Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

Fëmija me sëmundjen më të rrallë në botë, kujdes pamjet janë tronditëse! (video) Empty Fëmija me sëmundjen më të rrallë në botë, kujdes pamjet janë tronditëse! (video)

Mon 9 Jul 2012 - 20:29
Fëmija me sëmundjen më të rrallë në botë, kujdes pamjet janë tronditëse! (video) Kenia-300x169Në ferrë është kthyer jeta e një 9-vjeçari në Kenia, i cili vuan nga një sëmundje e rrallë.
Sëmundja që ai vuan, për momentin nuk është identifikuar, mjekët po mundohen ta identifikojnë atë, me qëllim që të mund të gjejnë një kur për 9-vjeçarin.
Sëmundja diktohet në lëkurën e tij, duke u shfaqur me formën e “peshkut”.

Lëkura e fëmijës së pafat, citon alb-observer.com, duket sikur po zhvishet, ndërsa kur sëmundja aktivizohet, 9-vjeçari nuk mundet as të flejë gjumë nga dhimbjet e rënda. Edhe pse tentativat e mjekëve të qytetit ku jeton 9-vjeçari, janë munduar të identifikojnë këtë sëmundje, por pa rezultat.

Disa prej tyre, bëjnë fjalë për një anomali gjenetike të trashëguar. Megjithatë, mjekët kanë dërguar për analiza të specifikuara kampion gjaku dhe kocke të fëmijës në SHBA.
Ajo që tmerron mjekët është fakti se lëkura e 9-vjeçarit zhvishte si të ishte lëkur peme.
Ndërkohë, si pasoj e kësaj sëmundje 9-vjeçari, Sami Mousili, u detyrua të braktis dhe shkollën, pasi fëmijët e tjerë e tallin atë./alb-observer.com/



Ndiqni në vijim videon, kujdes pamjet janë shokuese!:
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi