Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Kthehet për në Diell sfera gjigande (video)

prej Sun 24 Jun 2012 - 21:16
Kthehet për në Diell sfera gjigande (video) 16391d1340558374-kthehet-per-ne-diell-sfera-gjigande-video-sfera-gjigande-300x225Në 11 mars të këtij viti, shkencëtarët njoftuan për një sferë gjigande misterioze e cila u shkëput nga sipërfaqja e diellit, lajmi u publikua dhe nga alb-observer.com, e më pas kjo sferë u zhduk!

Jo shumë kohë më vonë, po në sipërfaqen e dielli u shfaqë një trekëndësh i madh, i cili befasoi gjithkënd…
Por, tashmë kemi të bëjmë me një tjetër sferë gjigande e cila po rikthehet në sipërfaqen e diellit.
Astronomët nuk kanë mundur ende të japin një shpjegim të hollësishëm për këtë fenomen, pra nëse kemi të bëjmë me të njëjtën sferë e cila braktisi diellin para pak kohësh dhe tashmë ajo po rikthehet në diell, apo kemi të bëjmë me një tjetër sferë misterioze enigmatike!./alb-observer.com/

Imazhet janë bërë publike nga observatori i NASA-s.

Ndiqni videon me pamjet e sferës gjigande:


Kthehet për në Diell sfera gjigande (video) Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi