Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

default Mëlçi me qepë

prej Sat 30 Jun 2012 - 19:12
Mëlçi me qepë 2012-06-04-21.32.54-300x225Përbërësit. 2 qepë të mëdha, 500 gr mëlçi në rripa, 2 lugë gjalpë, 5 lugë vaj, 2 lugë uthull, gjethe dafine, kripë, piper e majdanoz.Përgatitja: Kavërdisim qepën e prerë në feta të holla si vetull në zjarr të ëmbël.

Pasi të gatuhet, rreth 10 minuta, rrisim temperaturën e sobës dhe hedhim mëlçinë dhe gjethet e dafinës.

Shtojmë uthullën dhe të mbuluara i gatuajmë për 5-7 minuta.

I rregullojmë me kripë e piper. Shtojmë majdanozin e grirë dhe e shërbejmë menjëherë.

Ju bëftë mirë!Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Mëlçi me qepë

prej Sat 30 Jun 2012 - 19:15
te jete kaq kollaj ... po amoria cdo bej ????Mëlçi me qepë 3631317773
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Mëlçi me qepë

prej Wed 4 Jul 2012 - 17:31
te lumt dora shqitare po te hahet melqija asht shum e shijshme se aty bashkohen dy melqit ne nivend gjdo gje behet e perziher edhe jeta jo veq qepa Crying or Very sad sqiptare gatuaj se ja ke anen per kuzhine
Sponsored content

default Re: Mëlçi me qepë

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi