ishin 20 vjeçare- janë kaq të dëshpëruara për të qëndruar të reja sa që ndjekin drejtimin e vajzave të tyre në gjithçka, që nga makiazhi e deri tek modeli i flokëve.

Por ky është një proces i njëanshëm, me modelet dhe shijet që i lënë më të rinjtë "në të ftohtë".

Rezultatet mund të ndihmojnë të kuptojnë pse shumë nëna të famshme marrin këshilla nga pasardhëset e tyre.

Studimi në më shumë se 300 nëna dhe vajza zbuloi se vajzat adoleshente kanë një ndikim të madh në makiazhin, rrobat dhe modelin e flokëve të nënave të tyre. /albeu.com/


 Efekti 20-40, nënat vishen si vajzat e tyre Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi