Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

default Çfarë e dallon paganizmin nga një fe?

prej Sun 17 Jun 2012 - 22:03
Pershendetje...

Desha te di ku dallon paganizmi nga nje fe ?Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Çfarë e dallon paganizmin nga një fe?

prej Sun 17 Jun 2012 - 22:05
Shqiptare shkruajti:Pershendetje...

Desha te di ku dallon paganizmi nga nje fe ?
Mos ka qen me mir,te gjitha kto pyetje me i bo meni tem


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Çfarë e dallon paganizmin nga një fe?

prej Mon 18 Jun 2012 - 1:15
Paganizmi ka lindur natyrshem, spontanisht, bile ne paganizem ka nje doze te forte llogjike...shkurt, perpjekje e cilter e njeriut te shpjegoje boten.

Fete! Keto jane plagjiature e paganizmit, jane krijuar per te indoktrinuar dhe kontrolluar turmat e gjera injorante, kete rol e luajne me sukses dhe sot.  Çfarë e dallon paganizmin nga një fe? 389163


 Çfarë e dallon paganizmin nga një fe? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 41
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

default Re: Çfarë e dallon paganizmin nga një fe?

prej Mon 18 Jun 2012 - 11:53
Shqiptare shkruajti:Pershendetje...

Desha te di ku dallon paganizmi nga nje fe ?

dallimi kryesor prej paganizmit dhe fese eshte ne besim . feja therret ne besohet nje Krijues i gjithesise qe eshte i vetmi qe e krijoj ate dhe qe meriton te adhurohet pra vetem nje All-llah. e jo te besohen guret e drunjet sepse ata as qe i bajne dobi dikuj a vetes se vet , apo me besu gjera qe ata i kan shpike .


5:3.Sot përsosa për ju fenë tuaj, plotësova ndaj jush dhuntinë Time, zgjodha për ju islamin fe.

3:102. O ju që besuat, kini frikë All-llahun me sinqeritet të vërtetë dhe mos vdisni, pos vetëm duke qenë muslimanë (besimtarë)!

18 : 27. Lexo çka të është shpallur ty nga libri i Zotit tënd! Nuk ka kush që mund t'i ndryshojë fjalët e Tij dhe pos Tij, nuk mund të gjesh strehim.
18:29. E ti thuaj: “E vërteta është nga Zoti juaj, e kush të dojë, le të besojë, e kush të dojë, le të mohojë. Ne kemi përgatitur për jobesimtarët zjarr që muret e tij (të flakës) i rrethojnë ata, e nëse kërkojnë shpëtim, ndihmohen me një ujë si katran që përzhit fytyrat. E shëmtuar është ajo pije, e vend i keq është ai”.
Sponsored content

default Re: Çfarë e dallon paganizmin nga një fe?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi