Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Takimi i rralle i dy deteve qe nuk mund te perzihen

prej Tue 24 Jul 2012 - 23:57
Takimi i rralle i dy deteve qe nuk mund te perzihen North-sea-meets-atlantic-oceanGrenen eshte nje gadishull ranor ne veri te qytetit te Skagen, qe nderton majen veriore te Danimarkes. Eshte e formuar nga nje brez rere qe shtrihet drejt veri-lindjes, ne piken ku Skagerrak dhe Kattegat bashkohen.

Danimarka ne fakt eshte ne qender te nje fenomeni te rralle, valet e detit Kattegat (deti Baltik) dhe Skagerrat (deti verior) takohen bashke, vijne nga drejtime te kunderta, pa patur mundesi te perzihen per shkak te densitetit te tyre te ndryshem.

Kjo foto deshmon me se qarti efektin spektakolar te natyres.


Takimi i rralle i dy deteve qe nuk mund te perzihen Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi