Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Një asteroid, do kalojë mbi kokat tona

prej Fri 15 Jun 2012 - 2:08
Një asteroid, do kalojë mbi kokat tona 2177-300x117Vetëm 5 milionë kilometra larg nga Toka (rreth 13-14 herë distanca që ekziston mes Tokës dhe Hënës). Në këtë largësi do të kalojë një asteroid, i cili për nga madhësia që ka, me kaq distancë, do na japë përshtypjen sikur do ta kemi mbi kokat tona.

Lajmi i këtij eventi është dhënë për këtë mesnatë, por është e dyshimtë nëse ky asteroid do të jetë i dukshëm për të gjithë.

Ndërkaq, një teleskop i vendosur në Ishujt Kanarie, do ta shfaqë atë më afër nga të gjitha vendet e tjera të botës.

Astrologët bëjnë me dije se ai nuk ka për të qenë aspak i rrezikshëm.

e.t/noa


Një asteroid, do kalojë mbi kokat tona Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi