Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

default Rolling Stones, feston 50-vjetorin

prej Sat 14 Jul 2012 - 13:01
Rolling Stones, feston 50-vjetorin Rolling-stoneMe 12 korrik 1962, Mick Jagger, Keith Richard dhe Braina Jones luajtën për herë të parë muzikë në klubin “The Marquee” në Londër nën emrin “The Rolling Stone”. Shokët e fëmijërisë, Jagger dhe Richards ishin vetëm 18 vjeç kur “prodhuar” tingullin e parë të grupit legjendar. Ky do të ishte hapi që do të ndryshonte përgjithmonë tablonë e muzikës pop.

Ky grup deri tani ka shitur mbi 200 milionë albume dhe megjithëse janë pensionistë të moshës gjashtëdhjetë dhe shtatëdhjetë, vazhdojnë të jenë shumë popullorë. Me rastin e 50-vjetorit është prezantuar një album fotografik.

Vokalisti, Jagger, ka mohuar zërat se grupi do të performojë në Lojërat Olimpike 2012 të do të mbahen në Londër. “Nuk do të luajmë por do t’i ndjek lojtar si çdo njeri tjetër”, shkruan Jagger në “Tuiter”. Gjithashtu grupi ka mohuar edhe lajmin tjetër se do të luajnë së bashku në Festivalin Glastonbury. /F.S/Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi