Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Keni vapë? Ka edhe më keq…

prej Sun 8 Jul 2012 - 14:49
Keni vapë? Ka edhe më keq… 73-300x212

10 vendet më të nxehta të planetit

A bën vapë në zonën ku banoni? E kaloni pjesën më të madhe të ditës në vaskë për t’u freskuar? I keni futur çarçafët në frigorifer? Atëherë duhet t’ju bëjmë me dije se ka edhe më keq. Vërtet mund të bëjë shumë vapë, por disa vende të caktuara në planetin tonë, tashmë kanë filluar të valojnë!

Alb-observer.com po paraqet më poshtë disa vende të veçanta në botë, ku të nxehtit kanë arritur kulmin. Temperaturat aty janë nga më të lartat që janë shënuar ndonjëherë në hije.

10. Ahvaz, Iran – 47 gradë celsius


Keni vapë? Ka edhe më keq… 101

9. Tirat, Zvi, Izrael – 54 gradë celsius
Keni vapë? Ka edhe më keq… 91

8. Arouane, Mali – 54,4 gradë celsius
Keni vapë? Ka edhe më keq… 82

Timbuktu, Mali – 54,5 gradë celsius
Keni vapë? Ka edhe më keq… 74

6. Rub’ Al Khali, Oman, Arabi Saudite, Emiratet e Bashkuara dhe Jemen – 55 gradë Celsius
Keni vapë? Ka edhe më keq… 62

4. Ghadames, Libi – 56 gradë celsius
Keni vapë? Ka edhe më keq… 45

3. Lugina e Vdekjes, Kalifornia, SHBA – 57 gradë celsius
Keni vapë? Ka edhe më keq… 36

2. Al ’Aziziyah, Libi – 57.8 gradë celsius
Keni vapë? Ka edhe më keq… 26

1. Dasht-e Lut, Iran – 70.6 gradë celsius
Keni vapë? Ka edhe më keq… 18


Keni vapë? Ka edhe më keq… Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi