Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Fitoi Maratonën Por Kishte Harruar Të Regjistrohej (Video)

prej Wed 25 Jul 2012 - 18:06
Fitoi Maratonën Por Kishte Harruar Të Regjistrohej (Video) Scott-Downard Scott Downard është maratonist 25 vjeçar nga Oklahoma, ndërsa ai festoi edhe fitoren në maratonën e Cowtownit, të mbajtur në Fort Worth të Texasit. Pasi hyri në finish si fitimtar, përfaqësuesit e organizuesit të kësaj gare e njoftuan se ai ishte diskualifikuar.Kur mësoi se çfarë i kishte ndodhur, Scott kapi kokën me duar dhe kuptoi se kishte harruar të regjistrohej për garë.Menjëherë e pranoi se numrin e kishte marrë nga një shok i tij i cili e kishte bërë regjistrimin, por nuk mund të merrte pjesë në vrapim pasi nuk ndihej mirë me shëndet. Kështu fitorja i takoi Colin Styles, i cili e përfundoi garën gati katër minuta pas Downardit.Downard si sportist i vërtetë e pranoi situatën dhe paralajmëroi se do të marr pjesë sërish vitin e ardhshëm dhe ta fitojë maratonën. /Telegrafi

http://daily-gossip.com/fitoi-maratonen-por-kishte-harruar-te-regjistrohej-video//


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Fitoi Maratonën Por Kishte Harruar Të Regjistrohej (Video) 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi