Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

default C'fare eshte njeriu?

prej Thu 21 Jun 2012 - 9:52
Nje autor i shquar ka shkruar mjaft perreth natyres njerezore. Ne njerin prej vellimeve te shumta te tij, ai eshte munduar ti jap pergjigje pikerisht kesaj pyetje, lidhur me njeriun "ujk" apo "dele".

Shume mendimtare kembengulin ne idene se njerezit jane dele, te tjeret thone se njerezit jane ujq. Te dy grupimet mund te sjellin argumente te forta ne mbeshtetje te opinioneve te tyre.

Kush beson se njerezit jane dele dhe pse ?!
Kush beson se njerezit jane ujq dhe pse?!

Ceshtja nese njeriu eshte ujk apo dele, eshte vetem nje formulim i vecante i nje pyetjeje, e cila ne nje aspekt me te gjere e me te pergjithshem, ka perbere dhe perben nje nga problemet baze te mendimit teologjik dhe filozofik perendimor: Njeriu eshte thelbesisht i keq dhe i shthurur apo eshte thelbesisht i mire dhe i persosur?!

Mundohuni te shpjegoni pergjigjen tuaj.Kristiina
Kristiina
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 5449
<b>Hobi</b> Hobi : Noti...
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : GRECCE
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/01/2010

default Re: C'fare eshte njeriu?

prej Thu 21 Jun 2012 - 10:31
Njeriu eshte shtaze ...me nje dallim se qendron vertikalisht ne kembet e mbrapme...

Edhe sigurisht....qe..


Njeriu eshte qenia me e perkryer ne bote. C'fare eshte njeriu? 1286751612
Marin
Marin
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 79
<b>Postime</b> Postime : 23043
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku neper bote
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2010

default Re: C'fare eshte njeriu?

prej Thu 21 Jun 2012 - 10:32
nje kafshe me dy kembe


MENYRA ME E MIRE PER TE MOS U ZHGENJYER ESHTE TE MOS PRESESH ASGJE NGA ASKUSH
Arvi
Arvi
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Postime</b> Postime : 2626
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 30/01/2012

default Re: C'fare eshte njeriu?

prej Thu 21 Jun 2012 - 12:03
qenie qe ndien por vepron kundrra deshirave te tije...
duke ndjek me shume arsyen se zemren....


C'fare eshte njeriu? Happy-New-Year-2013-Wishes-Languages
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: C'fare eshte njeriu?

prej Thu 21 Jun 2012 - 23:52
Njeriu eshte qenie njerezore me ndjenja dhe mendime secili ne menyre unike ne vetvete.Njeriu eshte dele kur gjithe "kopeja"qe e rrethon jane qingja.Njeriu eshte ujk kur te gjitha egersirat qe rrethojne jane kafshe mishngrenese.Te pakten keshtu e marr une ne ate aspektin tim.Sipas vendit e situates i tille eshte e njeriu


C'fare eshte njeriu? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21337
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: C'fare eshte njeriu?

prej Fri 17 Aug 2012 - 13:41
Per gjithcka mbi toke shpjegimin e jep gjuha jone e shenjte Shqipe...

Fjala "njeri" perbehet prej vetise "njohuri", pra "njeriu" eshte "njehriu" - "njohuria" qe formohet prej tij...

Ju lutem vellezer, perkushtohuni mbi gjuhen tone te shenje Shqipe, ajo na bashkon dhe nuk na ndan...


C'fare eshte njeriu? 6ds9w0
Sponsored content

default Re: C'fare eshte njeriu?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi