Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Doni të studioni në Greqi? Ministria shpall datat e aplikimit

prej Sat 14 Jul 2012 - 1:24
Doni të studioni në Greqi? Ministria shpall datat e aplikimit Universitet-300x225Shumë studentë shqiptarë studiojnë në universitetet greke. Një numër i madh i tyre janë fëmijë emigrantësh, pra emigrantë të brezit të dytë. Por gjithsesi, nuk janë të paktë edhe të rinjtë shqiptarë që vijnë në Greqi vetëm për të studiuar. Ky është një shans i mirë për të gjithë ata të rinj që kanë përfunduar shkollën e mesme në Shqipëri dhe duan që të studiojnë jashtë shtetit, apo që nuk u ka dalë në vendin tonë e drejta e studimit në degën që dëshironin.

Më poshtë po ju paraqesim njoftimin e ministrisë greke të arsimit, si dhe datat kur mund të aplikoni për të studiuar në shkollat greke.

Njoftimi

Nga dita e hënë 16 korrik dhe deri të dielën më 22 korrik 2012 do t’u jepet mundësia të gjithë të interesuarve që duan të aplikojnë për të studiuar në universitetet shtetërore të Greqisë.

Sipas njoftimit të ministrisë së Arsimit të Greqisë, të interesuarit mund të aplikojnë on line gjatë gjithë kësaj periudhe (24 orë në ditë) dhe mund të plotësojnë kërkesën nga shteti ku ndodhen, pa qenë e nevojshme që të vijnë në Greqi.

Dokumentacioni që kërkohet për çdo kategori nga kandidatët, do të dorëzohet pas njoftimit të rezultateve nga sekretaria e Fakultetit apo të Shkollës ku studenti i huaj ka fituar të drejtën e studimit. Gjithashtu, e njëjta sekretari do të njoftojë edhe datat kur mund të regjistrohen kandidatët e suksesshëm.

Nëse jeni të interesuar për të aplikuar për një të drejtë studimi në Greqi, mund të klikoni në adresën e ministrisë greke të Arsimit si më poshtë:

www.minedu.gov.gr

Aty do të gjeni informacionin e plotë edhe në gjuhën angleze për të parë nëse i plotësoni kushtet për çdo kategori. Po tek kjo faqe elektronike do të gjeni formën elektronike që duhet të plotësoni për të aplikuar on line.

Suksese! /alb-observer.com/


Doni të studioni në Greqi? Ministria shpall datat e aplikimit Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 27
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Doni të studioni në Greqi? Ministria shpall datat e aplikimit

prej Sat 14 Jul 2012 - 20:16
me mir me stufiu ne shqipri...se edhe greqi po shkon gjithmon e me shum keq...


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Doni të studioni në Greqi? Ministria shpall datat e aplikimit Image
Juventini
Juventini
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
<b>Postime</b> Postime : 8638
<b>Hobi</b> Hobi : Sporti
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/10/2011

default Re: Doni të studioni në Greqi? Ministria shpall datat e aplikimit

prej Sat 14 Jul 2012 - 20:17
Silvana shkruajti:me mir me stufiu ne shqipri...se edhe greqi po shkon gjithmon e me shum keq...
greqia do marri veten shpet silvi


Nuk kam kohe te urrej ata qe me urrejne ,sepse jam shume i zene duke dashur ata qe me duan :)))
Doni të studioni në Greqi? Ministria shpall datat e aplikimit 5l3r52
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 27
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Doni të studioni në Greqi? Ministria shpall datat e aplikimit

prej Sat 14 Jul 2012 - 20:18
se len gjermani me e ngrejt koken jo...pu politike ketu dhe jo kriz...


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Doni të studioni në Greqi? Ministria shpall datat e aplikimit Image
Juventini
Juventini
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
<b>Postime</b> Postime : 8638
<b>Hobi</b> Hobi : Sporti
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/10/2011

default Re: Doni të studioni në Greqi? Ministria shpall datat e aplikimit

prej Sat 14 Jul 2012 - 20:20
Silvana shkruajti:se len gjermani me e ngrejt koken jo...pu politike ketu dhe jo kriz...
pse thua na mori lumi ne grekrit ketej


Nuk kam kohe te urrej ata qe me urrejne ,sepse jam shume i zene duke dashur ata qe me duan :)))
Doni të studioni në Greqi? Ministria shpall datat e aplikimit 5l3r52
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 27
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Doni të studioni në Greqi? Ministria shpall datat e aplikimit

prej Sat 14 Jul 2012 - 20:23
sepse ashu esht...do e nxjerrin nga euro dhe do shkoj gjithmon e me posht...
Gjermania nuk ka turizem sepse ska det,dhe ateher do i bej paktin greqis: ti naj jep vendet turistike ne te heqim nga kriz,greqi sdo pranoj dhe keta do e fundosin me shum...


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Doni të studioni në Greqi? Ministria shpall datat e aplikimit Image
Juventini
Juventini
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
<b>Postime</b> Postime : 8638
<b>Hobi</b> Hobi : Sporti
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/10/2011

default Re: Doni të studioni në Greqi? Ministria shpall datat e aplikimit

prej Sat 14 Jul 2012 - 20:57
Silvana shkruajti:sepse ashu esht...do e nxjerrin nga euro dhe do shkoj gjithmon e me posht...
Gjermania nuk ka turizem sepse ska det,dhe ateher do i bej paktin greqis: ti naj jep vendet turistike ne te heqim nga kriz,greqi sdo pranoj dhe keta do e fundosin me shum...
na mori lumi moj


Nuk kam kohe te urrej ata qe me urrejne ,sepse jam shume i zene duke dashur ata qe me duan :)))
Doni të studioni në Greqi? Ministria shpall datat e aplikimit 5l3r52
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 27
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Doni të studioni në Greqi? Ministria shpall datat e aplikimit

prej Sat 14 Jul 2012 - 21:52
na ka mar me gjith mend...italia drejt greqis po shkon...cdo gje po e pagujm 3 fish.,..taksa,taksa,taksa...


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Doni të studioni në Greqi? Ministria shpall datat e aplikimit Image
Juventini
Juventini
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
<b>Postime</b> Postime : 8638
<b>Hobi</b> Hobi : Sporti
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/10/2011

default Re: Doni të studioni në Greqi? Ministria shpall datat e aplikimit

prej Sat 14 Jul 2012 - 21:54
e se na mban sala ne po mos u merzit


Nuk kam kohe te urrej ata qe me urrejne ,sepse jam shume i zene duke dashur ata qe me duan :)))
Doni të studioni në Greqi? Ministria shpall datat e aplikimit 5l3r52
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 27
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Doni të studioni në Greqi? Ministria shpall datat e aplikimit

prej Sat 14 Jul 2012 - 23:02
o te mbajm veten me mir...sduhet me prit gjo prej te tjerve...


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Doni të studioni në Greqi? Ministria shpall datat e aplikimit Image
Sponsored content

default Re: Doni të studioni në Greqi? Ministria shpall datat e aplikimit

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi