Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Kush e mendonte se kishte nga këto të brendshme dikur?

prej Wed 18 Jul 2012 - 16:42
Këto të brendshme kanë lënë me gojë hapur historianët.
Ato janë zbuluar në një kështjellë në Austri dhe mendohet se i përkasin shekullit të 15-të.
Ndërkohë historianët mendonin se të brendshmet nuk janë përdorur nga femrat deri në fund të shekullit të 18-të. Zakonisht ato përdornin këmisha nate, ose disa fustane të tjera të gjatë.
Kush e mendonte se kishte nga këto të brendshme dikur? 16654d1342601600-kush-e-mendonte-se-kishte-nga-keto-te-brendshme-dikur-te-brendshme-1
Por nuk është vetëm kjo që ka shokuar historianët, por edhe mënyra se si janë qepur këto të brendshme, që nuk janë larg mbathjeve dhe recipetave moderne sot. Po të shohësh mbathjet, ato ngjajnë edhe me bikinit.
Kurse recipetat kanë kupa dhe lidhen me rripa, ngjashëm me të brendshmet e sotme.
Burimi: Tema
Kush e mendonte se kishte nga këto të brendshme dikur? 16655d1342601747-kush-e-mendonte-se-kishte-nga-keto-te-brendshme-dikur-te-brendshme-2Kush e mendonte se kishte nga këto të brendshme dikur? 16656d1342601777-kush-e-mendonte-se-kishte-nga-keto-te-brendshme-dikur-te-brendshme-3


Kush e mendonte se kishte nga këto të brendshme dikur? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Valbona
Valbona
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 10075
<b>Hobi</b> Hobi : muzika, piktura, poezia.........
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne mes tingujve .....
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/07/2012

default Re: Kush e mendonte se kishte nga këto të brendshme dikur?

prej Sat 21 Jul 2012 - 17:44
hahhhhahhaha cu shkriva fare moda fundit grrrr :hahaha: grrrr


Arti nuk mësohet, se në art nuk ka mësues.
Fantazia e artistit është realitet më i bukur se realiteti i rëndomtë.
Te puthësh në errësirë, të flesh në diell,të hash në qetësi,ja tri budallallëqe.

Life is to short so....KISS slowly,LAUGH insanely,LOVE truly and FORGIVE quickly...
Love doesn't need to be perfect...It just need to be true...
Happiness is a journey...not a destination....
I love it when you hug me ...It's the best feeling in the world..
Hearts will never be practical until they are made unbreakable...
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi