Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Apeli i ul dënimin peshngritësit shqiptar Erkand Qerimaj

prej Sat 14 Jul 2012 - 1:47
Apeli i ul dënimin peshngritësit shqiptar Erkand Qerimaj Qerimaj-300x175Gjykata Sportive e Lozanës në Zvicër e ka ulur dënimin për Qerimajn pas apelit që pëshëngritësi shqiptar i bëri vendimit të Federatës Botërore e Peshëngritjes. Kështu nga katër vjet pezullim nga të gjithat aktivitetet sportive, Qerimaj është dënuar përfundimisht vetëm me 11 muaj pezullim.
Qerimaj rezultoi pozitiv në testin antidoping, që iu nënshtrua në Europianin e Antalias, ku doli Kampion Europe në peshën 77 kg. Përvec pezullimit atij iu hoq edhe titulli Kampion Europe, si dhe fondi i akorduar nga Ministria e Sporteve, ndërkohë që nuk do të marrë pjesë në Olimpiadën e Londrës, duke bërë që Shqipëria të humbasë një prej sportistëve të saj më premtues.
Megjithatë vendimi për uljen e dënimit për Qerimajn bën të mundur që peshëngritësi shqiptar të marrë pjesë në garat ndërkombëtar vitin e ardhshëm./albobserver.com/


Apeli i ul dënimin peshngritësit shqiptar Erkand Qerimaj Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi