Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

default Peshëngritësi shqiptar Hysen Pulaku me doping, rrëzikon përjashtim nga “Londër 2012″

prej Fri 27 Jul 2012 - 13:57
Peshëngritësi shqiptar Hysen Pulaku me doping, rrëzikon përjashtim nga “Londër 2012″ Hysen-Pulaku-300x203Pas përjashtimit të Erkand Qerimajt, peshëngritja shqiptare ka marrë një tjetër goditje, këtë radhë vetëm një ditë para fillimit të Lojrave Olompike Londër 2012. Sipas informacioneve të ardhura nga Britania e Madhe peshëngritësi i skuadrës sonë përfaqësuese Hysen Pulaku ka rezultuar pozitiv ne testin e anti-doping gjatë kontrolleve të kryera ditën e sotme. Gjtihashtu bëhet e ditur se peshëngritësi i ekipit të Elbasanit, ka pranuar që të bëjë edhe testing B anti-doping dhe në rast se rezulton sërish pozitiv, do të përjashtohet nga Lojrat Olimpike.
Akoma nuk janë saktësuar rrethanat dhe as ka ardhur ndonjë reagim i parë nga peshëngritësi në fjalë megjithatë nga hamendësimet e para mendohet se ai mund të jetë viktimë e papërgjeshmërisë së Federatës së Peshëngritjes e cila nuk njofton sportistët për vitaminat që duhet të marrin dhe ato që nuk duhen, sic ndodhi edhe në rastin e Qerimajt./alb-observer.com/Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi