Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

Çifti më i gjatë në botë dhe fëmijët e tyre… gjigandë! Empty Çifti më i gjatë në botë dhe fëmijët e tyre… gjigandë!

Thu 12 Jul 2012 - 18:39
Çifti më i gjatë në botë dhe fëmijët e tyre… gjigandë! Familja_1-242x300Nëse prindërit e tu janë çifti më i gjatë në botë, madje fitojnë edhe çmimin Guinness, atëherë ka shumë gjasa që edhe ti të trashëgosh diçka prej tyre!

Kështu ka ndodhur edhe për pjesëtarin më të vogël të familjes së Keisha dhe Wilco Van Kleef-Bolton. Vogëlushi Jonah lindi mbi 4 kg dhe 56 cm i gjatë.

Prindërit e Johan kanë fituar çmimin Guinness si çifti më i gjatë në botë. Wilco ka gjatësi 2.13 m ndërsa bashkëshortja e tij është 1.96 m.

Por edhe fëmijët e tyre më të rritur janë të gjatë. 6-vjeçari Lucas është 1.36 cm, sa një 11-vjeçar normal, ndërsa 4-vjeçarja Eva është 1.09 metra e gjatë.

Pra, bëhet fjalë për një familje… gjigandësh. /alb-observer.com/
Çifti më i gjatë në botë dhe fëmijët e tyre… gjigandë! Familja_2Çifti më i gjatë në botë dhe fëmijët e tyre… gjigandë! Familja_3Çifti më i gjatë në botë dhe fëmijët e tyre… gjigandë! Familja_4
Valbona
Valbona
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 10075
<b>Hobi</b> Hobi : muzika, piktura, poezia.........
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne mes tingujve .....
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/07/2012

Çifti më i gjatë në botë dhe fëmijët e tyre… gjigandë! Empty ca bohet kshu

Thu 12 Jul 2012 - 18:46
ne jemi te gjate por jo kaq keta jane te tmerrshem fare mos i rente rruga ketej nga ne se do na shkelin me kembe grrrr grrrr grrrr grrrr grrrr grrrr grrrr grrrr grrrr grrrr grrrr grrrr grrrr grrrr grrrr grrrr grrrr
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi