Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

default Pse ateistët janë më të moralshëm se besimtarët

prej Sun 17 Jun 2012 - 21:23
Sipas disa hulumtimeve ne SHBA ,shkalla e divorcit midis ateisteve eshte shume me e vogel se sa te pjesetaret e besimeve fetare !? Numeri i ateisteve ne burgjet amerikane eshte jashtezakonisht i vogel ne krahesim me numrin e deklaruar ne popullesine ateiste amerikane.Edhe shkalla e dhunes ne familje apo ne shoqeri eshte shume me e vogel te personat qe kane qendrime Ateiste apo Agnostike.
Burimi -religioustolerance.org

Nga hulumtime te tjera shihet qe popullata e arsimuar gjithnje e me shume ik nga qendrime te pakten agnostike.Eshte fakt qe ne mesin e njerzve shume te arsimuar potencimi i religjionit tend si perparesi e ytja shkakton perbuzje dhe nenqeshje .
Eshte e qarte qe Ateizmi eshte koncept me kualitativ se religjioni.

Pse eshte keshtu ?Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Pse ateistët janë më të moralshëm se besimtarët

prej Sun 17 Jun 2012 - 21:49
Shqiptare qysh ja paske nis po dojshe e gjithve mena bo Ateist
Po normal se jan me pak ngase ashtu kshtu ska ateist


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Fata
Fata
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 2151
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne boten time.
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 25/02/2012

default Re: Pse ateistët janë më të moralshëm se besimtarët

prej Sun 17 Jun 2012 - 22:16
Message reputation : 100% (1 vote)
Ateistet besojn ne vlera njerzore,gjykojn vetveten e jo per shkak te frikes nga denimi ne boten tjeter.Besimtaret e shohin zotin si diçka ,nese i luten do t'ja fale gabimet,si diçka qe duhet ti friksohem se perndryshe...Ndersa ateistet nuk kane mbeshtetje tek perendia.
Sponsored content

default Re: Pse ateistët janë më të moralshëm se besimtarët

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi