Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Mrekulli, statuja e Virgjëreshës “Baton Rouge” loton gjak

prej Fri 20 Jul 2012 - 23:52
Mrekulli, statuja e Virgjëreshës “Baton Rouge” loton gjak Baton-Rouge-300x182Statuja e virgjëreshës “Baton Rouge”, lotoi gjak.

Gjithçka ndodhi kur Hoa Doan, teksa po priste barin, pa statujën të përlyer në gjak. Një rrjedhë gjaku që e kishte fillimin nga kaptina e statujës.

“Kur e pa më mirë, vuri re se ishte diçka e ngjashme me gjakun”, pohoi një komshi i tij, duke shtuar: “Kur e preku kuptoi se ishte gjak”.

Hoa Doan, citon alb-observer.com, tha se kjo është një mrekulli e vërtet, është një mesazh nga Zoti.
Pohimi i tij, ndikojë në mijëra njerëz të cilët reshtën për ta parë mrekullinë nga afër dhe të luteshin para saj për gjithë natën.
Ishin me qindra familjet të cilat, veçse luteshin dhe faleshin para statujës së shenjtë, qëndronin me orë të tëra në barë për t’u mallëngjyer me mrekullinë që u lehtësonte shpirtin.

Priftërinjtë e kishave lokale, u qasën menjëherë dhe morën kampion nga gjaku i statujës për të bërë analizat e nevojshme. Statuja gjendet në zonën 1000 Broadmoore Avenue në Baton Rouge./alb-observer.com/

Ndiqni videon që i dedikohet statujës së mrekullisë:


Mrekulli, statuja e Virgjëreshës “Baton Rouge” loton gjak Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi