Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

Olldashi: Tarifat për mirëmbajtjen rrugës së Kombit, 5 euro Empty Olldashi: Tarifat për mirëmbajtjen rrugës së Kombit, 5 euro

Tue 12 Jun 2012 - 20:32
Të gjithë përdoruesit e rrugës Durrës-Kukës do të paguajnë rreth 5 euro. Kjo është tarifa që synohet të arrihet nga kompania që do të shpallet fituese në fazën e dytë të tenderit, për marrjen me koncension të mirëmbajtjes së rrugës së Kombit.

‘Kriter themelor vlerësimi në fazën e dytë të jetë tarifa. Pra, sa më e ulët, do të jetë tarifa e ofruar për përdorimin e rrugës, aq më i avatanzhuar do të jetë një nga ofertuesit për të fituar. Do të shikojmë se cilat do të jenë ofertat por, besoj se do të jenë në kufirin e 5 euro’,- deklaroi ministri Olldashi.

'Më 27 nëntor, do të bëjmë përurimin e 60 km të rrugës së Kombit, që do të jetë edhe një lidhje shtesë e fuqishme nga Tirana në Prishtinë’, deklaroi ministri kosovar i Transportit, Fehmi Mujota.

Këto deklarata ministrat e Transporteve, Olldashi dhe Mujota, i bënë pas nënshkrimit të marrëveshjes për njohjen reciproke të patentave, mes dy vendeve. Ndërkaq, në fjalën e tij ministri kosovar i Transporteve i rezervoi një urim edhe presidentit të zgjedhur Bujar Nishani. (BalkanWeb)
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

Olldashi: Tarifat për mirëmbajtjen rrugës së Kombit, 5 euro Empty Re: Olldashi: Tarifat për mirëmbajtjen rrugës së Kombit, 5 euro

Tue 12 Jun 2012 - 20:38
sa eshte dita e punes atje qe kushton rruga 5 euro...

a poshtersi qe ke emrin Sali Berisha Olldashi: Tarifat për mirëmbajtjen rrugës së Kombit, 5 euro 496935 Olldashi: Tarifat për mirëmbajtjen rrugës së Kombit, 5 euro 496935
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi