Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Burri, Gruaja, Parate dhe Vdekja

prej Sun 3 Oct 2010 - 2:34
Na ishte nje here nje burre qe kishte punuar gjithe jeten e tij, kishte
kursyer te tera leket, dhe ishte teper kursimtar kur vinte puna per te
harxhuar leket e tij. Para se te vdiste, i thote gruas: "Kur te vdes,
duaqe ti te m'i futesh te tera leket ne arkivol me mua. Dua qe t'i marr
leket e mia me vete ne boten tjeter." Dhe e beri gruan t'i premtonte me
gjithe zemer qe kur ai te vdiste, ajo do t'ia vinte te tera leket ne arkivol bashke me te. Dhe ai vdiq. Ai rrinte i shtrire ne arkivol,
bashkeshortja ishte ulur prane e veshur me te zeza, dhe shoqja e saj ndodhej prane saj.Pasi mbaroi ceremonia, dhe ata po beheshin gati te mbyllnin arkivolin,gruaja tha: "Prisni nje minute!" Ajo mbante ne duar nje kuti te cilen e futi brenda ne arkivol. Atehere punotoret pasi mnyllen arkivolin, e moren dhe filluan ta leshonin poshte me ngadale. Shoqja e saj i thote: "E di se nuk je aq budallaqe sa i fute ato leke brenda ne arkivol bashke me burrin tend." Gruaja besnike ia kthen: "Degjo, une jam nje grua e krishtere dhe nuk dal nga fjala e dhene. I premtova atij se do ti'a fusja ato leke ne arkivol bashke me te." "Me gjithe mend i fute ato leke ne arkivol me te!!!!!?" "Sigurisht qe po", i pergjigjet gruaja, " I mblodha te tera njenga nje, i depozitova ne llogarine time dhe i shkruajta burrit nje cek. Neqofte se ai mund ta thyej cekun, atehere le t'i shpenzoje te tera."


Burri, Gruaja, Parate dhe Vdekja Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21337
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Burri, Gruaja, Parate dhe Vdekja

prej Thu 14 Apr 2011 - 12:11
Kamë frikë se ja merr shoqja çekun... Burri, Gruaja, Parate dhe Vdekja 1698836746


Burri, Gruaja, Parate dhe Vdekja 6ds9w0
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Burri, Gruaja, Parate dhe Vdekja

prej Sun 3 Jul 2011 - 18:45
Na ishte nje here nje burre qe kishte punuar gjithe jeten e tij, kishte
kursyer te tera leket, dhe ishte teper kursimtar kur vinte puna per te
harxhuar leket e tij. Para se te vdiste, i thote gruas: "Kur te vdes,
duaqe ti te m'i futesh te tera leket ne arkivol me mua. Dua qe t'i marr
leket e mia me vete ne boten tjeter." Dhe e beri gruan t'i premtonte me
gjithe zemer qe kur ai te vdiste, ajo do t'ia vinte te tera leket ne arkivol bashke me te. Dhe ai vdiq. Ai rrinte i shtrire ne arkivol,
bashkeshortja ishte ulur prane e veshur me te zeza, dhe shoqja e saj ndodhej prane saj.Pasi mbaroi ceremonia, dhe ata po beheshin gati te mbyllnin arkivolin,gruaja tha: "Prisni nje minute!" Ajo mbante ne duar nje kuti te cilen e futi brenda ne arkivol. Atehere punotoret pasi mnyllen arkivolin, e moren dhe filluan ta leshonin poshte me ngadale. Shoqja e saj i thote: "E di se nuk je aq budallaqe sa i fute ato leke brenda ne arkivol bashke me burrin tend." Gruaja besnike ia kthen: "Degjo, une jam nje grua e krishtere dhe nuk dal nga fjala e dhene. I premtova atij se do ti'a fusja ato leke ne arkivol bashke me te." "Me gjithe mend i fute ato leke ne arkivol me te!!!!!?" "Sigurisht qe po", i pergjigjet gruaja, " I mblodha te tera njenga nje, i depozitova ne llogarine time dhe i shkruajta burrit nje cek. Neqofte se ai mund ta thyej cekun, atehere le t'i shpenzoje te tera."


Burri, Gruaja, Parate dhe Vdekja Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Burri, Gruaja, Parate dhe Vdekja

prej Thu 15 Mar 2012 - 14:49
Zhvendoset ne forum "TE QESHIM SE BASHKU"


Burri, Gruaja, Parate dhe Vdekja Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Burri, Gruaja, Parate dhe Vdekja

prej Fri 22 Feb 2013 - 12:30
"Burri, Gruaja, Parate dhe Vdekja "
me
"Burri, Gruaja, Parate dhe Vdekja"

temat u bashkun


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Burri, Gruaja, Parate dhe Vdekja N
Sponsored content

default Re: Burri, Gruaja, Parate dhe Vdekja

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi