Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

default Arusha gjigande panda lind dy binjakë mikroskopikë

prej Sat 14 Jul 2012 - 11:53
Arusha gjigande panda lind dy binjakë mikroskopikë  Panda1-300x187Dy binjakë të porsalindur Panda i bënë përgjegjësit qendrës kërkimore të arinjve panda në Kinë, të buzëqeshin. Qendra quhet “Wolong National Nature Reserve”.

Nëna e dy vogëlushëve, arusha panda Xi Mei ishte mjaft e entuziazmuar dhe i mbante vazhdimisht në krahë. Arushat ishin kaq të vegjël, sa mund t’i mbaje në pëllëmbën e dorës.

Trupi i tyre është i mbuluar me lëkurë me push, ngjyrë të bardhë, ndërsa sytë i mbajnë akoma të mbyllura.

Arusha panda Xi Mei numëron 12 vjet në jetën e saj. Ajo u çiftëzua me ariun panda Lu Lu marsin që shkoi. Lindja e binjakëve solli gëzim shumë të madh. /alb-observer.com/Arusha gjigande panda lind dy binjakë mikroskopikë  Panda11Arusha gjigande panda lind dy binjakë mikroskopikë  Panda2Arusha gjigande panda lind dy binjakë mikroskopikë  Panda3Arusha gjigande panda lind dy binjakë mikroskopikë  Panda4Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi